MANİSA Formatörlük - ONAY GELDİ

Kodla Büyü
Re: MANİSA Formatörlük

Hocam başınız çaresine bakın derim manisadan pek ümit yok 18 saat dersim var. dersime girip gidiyorum. Gene bazı şeyleri hatır usulü yapıyoruz. Oda idare ile muhabbetimiz iyi olmasından kaynaklı.

benimde 13 saat dersim var. dersime girip çıkıyorum. ders dışında bt sınıfı kilitli duruyor. 2 yıldır çocukların ayağını internetcafelerden kesmiştik. zaten fakir mahalle okuluyuz. şimdi çocuklar ellerindeki 50 kuruşluk harçlığıda internetcafaye verecek. ufak tefek işlerde bende yardımcı oluyorum ancak zamanımı alacak işleri yapmam.

Mem'i arayan yokmu arkadaşlar? harbiden unuttular bizi.. Akhisar merkezi bekliyor.. tüm sendikalar,bimer, bilgi edinme hepsine mail attım şu ana kadar cevap yok.. Merkezdeki arkadaşlar sendikalar aracılığıyla sordurun, Müşahit bey formatörlüğe hep ılımlı bakmıştı..

manisa mebdeki "görüş bekleniyor" haberinin tıklanma sayısı 3848 olmuş. anlaşılan herkes görevlendirme bekliyor ama il milli eğitimin görevlendirme yapacağı yok gibi.

İzmir onaylamak üzere 30 km ötede ki ilin hiçbir şey den haberi yok..Eğitici formatörler desen ayrı Şube müdürleri desen ayrı, herkes ayrı alemde kendi derdinde.. Ortalık bayram yeri gibi kimseden formatörlük bilgisi alınmıyor.. Allah sonumuzu hayır etsin..

manisa bugüne kadar neyi doğru düzgün yaptı ki bi hayır bekliyoruz. olan oldu zaten 3 4 okula görevlendirme verdiler . formatör olunca bu okullara gitmeyecekmiyiz. biz eşek olalım semeri vuran çok olur.

il eğitici formatörlerine ulaşabilecek kimse yokmu aramızda?

level' Alıntı:
manisa bugüne kadar neyi doğru düzgün yaptı ki bi hayır bekliyoruz. olan oldu zaten 3 4 okula görevlendirme verdiler . formatör olunca bu okullara gitmeyecekmiyiz. biz eşek olalım semeri vuran çok olur.

Müdürüm dersine gir evine git diyor, 10 saat dersime giriyorum ve evime gidiyorum..
Amaa!!! Bu bölümün hali ne olacak arkadaşlar böyle.. Dersin önce seçmeli daha sonra kademeli olarak azaltılmasından sonra,Geçici görevlendirmelerimiz bile iptal olursa..

denizlerb' Alıntı:
il eğitici formatörlerine ulaşabilecek kimse yokmu aramızda?

İldeki arkadaşlar bi cevap yazsanız şu soruya...
Formatörlük ile ilgilenen şef ile görüşmek için il mem'i 10 defa aradım, hep meşgul pek meşgul...

bakan görevlendirmeler kalktı diye açıklama yapıyor. görevlendirme şube müdürleri, okul yöneticileri, eğitici formatörler, kaymakam eşleri devam ediyor görevine. sadece formatör görevlendirmesi yapılmıyor. ne iş anlamadım. bakan fomatör görevlendirmeyin diye özellikle belirtti mi?

sheva' Alıntı:
İldeki arkadaşlar bi cevap yazsanız şu soruya...
Formatörlük ile ilgilenen şef ile görüşmek için il mem'i 10 defa aradım, hep meşgul pek meşgul...
bende çok aradım hocam, dediğniz gibi hep meşgul. bir kez ulaşabildim. görüş beklediklerini söylediler.

google Manisa formatörleri diye grup var niye orada okumadınız? :verymad:

Herkesin keyfi yerinde arkadaşlar. öğretmen camiasında bu önemlidir. Ben iyiysem diğerleri umrumda olmaz. dolayısıyla yazılar yazılır, cevabı gelmez. Gelir, anlaşılmaz vbb....Çünkü sen formatör olsan da olmasan da şube müdürü, il formatörü, ilçe formatörü ek dersini alır. Ötesi de onlar için çok önemli değildir.
emin olun, okullarda işler yürümüş, eğitim yapılmış, öğretmen dışında kimsenin umrunda değildir.

koray45' Alıntı:
hocam biz il merkezinde çalışmıyoruz. öyle bir grup olduğunuda ilk defa duydum. bi gözattım anlaşılan müşahit beyin keyfini bekliyoruz.

denizlerb' Alıntı:
koray45' Alıntı:
hocam biz il merkezinde çalışmıyoruz. öyle bir grup olduğunuda ilk defa duydum. bi gözattım anlaşılan müşahit beyin keyfini bekliyoruz.

Hangi gruptan bahsediyorsunuz? link verirmisiniz arkadaşlar?

sheva' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
koray45' Alıntı:

Hangi gruptan bahsediyorsunuz? link verirmisiniz arkadaşlar?

https://groups.google.com/forum/?hl=tr& ... rmatorleri

Arkadaşlar yazınızı yeni gördüm. Ben merkezde çalışıyorum. eğitici formatörler artık FATİH projesi ile uğraşıyor bildiğim kadarıyla. Müşahit Sudan ile görüşen arkadaşlara meb den yazı bekliyoruz diyor. Hani arkadaş gibi oturup sohbet edemediğimiz için tamam deyip gidiyorsunuz. Eğer yazı olumlu gelirse formatörlüğü başlatırlar herhalde. kimse benim keyfim rahat gerisi umurumda değil demiyordur herhalde çünkü herkes aynı durumda. Dersi çok olanda okulun çoğu işini yapıyor az olanda.bütün bilgisayar öğretmenleri toplanıp bir karar almadıkça bu iş düzelmez. 1 maddeyi ben yazayım.
1. Hatır için bile olsa kesinlikle her bilgisayar sorununu servislere gönderin diyeceğiz.(toplu aldığımız karar doğrultusunda mesleğimize saygıdan ötürü diyeceğiz rica edenlere)

Teşekkürler gruba katılım için davet gönderdim :D takipteyim..

Manisadan yine bi ses seda yok. bi hayrını göremicez biz bu manisanın,

eninde sonunda yapacaklar hocam. başka çareleri yok.

Bir gelişme olursa haberimiz olsun foruma da yazın arkadaşlar

fatih projesi başlayan bazı okullara başvuru olmamış. bu yüzden bu hafta yetişmezmiş. bu hafta beklemeyin arkadaşlarım:S

il mem'i arayan varmı? yapmışlarmı değerlendirmeyi?

Geri