Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

maraş ta formatörlük görevlendirme iptal edildi

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında oflaz33 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

?

Sizce bu iptal kararı doğrumudur?

 1. evet

  oy sayısı 1
  100,0%
 2. hayır

  oy sayısı 0
  0,0%
 1. oflaz33

  oflaz33 Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  52
  Beğeni:
  0
  Maraş 25 ocak ta yapılan formatör öğretmenlik görevlendirmesi. Bilgisayar bölümü dışında müracatta bulanan diğer branştan formatör öğretmenlerin görevlendirmeleri iptal edilmiştir. nedeni henüz açıklanmamış ve 2. bir emre kadar görevlendirmeleri durdurulmuştur. denildi.
   
 2. ftbitefo

  ftbitefo Üye

  Kayıt:
  31 Ekim 2007
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  maraşta bu duruda olan arkadaşlarımız varmı onların görüşünü almak lazım pek gerçekmiş gibi durmuyor
   
 3. mkavakli23

  mkavakli23 Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  205
  Beğeni:
  0
  bence doğru artık bilgisayar öğretmnelerini değeri verilsin.. aslı varken sureti kullanılmasın...
   
 4. ftbitefo

  ftbitefo Üye

  Kayıt:
  31 Ekim 2007
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  Mehmet hocam biraz gerçekçi olmak lazım bigisayar öğretmeni olarak haklı olabilirsin ama her okulda bir BTS ve bir BİTEFO lazım bunun bilgisayar öğretmenleriyle karşılanöası zor işini gekektiği gibi yapmayan branş formatörleri il kordinatörleri tarafından bir kez daha görevlendirilemebilir bu uygulanırsa daha verimli olur selamlar
   
 5. Gezgin-®

  Gezgin-® Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  340
  Beğeni:
  0
  Helal olsun Maraş'a bu bölümü okuyan kim ise onlar olsun
  :):):):):)
   
 6. Hacker

  Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  697
  Beğeni:
  1
  oflaz33 hocam geyik olsun diyemi açtın bu başlığı...


  nereden duydun ? kaynağıyla bilgi verirsen bizleri mutlu edersin.
   
 7. acan23

  acan23 Site Gezgini

  Kayıt:
  5 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  hocam eğer doğruysa bence çok doğru bi karar. 4 yıl okulunu okuyup herşeyini öğrenen biriyle 180 saat sıradan bi eğitim almış biri hiç bir olurmu. Malatya mem 3 yıldan az çalışana formatörlük vermiyor bu nedenle hep branşdışı formatörler var ve bu durumdan hiç kimse memnun değil. Yine bütün işlei yapan bizleriz sonuçta....
   
 8. tarikziya

  tarikziya Üye

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  17
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar oflaz33 hocamın açtığı konu maalesef doğru.kaynağı henüz web ortamında açıklanmadı ama il milli eğitimden aldığımız bilgi iptal edildiği yönünde.farklı illerde bu şekilde bir durum varsa veya bilgisi olan varsa lütfen CEVAPP.
  teşekkürler :?:
   
 9. emines

  emines Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2007
  Mesajlar:
  302
  Beğeni:
  5
  arkadaşlar formatörlüğün başka bölümlere verlmesi zaten baştan yanlış... :alkis: :alkis: :alkis:
   
 10. gökalp

  gökalp Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2007
  Mesajlar:
  505
  Beğeni:
  0
  Bende böyle birşeyler duydum ama kaynagı yok...
  emines hocam bu arada siz başvurmadınız mı?
   
 11. oflaz33

  oflaz33 Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  52
  Beğeni:
  0  iiyi güzel de ne yazık ki bazı bilg. öğretmenleri 4 yıl okuduğu halde bir web sitesi yapmaktan aciz. ben yaklaşık 6 yıldır uğraşıyorum. Web hazırlama. Bence işi kim yapabiliyorsa onun yapması lazım. Ve görevim olmamamsına rağmen göreve başlar başlamaz okula web sitesi hazırladım. Biliyorsunuz formatörün görevlerinden biri de okula web sayfası hazırlayıp onu güncel tutmak.
   
 12. oflaz33

  oflaz33 Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  52
  Beğeni:
  0  kaynak ilçe milli eğitime gelen maiil. henüz resmi yazı gelmemiş. maille haber vermişler. yazı yazacaklarını söylemişler. Bir de sanırsam iptal gerekçesi branş dışından görevlendirilenlerin yerine ücretli öğrt. görevlendirilmesi nedeniyle eğitim kalitesi düşermiş.
   
