maraş ta formatörlük görevlendirme iptal edildi

Kodla Büyü

Sizce bu iptal kararı doğrumudur?

• evet

Oy: 1 100.0%
  • hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

oflaz33

Site Gezgini
Maraş 25 ocak ta yapılan formatör öğretmenlik görevlendirmesi. Bilgisayar bölümü dışında müracatta bulanan diğer branştan formatör öğretmenlerin görevlendirmeleri iptal edilmiştir. nedeni henüz açıklanmamış ve 2. bir emre kadar görevlendirmeleri durdurulmuştur. denildi.

maraşta bu duruda olan arkadaşlarımız varmı onların görüşünü almak lazım pek gerçekmiş gibi durmuyor

bence doğru artık bilgisayar öğretmnelerini değeri verilsin.. aslı varken sureti kullanılmasın...

Mehmet hocam biraz gerçekçi olmak lazım bigisayar öğretmeni olarak haklı olabilirsin ama her okulda bir BTS ve bir BİTEFO lazım bunun bilgisayar öğretmenleriyle karşılanöası zor işini gekektiği gibi yapmayan branş formatörleri il kordinatörleri tarafından bir kez daha görevlendirilemebilir bu uygulanırsa daha verimli olur selamlar

oflaz33 hocam geyik olsun diyemi açtın bu başlığı...

nereden duydun ? kaynağıyla bilgi verirsen bizleri mutlu edersin.

hocam eğer doğruysa bence çok doğru bi karar. 4 yıl okulunu okuyup herşeyini öğrenen biriyle 180 saat sıradan bi eğitim almış biri hiç bir olurmu. Malatya mem 3 yıldan az çalışana formatörlük vermiyor bu nedenle hep branşdışı formatörler var ve bu durumdan hiç kimse memnun değil. Yine bütün işlei yapan bizleriz sonuçta....

arkadaşlar oflaz33 hocamın açtığı konu maalesef doğru.kaynağı henüz web ortamında açıklanmadı ama il milli eğitimden aldığımız bilgi iptal edildiği yönünde.farklı illerde bu şekilde bir durum varsa veya bilgisi olan varsa lütfen CEVAPP.
teşekkürler :?:

arkadaşlar formatörlüğün başka bölümlere verlmesi zaten baştan yanlış... :alkis: :alkis: :alkis:

Bende böyle birşeyler duydum ama kaynagı yok...
emines hocam bu arada siz başvurmadınız mı?

acan23' Alıntı:
hocam eğer doğruysa bence çok doğru bi karar. 4 yıl okulunu okuyup herşeyini öğrenen biriyle 180 saat sıradan bi eğitim almış biri hiç bir olurmu. Malatya mem 3 yıldan az çalışana formatörlük vermiyor bu nedenle hep branşdışı formatörler var ve bu durumdan hiç kimse memnun değil. Yine bütün işlei yapan bizleriz sonuçta....

iiyi güzel de ne yazık ki bazı bilg. öğretmenleri 4 yıl okuduğu halde bir web sitesi yapmaktan aciz. ben yaklaşık 6 yıldır uğraşıyorum. Web hazırlama. Bence işi kim yapabiliyorsa onun yapması lazım. Ve görevim olmamamsına rağmen göreve başlar başlamaz okula web sitesi hazırladım. Biliyorsunuz formatörün görevlerinden biri de okula web sayfası hazırlayıp onu güncel tutmak.

Hacker' Alıntı:
oflaz33 hocam geyik olsun diyemi açtın bu başlığı...

nereden duydun ? kaynağıyla bilgi verirsen bizleri mutlu edersin.

kaynak ilçe milli eğitime gelen maiil. henüz resmi yazı gelmemiş. maille haber vermişler. yazı yazacaklarını söylemişler. Bir de sanırsam iptal gerekçesi branş dışından görevlendirilenlerin yerine ücretli öğrt. görevlendirilmesi nedeniyle eğitim kalitesi düşermiş.

ftbitefo' Alıntı:
maraşta bu duruda olan arkadaşlarımız varmı onların görüşünü almak lazım pek gerçekmiş gibi durmuyor

bunlardan biri benim. 25 ocakta görevlendirme yapıldı. tatile falan gitmedim. dün görevime başladım. Ama saat 14:30 civarında gelen bir telefonla herşey altüst oldu. Ayrıca bu başlığı dün moral bozukluğu içersindeyken açtım bu kadar ilgi ile cevap yazılacağı hiç aklıma bile gelmemişti. ilginize teşekkürler.
http://www.afsinmehmetakifersoyio.com

Arkadaşlar konuyu tam anlamadım. Formatörlük belgesine sahip olanların formatör öğretmen olmasında bir sıkıntı yok. İptal edilirse dava açılır. Kesinlikle kazanırlar. Ancak bu durum okulda bilgisayar öğretmeni varsa ve formatörlük için başvurmuşsa değişiyor. Bu durumda diğer branşlardan formatörlül belgesine sahip olsalar dahi formatör olamazlar. Arkadaşım bu konuyu yeterince açarsa sevinirim.
Bir de bütün tartışmaların sonunun "ben iyi öğretmenim sen değilsin" e gelmesini hayretle karşılıyorum.

Arkadaşlar bu kadar fesat olmayın. Çok iyi bilgisayar bilen formatörler var.Bilgisayar öğretmenleri yokken win98 yüklü PII bilgisayarların yükünü çekiyor. İlköğretimde ve lisede bilgisayar öğretmek içinde uzman bilgisayarcı olmaya gerek yok. Hele yenilenen ilköğretim bilgisayar programı bilgisayar öğretmek için değil.Memlekette nice uzmanlar var kendi branşında çalıştırılmayan.

Elbistan'da sadece branş değil bilgisayar öğretmenlerinin de görevlendirmeleri iptal edilmiştir. Sadece 1 bilgisayar öğretmeni görevde.
Dün Elbistan MEM'e mail geldi. Bazı okullar görevlendirilen formatörlerin yerine ücretli öğretmen çalıştırmaya başlamışlar. Şimdi onlar da mağdur oldu. Maraş bu konuyu fazla ciddiye almıyor.

oflaz33' Alıntı:
acan23' Alıntı:

iiyi güzel de ne yazık ki bazı bilg. öğretmenleri 4 yıl okuduğu halde bir web sitesi yapmaktan aciz. ben yaklaşık 6 yıldır uğraşıyorum. Web hazırlama. Bence işi kim yapabiliyorsa onun yapması lazım. Ve görevim olmamamsına rağmen göreve başlar başlamaz okula web sitesi hazırladım. Biliyorsunuz formatörün görevlerinden biri de okula web sayfası hazırlayıp onu güncel tutmak.

Sayın hocama katılıyorum işi okuyana değil yapana vermek lazım bende de formatörlük belgesi var fakat bilgisayarlarımız 15+1 olmadığından başvuramıyorum. Geçen yıl bilgisayar öğretmenimiz vardı. 4 yıl okulunu okumuş ama lab BTS sınıfındaki cat5 ve rj45 lerin çakmasını bilmiyordu söylemesi ayıp 180 saatle ben öğrettim kotlamalarınıda dahil gitti. bu yıl sorumluluk hiçbir ücret almadan bende her teneffüste farklı sınıflara olmak üzere bts açık tutuluyor.antalyada merkezde yeğenimin okulunda 4 yıl okulunu okumuş arkadaşımız sadece 8. sınıflara internete giriş ve araştırma izni veriyor nerde bts nin amacı sadece 8 leremi hizmet edecek de biz mi bilmiyoruz. Giden arkadaş okulun web sitesini bana bıraktı hocam yapamazsın zor dedi iki gün üzerinde durup inceledim hiçde zor gelmedi aksine kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorum. lütfen eleştiri yaparken bilen ile bilmeyeni,yapan ile yapamayanı, işin hakkını veren ile vermeyeni ayırt edelim. Çok okuyan mı bilir,çok araştıran mı
Herkeze saygılar iyi çalışmalar

Hocam 04 Temmuz tarhili genelge gayet açık ve net, öncelik bilgisayar öğretmenlerinde fakat daha sonra da diğer branşlarda. Dolayısı ile bence iptal edilmesi büyük haksızlık ve yanlış bir uygulamadır... Genelgeler uygulansın diye vardır... Keyfiyete bırakılmamalıdır ...

Öyle olsa bakanlık merkezli bir uygulama olur. Her yerde iptal edilir. kanunlar, yönetmelikler her yerde geçerlidir.

mehmet23' Alıntı:
bence doğru artık bilgisayar öğretmnelerini değeri verilsin.. aslı varken sureti kullanılmasın...

Bu tür tartışmalara hiç katılmadım .Kim üstün kim değil. Ama Bilgisayar öğretmenliğ ile formatörlüğün farklı olduğunu kavryayaman üzücü. Elbette Bilgisayar öğretmenleri bunun okulunda okudular. Görünürde bir adım önde olmaleri gerekir. Atamalarda da onlara öncelik verilmeli. Fakat daha bilgisayar öğretmenliği diye bir branş dahi yokken formatör öğretmenler bu alanın bütün yükünü çektiler. İ;çlerinde gerçekten işini iyi bilen ve yapanlar var._tam tersi de var_

Lütfen sözlerimizde incitici olmayalım.

Tanıdığım bir çok bilgisayar öğretmeni format atmaktan aciz. Bu böyle diye Bütün Bilgisayar öğretmenleri bilgisiz anlamı mı çıkar. Yakın zaman kadar Bilgisayar öğretmenleri Formatörlük görevini " kim okulda bekleyecek diye kabul bile etmiyorlardı ...

evet 180 saatlik formatörlük belgesine sahibim ve okulumuzda bt sınıfı bu yıl açıldı. bil öğretmeni normu da yok öğretmeni de. yani bt sınıfı etkili bir şekilde kullanılmıyor dışaradn bir asker öğr. derse geliyor. lab emanet gibi bi şey

myesil' Alıntı:
Arkadaşlar konuyu tam anlamadım. Formatörlük belgesine sahip olanların formatör öğretmen olmasında bir sıkıntı yok. İptal edilirse dava açılır. Kesinlikle kazanırlar. Ancak bu durum okulda bilgisayar öğretmeni varsa ve formatörlük için başvurmuşsa değişiyor. Bu durumda diğer branşlardan formatörlül belgesine sahip olsalar dahi formatör olamazlar. Arkadaşım bu konuyu yeterince açarsa sevinirim.
Bir de bütün tartışmaların sonunun "ben iyi öğretmenim sen değilsin" e gelmesini hayretle karşılıyorum.
myesil hocam;k.maraşta mağdur durumda olanlardan birtanesi de benim.bizler 30 km uzaklıktaki başka bir ilçeye 40 gün boyunca gidip formatörlük belgesini almaya hak kazandık.kurs sonunda valilik oluruyla görevlendirmelerimiz yapıldı.göreve başladıktan birkaç gün sonra il milli eğt.'den ilçe milli eğitime görevlendirmelerin ikinci bir emre kadar durdurulması gerektiğine dair bir mail gelmiş.ama iptal edildiğine dair valilik onayı gönderilmedi henüz.bizler mağdur olan arkadaşlar olarak neler yapabiliriz bilgisi olan varsa yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim. :?: :?: :?: :?:

acan23' Alıntı:

sevgili kardeşim bende branşım farklı formatörlük yapıyorum.elime su dökemezsin bilgisayar konusunda ikide birde bto mezaunları bilmem ne triblerini bırakın sanki maaşını siz veriyorsunuz merak etmewyin bi müddet sonra size tamamen devredilir formatörlük. rahat rahat çalışrsınız. ama şuna inanın ki branşı farklı olupta bu bilgisayarı iyi bilen arkadaşlarımız var. siz kabul etseniz de etmesenizde

oflaz33 kardeşim; zat-i alinizin brabşı nedir? Bidefa siz kendi branşınızı yeterli düzeyde yaptığınıza inanıyormusunuz, Sizin gibi olan o kadar çok insan var ki, kendi işlerii yapmıyorlar bilgisayar işi olunca hemen hazırkıtalar. Ya kardeşim kim diyo bilgisayar öğretmeni web sayfası yapmaktan aciz diye. Benim bilgisayar öğretmeni arkadaşım web sayfası yapar illa dinamik bir web sayfası olacak değil ya, illa joomla olacak değil ya, illa phpnuke, illa asp hazır web sayfaları kullanacak değil ya. ya bırtakın kardeşim ya siz kendi işinizi süper yapın benim bilgisayar öğretmeni arkadaşımda kendi işini yapsın. Yok beden eğitimi öğretmeni durur ordan başkası çıkar okul takımını çalıştırır turnuvalara el atar. diğeri sizin gibi düşünür ve yaşar. Tabiiki kendi branşında kendini yetiştirmeyenler için üzücü bir durum ama. Herkes işini yapsın diyorum ben. Yine de yazdıklarımla incitti isem sizi özür dilerim

diğer branştaki arkadaşlarım tabiiki formatörlük yapabilirler ona kesinlikle karşı değilim. Zaten böyle bir hakları da var. Ama bote mezunlarını ve bazı şeylerden aciz olduklarını belirten sözler hoş değil. Boş işler boş laflar fazla yol aldırmaz kimseye. negerek var böyle tartışmalara

Eğer böyle bir uygulama yapılmış ise kesinlikle doğru bir uygulama. Konuyu açan hocamız bilgisayar öğretmenleirnden bazıları web sitesi yapmayı bilmiyor ama ben 6 yılımı verdim diye hayıflanmış. Hocam ben size branşı din olup yada sınıf öğretmeni olup formatör öğretmenlik yapanlardan 1-2 örnet vereyim bakalım o zaman ne diyeceksiniz?

