Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı: MTV "Minimum" yüzde 40 artacak

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
MTV yüzde 40 arttığı gibi çalışanlardan kesilen vergi de %27 den %30 a çıkıyormuş....

benim 18 yıllık emektarın 54 liralık vergi de çıkacak 75 'e falan...yazık...

Ülke sanırım battı bizim haberimiz yok. Merak ediyorum nasıl bu kadar rahat böyle bir artış yapılabilir. Her gelende aynı şeyleri söyleyerek artış yapılacağını söylüyor. Vay efendim motor hacmi vay efendim yaşı bilmem nesi...

Günahtır vekillere sınırsız harcama yetkisi verip milletten kısmak seçen biziz seçimde unutulmaz inşallah

Suriyeli kardeşlerimize (?) harcanan 30 milyar dolar ve bundan sonra harcanacak olan milyar dolarlar elbet bir şekilde tolere edilmesi gerekmekte.

Bence yetmez yüzde 40 yüzde 70-80 yapmalılar. Nasıl olsa tepki koyan yok cevap veren yok bu ülkede yaşayan herkes hakkediyor. Has ediyorlar iyi ediyor sorgulamayın itiraz etmeyin aynen böyle devam çok has ediyorlar

az bile, bakın siyaset yapmıyorum a partisi b partisi önemli değil ama siyaset tarihindede şöyle bir gerçek var tek güç tek partili sistem herzaman için zarar getirir. ticarette bile rekabet fiyatları düşürür kaliteyi artırır, ama bizim millet yıl olmuş 2017 bunu hala anlamıyor, siyasi bir rekabet olmazsa yüzde 40 olur yüzde 50 olur kimse gıkını çıkaramaz malesef.

Bence yetmez yüzde 40 yüzde 70-80 yapmalılar. Nasıl olsa tepki koyan yok cevap veren yok bu ülkede yaşayan herkes hakkediyor. Has ediyorlar iyi ediyor sorgulamayın itiraz etmeyin aynen böyle devam çok has ediyorlar

Ben haketmiyorum hocam. Bu zamana kadar yanlislarina sürekli itiraz ettim yapılanları düşündüm yorumladım tepkimi sürekli verdim, oy vermedim. O yüzden ben haketmiyorum. Sessiz kalan koyunlar düşünsün ve öyle kalmaya devam etsinler.

Herhangi bir sinirle falan söylemiyorum az bile. %50 olmalıydı.Elhamdülillah 40'ta kaldı. Oy oranı zamlar aynı oranda olmalı..

Ülkenin alım gücü arttı
Zam değil güncelleme..
Ülkemi yönetenlerin fantastik beyanatları.
Birazdan ümit dolu biri çıkar bunu da savunur

Eeee kandığımız barzaninin memurların 1.5 milyar TL maaş ödüyoruz. kolay mı?

10 milyon araç olsa ortalama 200 tl zam gelmiş olsa 2 milyar Tl ek gelir demek ülkeye suriyelilere harcanan 30 milyar tl yani devletimizin 15 yıllık bu zamdan edineceği para :=)

1035 lira yıllık MTV ödüyordum şimdi 1450 lira ödeyeceğim. 2018 için yıllık maaş artışım 1000 lira civarında olacaktı, yarısına yakınını tek kalemde alacak adamlar. TEK KALEMDE diyorum daha dün motorine 13 kuruş zam yapıldı liste uzar gider. Aldığımız maaş zammı elimize geçmeden uçtu gitti.

1035 lira yıllık MTV ödüyordum şimdi 1450 lira ödeyeceğim. 2018 için yıllık maaş artışım 1000 lira civarında olacaktı, yarısına yakınını tek kalemde alacak adamlar. TEK KALEMDE diyorum daha dün motorine 13 kuruş zam yapıldı liste uzar gider. Aldığımız maaş zammı elimize geçmeden uçtu gitti.
"2018 için yıllık maaş artışım 1000 lira civarında olacaktı" derken? kinaye var da ben mi anlamadım acaba?

Biz biliyorsunuz bu düzenlemeyi yasayla yapıyoruz. Öncelikle şunu söyleyeyim MTV her sene artıyor. Enflasyon ne kadarsa otomatik olarak zaten artıyor. Eğer biz herhangi bir yasal düzenleme yapmasaydık MTV yüzde 15 oranında 2018 yılında artacaktı.