 13. oflaz33

  oflaz33 Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  52
  Beğeni:
  0
  bunlardan biri benim. 25 ocakta görevlendirme yapıldı. tatile falan gitmedim. dün görevime başladım. Ama saat 14:30 civarında gelen bir telefonla herşey altüst oldu. Ayrıca bu başlığı dün moral bozukluğu içersindeyken açtım bu kadar ilgi ile cevap yazılacağı hiç aklıma bile gelmemişti. ilginize teşekkürler.
  http://www.afsinmehmetakifersoyio.com
   
 14. myesil

  myesil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Aralık 2007
  Mesajlar:
  330
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar konuyu tam anlamadım. Formatörlük belgesine sahip olanların formatör öğretmen olmasında bir sıkıntı yok. İptal edilirse dava açılır. Kesinlikle kazanırlar. Ancak bu durum okulda bilgisayar öğretmeni varsa ve formatörlük için başvurmuşsa değişiyor. Bu durumda diğer branşlardan formatörlül belgesine sahip olsalar dahi formatör olamazlar. Arkadaşım bu konuyu yeterince açarsa sevinirim.
  Bir de bütün tartışmaların sonunun "ben iyi öğretmenim sen değilsin" e gelmesini hayretle karşılıyorum.
   
 15. iistel

  iistel Site Gezgini

  Kayıt:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  36
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar bu kadar fesat olmayın. Çok iyi bilgisayar bilen formatörler var.Bilgisayar öğretmenleri yokken win98 yüklü PII bilgisayarların yükünü çekiyor. İlköğretimde ve lisede bilgisayar öğretmek içinde uzman bilgisayarcı olmaya gerek yok. Hele yenilenen ilköğretim bilgisayar programı bilgisayar öğretmek için değil.Memlekette nice uzmanlar var kendi branşında çalıştırılmayan.
   
 16. Gürses44

  Gürses44 Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  115
  Beğeni:
  0
  Elbistan'da sadece branş değil bilgisayar öğretmenlerinin de görevlendirmeleri iptal edilmiştir. Sadece 1 bilgisayar öğretmeni görevde.
  Dün Elbistan MEM'e mail geldi. Bazı okullar görevlendirilen formatörlerin yerine ücretli öğretmen çalıştırmaya başlamışlar. Şimdi onlar da mağdur oldu. Maraş bu konuyu fazla ciddiye almıyor.
   
 17. serci2001

  serci2001 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  401
  Beğeni:
  1

  Sayın hocama katılıyorum işi okuyana değil yapana vermek lazım bende de formatörlük belgesi var fakat bilgisayarlarımız 15+1 olmadığından başvuramıyorum. Geçen yıl bilgisayar öğretmenimiz vardı. 4 yıl okulunu okumuş ama lab BTS sınıfındaki cat5 ve rj45 lerin çakmasını bilmiyordu söylemesi ayıp 180 saatle ben öğrettim kotlamalarınıda dahil gitti. bu yıl sorumluluk hiçbir ücret almadan bende her teneffüste farklı sınıflara olmak üzere bts açık tutuluyor.antalyada merkezde yeğenimin okulunda 4 yıl okulunu okumuş arkadaşımız sadece 8. sınıflara internete giriş ve araştırma izni veriyor nerde bts nin amacı sadece 8 leremi hizmet edecek de biz mi bilmiyoruz. Giden arkadaş okulun web sitesini bana bıraktı hocam yapamazsın zor dedi iki gün üzerinde durup inceledim hiçde zor gelmedi aksine kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorum. lütfen eleştiri yaparken bilen ile bilmeyeni,yapan ile yapamayanı, işin hakkını veren ile vermeyeni ayırt edelim. Çok okuyan mı bilir,çok araştıran mı
  Herkeze saygılar iyi çalışmalar
   
 18. kalender

  kalender Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Ocak 2008
  Mesajlar:
  46
  Beğeni:
  0
  Hocam 04 Temmuz tarhili genelge gayet açık ve net, öncelik bilgisayar öğretmenlerinde fakat daha sonra da diğer branşlarda. Dolayısı ile bence iptal edilmesi büyük haksızlık ve yanlış bir uygulamadır... Genelgeler uygulansın diye vardır... Keyfiyete bırakılmamalıdır ...
   
 19. Anonymous

  Anonymous Misafir

  Öyle olsa bakanlık merkezli bir uygulama olur. Her yerde iptal edilir. kanunlar, yönetmelikler her yerde geçerlidir.
   
 20. ozkaan

  ozkaan Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  189
  Beğeni:
  0
  Bu tür tartışmalara hiç katılmadım .Kim üstün kim değil. Ama Bilgisayar öğretmenliğ ile formatörlüğün farklı olduğunu kavryayaman üzücü. Elbette Bilgisayar öğretmenleri bunun okulunda okudular. Görünürde bir adım önde olmaleri gerekir. Atamalarda da onlara öncelik verilmeli. Fakat daha bilgisayar öğretmenliği diye bir branş dahi yokken formatör öğretmenler bu alanın bütün yükünü çektiler. İ;çlerinde gerçekten işini iyi bilen ve yapanlar var._tam tersi de var_

  Lütfen sözlerimizde incitici olmayalım.

  Tanıdığım bir çok bilgisayar öğretmeni format atmaktan aciz. Bu böyle diye Bütün Bilgisayar öğretmenleri bilgisiz anlamı mı çıkar. Yakın zaman kadar Bilgisayar öğretmenleri Formatörlük görevini " kim okulda bekleyecek diye kabul bile etmiyorlardı ...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal