maraş ta formatörlük görevlendirme iptal edildi

Kodla Büyü

Sizce bu iptal kararı doğrumudur?

• evet

Oy: 1 100.0%
  • hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
180 saatlik formatörlük belgesi olanı kimse iptal edemez. Bakanlık emretmiş bunu Maraş MeM nerenin bİTi oluyo.
ayrıca ben de bilgisayar öğretmeniyim ve yanlış buluyorum bakanlığın bu uygulamasını.

vadi' Alıntı:
acan23' Alıntı:
hocam eğer doğruysa bence çok doğru bi karar. 4 yıl okulunu okuyup herşeyini öğrenen biriyle 180 saat sıradan bi eğitim almış biri hiç bir olurmu. Malatya mem 3 yıldan az çalışana formatörlük vermiyor bu nedenle hep branşdışı formatörler var ve bu durumdan hiç kimse memnun değil. Yine bütün işlei yapan bizleriz sonuçta....

sevgili kardeşim bende branşım farklı formatörlük yapıyorum.elime su dökemezsin bilgisayar konusunda ikide birde bto mezaunları bilmem ne triblerini bırakın sanki maaşını siz veriyorsunuz merak etmewyin bi müddet sonra size tamamen devredilir formatörlük. rahat rahat çalışrsınız. ama şuna inanın ki branşı farklı olupta bu bilgisayarı iyi bilen arkadaşlarımız var. siz kabul etseniz de etmesenizde

Hocam din kültürü öğretmeni olup formatör olan tanıdıklarım var bırakın iyi bilmeyi daha wordde geri al(ctrl+z) işlemini bilmiyor. Herkes kendi branşını yapsın. 180 saat ile 4 yılı bir tutmayın. Bizler bilgisayar öğretmeni olmamıza rağmen sizin kadar bilgiye sahip olamadığımızı söylemişsiniz buna cevap bile vermek istemiyorum...

Malesef görevlendirmelerin iptali doğru.Yalnız ben bilgisayar öğretmenlerinin yaklaşımlarını anlayamıyorum.4 sene okuyanla 180 saat sıradan belge almış biri bir olurmu deniyor.4 sene okumakla o işin uzmanı olunmuyor.Ben bilgisayar öğretmeni olupta bilgisayar kurmasını bilmeyen öğretmenlerlede çalıştım. Sonuçta bilgisayar belge işi değil tecrübe işidir.2 sene öncesine kadar bilgisayar öğretmenleri laboratuarlara bile yaklaştırılmıyordu.Bilgisayarları bozuyorlar diye...

Bilgisayar öğretmenleri dışında Formatör görevlendirilmesi ne kadar doğru bilemiyorum ama;

Öğrendiğim kadarı ile görevlendirilmelerin tamamı iptal edilmemiş buna göre:
Ne olursa olsun Valilik onayından geçmiş bir görevlendirmenin bir kısmının iptal edilip bir kısmının devam ettirilmesi hukuken yanlış. Eğer iptal edilecekse hepsi edilir. Yada hiçbiri. Daha doğrusu bunu düzenleyenler eğer dedikleri gibi ise "öğretmen eksik ise" önceden kontrol etmemişler mi?

Arkadaşlar 19.01.2008 tarihinde MEB bilgi edinmeye e-mail atarak konunun kanuni dayanağını sordum. MEB başvuruya olumlu notu düşmüş. İnşaallah birkaç güne kadar MEB, K.Maraş MEM'den görüş alıp bizlere bildirecek.

arkadaşlar hepiniz haklısınız ama verilmiş bir hak var bizlere o kadar kursa gidip te sonra hadi siz olamazsınız biz iptal ettik olur mu.baştan yapmayacaklardı o zaman .madem ihtiyaç var bir şekilde halledilmesi lazım.bende üniversitede aile ekonomisi ve beslenme öğretmenliği okudum ev ekonomisi iş eğitimi olarak atandım derken geçen yıl teknoloji ve tasarım öğretmeni oldunuz artık siz dediler.bu senede kursa gidip belki kadrolaşmaya gidilir diyerek bilgisayar formatörü oldum .tabiki bir bilgisayar bölümünü bititer arkadaşla kıyaslamaz ama bu ayıp bizim değil bizi bu kaosun içine sokanların.