Örneğin bu sene 500 TL MTV ödemiş bir vatandaşımız, aslında bu da iki taksitte ödeniyor, 250 250 ödeniyor, gelecek sene hiçbir müdahale yapmamış olsaydık bile 575 lira olacaktı.

Dolayısıyla yaklaşık olarak 2 takside bölecek olursak yine yaklaşık 32,5 lira filan fazla ödeyecekti 2 taksitle. Şimdi biz ne yaptık burada bir yasal düzenleme yaptık ve yeni bir tarife ürettik.

Dedik ki kanuni tarife budur. Burada da doğru bir oran ifade ediyorum. Bu oranı ifade etmem lazım. Vatandaşa yanlış bilgi verecek halim yok.
Diyoruz ki MTV’de yeni bir tarife ürettik. Bu tarifeye göre rakamlar bunlardır.

O rakamlarla önceki rakamları kıyasladığımızda bir artış oranı çıkıyor. Bu sene 500 lira ödedi gelecek sene 575 lira ödeyecekti, şimdi vatandaşımıza diyoruz ki 700 lira öde…

vezirler huzura çıkmışlar:

- padişahım, hazinede para kalmadı. yeni vergilere ihtiyacımız var,

diyerekten.. .

padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,

- eeee! ne vergisi koyalım?, demiş...

vezirler:

- köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar!

padişah,

- tamam, demis.

aradan bir süre gectikten sonra sormuş vezirlerine:

- nasıl, halk hayatından memnun mudur? herhangi bir şikayet var mı ?

- hiçbir tepki yok sultanım!

- iyi o zaman köprünün diğer tarafına da bir adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın!

aradan bir süre geçmis, padisah tekrar sormus vezirlerine:

- var mı halinden şikayet eden?

- yok!

halkının tepkisizliğine kızan padisah, gürlemiş:

- köprülerin ortasına da birer adam koyun, gelip geçeni köprünün ortasında becersin!

aradan birkac gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen padişah, çağırmış vezirlerini,

-halkı dinleyelim hele bir, demiş.

gitmişler köye, padişah sormuş:

- halinizden memnun musunuz, var mı bir şikayetiniz?

ses yok.

padişah tekrar :
-ulan demiş, taş üstünde tas omuz üstünde baş komam!!! var mi şikayeti olan hemen söylesin!
diye gurleyince arkalardan cılız bir ses duyulmus:
-padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..
- eeee!, demis padisah bir umutla... ne olmuş o köprünün ortasindaki adama???
- aksamlari cok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, mümkünse bir adam daha koysanız...

Ama yollar yaptılar, köprüler yaptılar diyenlere haber verin belki araçlarını satılığa çıkarırlar

Yüzde 40 Minimum artış olacakmış.....;bazı modelller de Yüzde 60'ın üstünde artış olacak arkadaşlar...

bu arada enflasyonun "yüzde 15" civarı olduğunu bizzat MALİYE BAKANI kabul edip söylerken-itiraf ederken- nasıl olur da hükümet yalakası sendika 2018 yılı için yüzde 7,5 ZAMma razı olur??? benim aklım almıyor?bir de bunu başarı diye yutturmaya çalışıyorlar....

her geçen gün - her geçen yıl alım gücümün düştüğünü hissediyorum;sizler ne durumdasınız? ev - araba - yaşam maliyeti her şey ateş pahası...Sıfır km. C sınıfı bir araba olmuş 100 bin lira;3+1 bir daire olmuş 300 bin lira ki bu küçük şehirlerde böyle...Büyük şehirlerde 350*400 bin altı olamaz...

etti mi 2si 400 - 500 bin lira..ayda 4 bin alsak bu ikisini ödemek için minimum 100 ay ile 125 ay arası yiyip içmeden çalışmamız gerek ; ki bir arabanın "yakıt hariç" yıllık maliyeti en az 5000 liradır...

orta direğe-sabit gelirliye- memura daha ne kadar bindirecekler-bindirilecek??

çok yazık....

Ekli dosyalar

• mtvvvv.jpg
    mtvvvv.jpg
    92.1 KB · Görüntüleme: 16
ha bu arada forumun evetçileri;evet sonrası geçen yaklaşık 6 aylık zaman da evet 'in ne gibi bir getirisi oldu???gerçekten çok merak ediyorum???hani herşey çok güzel olacaktıydı???

Geri