Siz web sitesinden bahsediyorsunuz Öğretmen bilgisayarında dvd yok diyenmi desen :) (Branşı bilgisayar dışında olan) İşlemci ısınması ile ilgili yardım isteyen bir hocamıza hocam bios u update et sorun giderilir demiştim (bu hocamızında branşı farklı) hocamın cevabı onu nasıl yapıcam söylede yazayım oldu :) örneklerimi dahada arttırabilirim. bu kişiler formatör öğretmen hatta 1 tanesi eğitici formatör :)

Yani hocam web sitesi yapamayan bölümü bilgisayar olan formatörler var demişsiniz (ben hiç raslamadım ama size itimat ediyorum) Bilgisayar kullanmayı bilmeyen, bilgisayar kullanmayı wordde yazı yazmak sanan onlarca branşı Müzik,Din,Sınıf, Beden olan öğretmen için yorumuzu merak ediyorum :)

Yani uzun lafın kısası bir eğitimci olarak eğitimden yanayım.Bu konuda eğitim almış usta kişiler bunu yapmalı. Eğer bu fikri desteklemiyorsak bir eğiytimci olarak kendimizle çelişiriz.

Yoksa format atmayı benim ilköğretimdeki öğrencilerim bile yapıyor :) Web sitesi yapmak ise 1 günlük iş. Bu kadar basit bir iş için 6 yılınızı harcamanız gerçekten çok üzüzcü :( Mazallah bilgisayarın diğer konularını öğrenmeye ömrünüz yetmeyebilir :)

arkadaşlar formda sanki gizli bir çekişme var
1- hepimiz öğretmeniz(tavukçuluk arşivcilik mezunlar bu kadar tepki bile görmediler)
2-formatör açığı sadece bilgisayar mezunları ile kapatılacak bir açık olsa zaten diğerlerine verilmez
3- benim ilçede 420 tane öğretmen görev yapıyor sadece 3 kişi seçilerek kursa göndrerildi demekki belli bir alt yapı gözetilmiştir
4- diyelimki müzik dersi elbette müzik öğretmeni bu işin okulunu okudu fakat gençliğini müzikle uğraşarak geçirmiş birkaç tane çalgıyı güzel çalabilen ama ösym kurbanı fizik öğretmenin daha mı az müzikten anlıyor diyeceğiz .ama öğretmen olması gerekli iyi müzik yapan pavyon org cusu değil birleştiğimiz yeri iyi anlıyalım.
arkadaşlar lütfen değiştiremeyeceğimiz gidişaatta birbirimizi kırmayalım.

Evet arkadaşlar yaklaşık 40 arkadaşımızın görevlendilmesi iptal edilmiş
İsimler hakkında bir bilgi olmazken Branşı Bilgisayar olmayanların ifadesi vardır.

Gürses44 hocam elbistandan 2 Bilgisayar öğretmeni vardı. Ben 25 ocakta göreve başlama yazısı verdim ama diğer arkadaş 2.dönem başladığında görevimi başlatırım demişti. Ondan kaynaklanıyor olabiliri dediğiniz.
Hayırlısı bakalım ...

Arkadaşlar tekrar söylüyorum genelge gayet açık ve net. Lütfen okuyun ve yönetmeliklere saygılı olun.Genelge de sadece bilgisayar öğretmenleri formatör olur demiyor, evet öncelik onlarda fakat diğer branşlarda olabilir. Ama zaten taslak halindeki yeni formatörlük genelgesinde herşey netleşecek, belgesi olan formatör olacak, peki o zaman bu böte mezunu arkadaşların tepkisi ne olacak acaba ... ( Bu arada bu yeni taslağın doğru olduğuna da inanmıyorum, Yanlış anlaşılmasın )

BU YÜZDEN BENCE ŞİMDİ AYRILIK DEĞİL BİRLİKTELİK ZAMANI ...

kahramanmaraş formatör öğretmenlik iptali

arkadaşlar bu öğretmenlerden biride benim.pazartesi göreve başladım.saat 3 gibi iptal edildiğini öğrendim.yeni göreve başlayan 40 kişininki iptal edilmiş.henüz bir yazı gelmedi.duyduğuma göre maraş milli eğitim bu 40 öğretmen formatör olursa onların branşlarındaki derslere girecek öğretmeni nerden bulacağız diye iptal edilmiş.

Geri