kahramanmaraştaki formatör arkadaşlar adına gerçekten üzücü verici geçmiş olsun. ben adanada formatörüm sizin yine iyi 2. dönem görevlendirmleri dönem başında iptal edildi. bizimkisi birinci dönemin ortasında üstelik tam da öğretmenler günü formatörlüğümüz iptal edilmişti. değerli arkadaşlar burada gerçekten birlik olmak gerekiyor bakınız yorumlarda yine formatör öğrt. mi bilgisayar öğrt. mi muhabetti yapılıyor. yeni yönerge taslağı bilgisayar öğretmenine formatör olma şansı vermiyor bilmiyorum incelediniz mi? bu yüzden bırakalım atışmayı birlik olalım birlikte mücadele edelim. dün adanaya bugün maraşa yarın bütün illere

gökalp' Alıntı:
Bende böyle birşeyler duydum ama kaynagı yok...
emines hocam bu arada siz başvurmadınız mı?

kusura bakmayın hocam geç gördüm. Ben başvuru yapmadım tayin istediğim için. Şimdi Mraş merkeze Gazi İÖO luna çıktı tayinimde...

emines hocam hayırlı olun ...

babadogan hocam bilgiyi nerden aldınız ...

herkes bişeyler söylüyo şu K.maraş meb bir yazı çıkartmadı internet sitesinde...

Gürses44' Alıntı:
Arkadaşlar 19.01.2008 tarihinde MEB bilgi edinmeye e-mail atarak konunun kanuni dayanağını sordum. MEB başvuruya olumlu notu düşmüş. İnşaallah birkaç güne kadar MEB, K.Maraş MEM'den görüş alıp bizlere bildirecek.

Hocam hala bir cevap gelmedi mi? Geldi ise paylaşırsan saviniriz. saygılar.

Arkadaslar sadece bilgisayar branşı dışında olan kişilerin formatörlükleri iptal edildi. yazıyı gördümde

NEDİR BU ?

BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ HAKLI OLABİLİR. AMA FORMATÖRLÜK İLE BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİNİN BİRBİRLERİNE ZARARIMI VAR ONU ANLAYAMADIM. DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALARI GEREKMEZ Mİ. KİMSENİN EKMEĞİNİN ELİNDEN ALINDIĞI YOK. AMA NEDENSE BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ BRANŞ DIŞI FORMATÖRLERİ İSTEMİYOR. OKULLARIN BÜTÜN YÜKÜNÜ DE BENCE DİĞER BRANŞLARDA KENDİNİ YETİŞTİREN ÖĞRETMENLER KARŞILIYOR. BUNU DA BİLELİM. KİMSENİN DERSİNİ KİMSE ALMIYOR. EĞER HER YERE YETİŞEBİLECEKSE BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ BRANŞ DIŞI FORMATÖRLERE İHTİYAÇ DUYULMAZ DI SANIRIM. DEMEK Kİ ORTADA BİR İHTİYAÇ VAR. ZATEN TOKAT DA DA SADECE BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİNE FORMATÖRLÜK VERİLDİ. YAZ TATİLİNDE ALDIĞIMIZ EĞİTİM BOŞA GİTTİ İKİ AY SICAKTA TATİLİ BIRAKTIK KURSA GİTTİK.

gözleri hep bilgisayar formatörlüaklerinde her kez kendi branşında görev yapsın kardeşim
hatta bazı sınıfçılar eğitici formatörlük bile yapıyorlar malesef

HOCAM OKULLARINDA BU İŞİ YAPANLAR ENAYİ Mİ?

ares24' Alıntı:
gözleri hep bilgisayar formatörlüaklerinde her kez kendi branşında görev yapsın kardeşim
hatta bazı sınıfçılar eğitici formatörlük bile yapıyorlar malesef

HOCAM ZATEN OKULLARIN YÜKÜNÜ BAŞKA BRANŞLAR ÇEKİYOR. SAYINIZ AZ YETERSİZSİNİZ. KENDİNİ YETİŞTİREN ÖĞRETMENLERDEN YARDIM ALIYOR OKUL İDARELERİ. İLÇEDE İKİ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ VAR ELLİ OKUL VAR ZATEN OKUL İDARECİLERİ BİRÇOK KONUDA BİZLERDEN YARDIM ALIYOR. O HALDE SİZLERİ GÖRELİM GELİN YAPIN İŞİNİZİ

arkadaşlar bilgisayar öğretmeleri formatörlük ile bilgisayar öğretmenliğini birbirine karıştıryorlar galiba. bilgisayar formatörlüğü tamircilik değildir. okuldaki öğretmen ve öğreciye bilgisayarlı eğitimde destek olmaktır. BT sınıfından öğretmen ve ve öğrencinin yüksek düzeyde yararlanmasını sağlamaktır. söyleyin bakalım şimdi bana buna göre bilgisyar öğretmeni ile sınıf vey diğer branşçılar arasında bu işi yapma becerisi bakımından ne fark vardır? gene söylüyorum fornmatörün görevi tamircilik değildir. bilgisayar arıza mı yaptı. onu çalışır duruma getirmek tabii ki formatörün görevi. garantisi varsa garantiye gönderir. yoksa kendi vya okul imkanlarıyla bu işi halleder. formatörlük görevi genel ge veya yönergelerle kime verilirse o alır. kusura bakmayın ama kim hak ederse onun olsun. kimse doğmamış bebeğe don biçmye kalkmasın!!!!!!!

benımde iptal edildi

evet ilk donem formatorluk istememistim ikinci donem istedim ve formatorluk gorevlendirmesi yapıldı. 10 gün sonra derslerin aksaması sebeb goterilerek iptal edildiği yazısı geldi...

ya susayım diyorum dayanamıyorum.acaba burada kaç tane Bilgisayar Formatörü diplomasına sahip arkadaş var.Arkadaşım sen Bilgisayar Öğretmenisin ben ise Sosyal Bilgiler Öğretmeni.öğretmen diyorum öğretmen.Diplomamızda öyle yazmıyor mu? yok eğer benim lisans eğitimim Formatörlük diyen varsa amenna.Devletin işini yapan sıradan memurlarız bu.ben işimi onurla ve guru duyarak yapıyorum bugün formatör yarın nerede görev verilirse.

Re: benımde iptal edildi

babadogan' Alıntı:
evet ilk donem formatorluk istememistim ikinci donem istedim ve formatorluk gorevlendirmesi yapıldı. 10 gün sonra derslerin aksaması sebeb goterilerek iptal edildiği yazısı geldi...

Arkadaşlarımız nereden yazdıklarını belirtirler ise daha iyi olur diye düşünüyorum.

bilgisayarcı arkadaşlar kusura bakmayın ama hepiniz bu konuda iyi değilsiniz..benim görev yaptığım okula 4. bilgisayar öğretmeni geldi, ne benim (mat. öğretmeniyim) kadar bilgi sahibi ve ne yazık, öğrencileri kontrol edemiyorlar...yani iş Eğitim olunca iş değişiyor. Çocukların işi msn ve oyun...okul olarak bilgisayar öğretmeni değiştirmekten bıktık..sözüm kendini geliştirmeyen ders anlatmasını bilmeyenlere (maalesef bu sayı az değil)...

hadoreciyame' Alıntı:
bilgisayarcı arkadaşlar kusura bakmayın ama hepiniz bu konuda iyi değilsiniz..benim görev yaptığım okula 4. bilgisayar öğretmeni geldi, ne benim (mat. öğretmeniyim) kadar bilgi sahibi ve ne yazık, öğrencileri kontrol edemiyorlar...yani iş Eğitim olunca iş değişiyor. Çocukların işi msn ve oyun...okul olarak bilgisayar öğretmeni değiştirmekten bıktık..sözüm kendini geliştirmeyen ders anlatmasını bilmeyenlere (maalesef bu sayı az değil)...

Evet hocam haklı olabilirsin ama bence başka branştan öğretmenler hakkında işten anlamıyor manasını taşıyan cümleler kullanmak hiç yakışmıyor.
2 tane kıytırıktan özellik bilipte gelip bana hava atanlarda çok oldu ve cevaplarını aldılar. Bilgisayarcılık sadece PC ye format atmak değil bunlar gibi binlerce sorun çıkacak karşına ve şuan da yürütülen pilot projelere bakarsan neden Formatörlerin genellikle Bilgisayar Öğrt. menlerinden olması gerektiğini anlarsın. Formatör öğretmenleri artık diğer branş öğretmenleriyle birleşip bilgisayar destekli eğitim yazılımları geliştirecekler.
Bence herkes kendi işine baksın, 2-3 bişey biliyorum diyede ortalarda gezinip kendini gülünç duruma düşürmesin.

Adana da da iptal oldu. Ama farklı bir uygulama. Kadrolu bilgisayar öğretmeni bulunan okullara formatör görevlendirilmedi. Yani bilgisayar öğretmenleri hiç görevlendirilmedi.

Evet bütün formatörlükler bilgisayar öğretmenlerine verilsin, bilgisayar derslerine de sınıf öğretmenleri girsin!

Arkadaslar anlayamadıgım nokta neden diğer branş öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri formatör olmak için bu kadar çabalayıp bilgisayar öğretmenlerini kötülüyorlar. Biz bu işin 4 yıllık eğitimi aldık .Hiçbir bilgisayar öğretmenin burda yazılanlar kadar kötü olduğuna inanmıyorum. BİZİM MESLEĞİMİZİ NEDEN BU KADAR KISKANIYORLAR ............İKİ RAM DEĞİŞTİRMEYLE , BİR BİLGİSAYAR FORMATLAMAYLA BEN BİLGİSAYAR ÖĞRETEBİLİR DİYEMEYİZ. BUGUN BİRÇOK LİSEDE BU İŞLERİ ÖĞRENCİLER BİLE GÖZLERİ KAPALI YAPIYOR.DİĞER BRANŞ ÖĞRETMENLERİ BUNLARI YAPIYO DİYE KENDİLERİNİ FORMATÖR BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ OLDUKLARIMI ZANNEDİYORLAR.............
İYİ AKŞAMLAR
SEVGİLİ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ ARKADASLARIM
HERŞEYE RAĞMEN ÖĞRETMEN OLMAK ÇOK GÜZELDİR.

ssa' Alıntı:
Arkadaslar anlayamadıgım nokta neden diğer branş öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri formatör olmak için bu kadar çabalayıp bilgisayar öğretmenlerini kötülüyorlar. Biz bu işin 4 yıllık eğitimi aldık .Hiçbir bilgisayar öğretmenin burda yazılanlar kadar kötü olduğuna inanmıyorum. BİZİM MESLEĞİMİZİ NEDEN BU KADAR KISKANIYORLAR ............İKİ RAM DEĞİŞTİRMEYLE , BİR BİLGİSAYAR FORMATLAMAYLA BEN BİLGİSAYAR ÖĞRETEBİLİR DİYEMEYİZ. BUGUN BİRÇOK LİSEDE BU İŞLERİ ÖĞRENCİLER BİLE GÖZLERİ KAPALI YAPIYOR.DİĞER BRANŞ ÖĞRETMENLERİ BUNLARI YAPIYO DİYE KENDİLERİNİ FORMATÖR BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ OLDUKLARIMI ZANNEDİYORLAR.............
İYİ AKŞAMLAR
SEVGİLİ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ ARKADASLARIM
HERŞEYE RAĞMEN ÖĞRETMEN OLMAK ÇOK GÜZELDİR.

Büyük bir kuvvetle senii destekliyorum öğretmen arkadasım

sorun değil 2008 eylül ayını bekleriz. ne yapalım. Bt sınıfı da biraz tozlanmış olur ama bizim sorumluluğumuz değil. Kısmet.
Lakin ben bu konuyu buraya açarken bazılarının bazılarına üstünlük taslama gibi bir konuma geleceği hiç aklıma gelmemişti. Ben moral bozukluğuyla foruma bu konuyu açmıştım.(görevlendirildiğimiz için ben 15 tatile gitmedim. malum görevlendirme de iptal edildi.) Madem öyleydi bizi niye kursa aldılar. Madem öyleydi niye göreve başlattılar. Madem öyleydi niye iptal ettiler. Madem ..... Ben yapılan işin yanlışlığını paylaşayım istedim lakin başka bir yanlışa saptık. Ben de dahil oldum bu rüzgara niyeyse. olmaması gereken şeyler bunlar aslında. Hepimiz her meslekte ve her yerde işini mükemmele yakın gayretle yapanla birlikte işini üzerine almayıp önemsemeyip baştan savma yapanların olduğunu. nedense unuttuk. Neyse başarılar :idea: :alkis: :)

Re: NEDİR BU ?

ufo60' Alıntı:
BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ HAKLI OLABİLİR. AMA FORMATÖRLÜK İLE BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİNİN BİRBİRLERİNE ZARARIMI VAR ONU ANLAYAMADIM. DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALARI GEREKMEZ Mİ. KİMSENİN EKMEĞİNİN ELİNDEN ALINDIĞI YOK. AMA NEDENSE BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ BRANŞ DIŞI FORMATÖRLERİ İSTEMİYOR. OKULLARIN BÜTÜN YÜKÜNÜ DE BENCE DİĞER BRANŞLARDA KENDİNİ YETİŞTİREN ÖĞRETMENLER KARŞILIYOR. BUNU DA BİLELİM. KİMSENİN DERSİNİ KİMSE ALMIYOR. EĞER HER YERE YETİŞEBİLECEKSE BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ BRANŞ DIŞI FORMATÖRLERE İHTİYAÇ DUYULMAZ DI SANIRIM. DEMEK Kİ ORTADA BİR İHTİYAÇ VAR. ZATEN TOKAT DA DA SADECE BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİNE FORMATÖRLÜK VERİLDİ. YAZ TATİLİNDE ALDIĞIMIZ EĞİTİM BOŞA GİTTİ İKİ AY SICAKTA TATİLİ BIRAKTIK KURSA GİTTİK.

Hocam bilgisayar bölümü dışındakileri formatör olarak istememe gibi bi durumumuz sözkonusu değil. Yapabiliyorlarsa buyursun gelsinler ama olmuyorrrrrrr. Sonrada formatörler yatıyor gibi bir imaj çıkıyor. Ve bizde bu imajı düzeltmek için dahada çook çalışıyoruz. İşinin ehli bu işi bilen kişiler görevini layıkıyla yapmalı yoksa sırtımı dayıyayım oturayım odamda alayım maaşımı mantığı etik olarak bana ters.

Tepkimiz bundandır.Ve şunuda unutmayın daha geçen yıla kadar bilgisayar öğretmenleri formatör olamıyordu? Bunun aklen ve mantıken bi açıklaması olabilirmi ama öyleydi.şimdi nisbeten bizde formatörlük yapabiliyoruz.Hakkıyla tabiki. işte biz bunları itiraz ederek doğruları anlatarak ve göstererek bu noktaya taşıdık. Herkes kendi görevini yapmalı

golfinoo' Alıntı:
ya susayım diyorum dayanamıyorum.acaba burada kaç tane Bilgisayar Formatörü diplomasına sahip arkadaş var.Arkadaşım sen Bilgisayar Öğretmenisin ben ise Sosyal Bilgiler Öğretmeni.öğretmen diyorum öğretmen.Diplomamızda öyle yazmıyor mu? yok eğer benim lisans eğitimim Formatörlük diyen varsa amenna.Devletin işini yapan sıradan memurlarız bu.ben işimi onurla ve guru duyarak yapıyorum bugün formatör yarın nerede görev verilirse.

Hocam bu ne iş olsa yaparım zihniyeti çok yanlış. Ben memurum ne iş olsa yaparım her işi yaparım. Genelde bu cümleyi kullananlar o yaptıkları 'her işin' hakkını veremiyorlar malesef.

Ben bilgisayar öğretmeniyim. İlkokul 1 den beri bilgisayarım var ortaokulda kursunu aldım lisede 5 yıl bilgisayar bölümü okudum Üniversidede gene 4 yıl bilgisayar öğretmenliği okudum. Devlet planlama teşkilatında stajımı yaptım ve casper ankara bölge temsilciliğinde 2 yıl çalıştım. Yani hocam ben başka bi işten anlamam sizin gibi her iş olsun yaparım diyemem sadece bilgisayardan anlarım ve çok da iyi anlarım.Mesleğin ve görevin hakkını veririm. Bir eğitimci olarakda eğitim almış kişilerin eğitim aldıkları konularda değerlendirilmelerini isterim.Keşke ihtiyaç olsada sizde faydalı olabileceğiniz (sosyal bilgiler) konuda değerlendirilebilseniz.

hadoreciyame' Alıntı:

Hocam inanın aynı fikirlere sahibiz ama burada konu farklı. Sözleşmeli yada ücretli öğretmenlerden bahsetmiyoruz. Bizimde ısrarla eğitim şart eğitim şart dediğimiz nokta bu 2 yıllık programlama bölümü mezunlarını hiç bir pedagojik formasyon almamış kişileri öğretmen diye sokuyorlar. branşı ne olursa olsun sonuç hüsran. Hocam bende bursada öğretmenlik yapıyorum merkez bi okul isterseniz adınıda veririm 1 yılda 3 defa öğretmen değişti geçen yıl hemde branşı matematik. sözleşmeli olarak gelmişlerdi olmadı yapamadılar.

Şimdi gelelim konumuza 4 yıllık öğretmenin aldığı eğitimi 2 yılda alanlarla bu iş olmuyor sizinde dediğiniz gibi peki en az 4 yıl bilgisayar eğitimi almış(Çoğunluk 9 yıl teknik lise+bilgisayar öğretmenliği) kişilerin aldığı eğitimi 180 saatlik kursta (tabi teorik olarak 180 pratikde 100 saat) alınan eğitimle eş tutulup formatör yapılması ne kadar doğru 8) sizce bu kişiler görevlerini layıkıyla yapabilirmi, (hadi soruya birazda somutluk katalım) yapıyormu?

Arkadaşlar bu ne kin ben sınıf öğretmeniyim 10 yıldır formatörlük yapıyorum. Benim ben diyen bilgisayar öğretmenine her konuda olmasa da çok konuda kafa tutabilirim. Bu işi adam gibi yapan formatör arkadaşlara haksızlık yapmayın lütfen. Kendini kim daha iyi yetiştirebilirse onun görevlendirilmesi bence en mantıklısı. Bilgisayar öğretmeni-formatör öğretmen ayrımı yapmayın.

Geri