Manşet haber Fotosu

Kodla Büyü

bahhele

Süper Üye
Süper Üye
ya sabahtan beri uğraşıyorum boyutu düşüre düşüre 100 pixel e kadar düşürdüm fakat hala çok büyük boyutmuş gibi görünüyor eklediğim fotolar ve yarısını filan alıyor..delirtti yaaaa.site sorunumu yoksa bilmediğim bişeymi var?
nasılş eklenecek bu manşet haber fotosu siteye??? :verymad: :verymad: :verymad:

Ben de genel fotoğraf ekledikten sonra fotoğrafları haberin altına "Galeriden Slide Show Ekle" seçeneği ile ekle deyince sorun yaşıyorum. Fotoğraflar kaymış bir şekilde çıkıyor. Öncekine göre daha büyük çıkıyor. İşin garip tarafı bunu her zaman böyle yapmıyor. Geçen hafta yapmaya başladı, arada bir yapıyor. Gün içinde bazen düzeliyor, bazen tekrar sorun oluyor. :?
Ne zaman sorun çıkacağı da şuradan anlaşılıyor, eğer genel kategorisinde fotoğraf eklerken kendiliğinden altına yani açıklama kısmına tarih atarsa fotoğraflar sıkıntı oluşturuyor slide show eklerken. Zaten altına tarih attığı zaman diğer eklenen fotolara göre daha kısa boylu ekleniyor fotoğraflar.

Yukarıda ne kadar anlatabildim bilmiyorum ama görselleri inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Sorun1.png
    Sorun1.png
    50.9 KB · Görüntüleme: 1,125
  • Sorun2.png
    Sorun2.png
    228.2 KB · Görüntüleme: 1,073
  • Sorun3.png
    Sorun3.png
    185.7 KB · Görüntüleme: 1,023
evet hocam tarih atıyor foto ismine..zaten sabahtan ilk açılmıyodu okul siteleri sonra kendine geldi...şimdide manşet haber yükleyemiyorum çıldırttı.iki dakkalık iş 2 saattir uğraşıyorum.bıraktım olmuoyr hangi pixel i ayarlarsam ayarlıyayım

İyi günler Hocam.Manşet haber bende de aynı oldu.Manşet haber resmini ben şöyle yapıyorum. Resmi kalite bozulmayacak kdar orta büyüklükte küçültüyorum. Pain ile acıp kesiyorum. Kestiğim kısmı daha büyük paint sayfasına orta kısma yerleştiriyorum. Jpeg olarak kaydediyorum.

Ekli dosyalar

• adsız 2.png
    adsız 2.png
    317.1 KB · Görüntüleme: 709
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    84.1 KB · Görüntüleme: 677
okulun logosunu manset haber olrak ekleyemedim, sinir etti beni de. logoyu eklesem manset habere uygun hale getirebilir mi bir hayır sever

Ekli dosyalar

• LOGO2.png
    LOGO2.png
    576.9 KB · Görüntüleme: 89
ya sabahtan beri uğraşıyorum boyutu düşüre düşüre 100 pixel e kadar düşürdüm fakat hala çok büyük boyutmuş gibi görünüyor eklediğim fotolar ve yarısını filan alıyor..delirtti yaaaa.site sorunumu yoksa bilmediğim bişeymi var?
nasılş eklenecek bu manşet haber fotosu siteye??? :verymad: :verymad: :verymad:
hocam fotoyu açın fotoğraf görüntüleyicisi ile, sonra ekran alıntısı aracı ile görüntüyü kesin . Düşecektir boyutu.

Arkadaşlar sabahtan beri okul logosunu manşet habere yerleştirmeye çalışıyorum. Yukarıda yazan boyutlar ve türlü kombinasyonlar işe yaramadı. Ekran görüntüsü alıp paintle işlem yapmak da işe yaramadı. 2 saniyelik iş ne çok uğraştırdı. Kaç yapayım bu boyutu? Delireceğim.

Arkadaşlar sabahtan beri okul logosunu manşet habere yerleştirmeye çalışıyorum. Yukarıda yazan boyutlar ve türlü kombinasyonlar işe yaramadı. Ekran görüntüsü alıp paintle işlem yapmak da işe yaramadı. 2 saniyelik iş ne çok uğraştırdı. Kaç yapayım bu boyutu? Delireceğim.
Boyutlar güncellendi... enaz 1024*576 gibi birşey olacaktı..

1280x720 Manşet Haber
Photoshop'da boş 1280x720 bir sayfa açın (Photoshopda bu boyutları kaydedin sürekli yazmak zorunda kalmazsınız), fotoğrafınızı sayfaya atın ve istediğiniz şekilde sayfaya göre boyutlandırın sonra "farklı kaydet"ten tekrar yeni boyutu ile jpg olarak kaydedersiniz.

merhaba,

Okul sitesine haber girerken eklediğimiz manşet haber görselini ne kadar yüksek çözünürlükte hazırlasam da yükledikten sonra kalite kaybı oluşuyor. png formatında yüklediğimde daha az kayıp olmakla birlikte yine de bir kalite düşüyor. Bu durumda ne önerirsiniz? Siz kaç pixel olarak yükleme yapıyorsunuz?

Ne yaparsanız yapın, 1150*646'ya ölçekliyor... işin aslı 16*9 oranını korumanız yeterli. 1280*720 de olur, 1600*900 de.

Ben baştan 1150*646 yapıyorum.
Hazır bir-iki şablon yaptım, paint, pinta yada Canva farketmez.. hemen düzenliyorum..

Aklınıza takılan olursa rastgele bir okul sitesi açıp, bir manşeti indirip boyutuna bakabilirsiniz.

Geri