MALATYA formatör görevlendirme KOMEDİSİ

Kodla Büyü

ersin_sisman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Formatör görevlendirmeleri 2. dönem için 1 Temmuz da başlatılır genelde ancak Malatya size 1 ay görev yok gidin tatil yapın dedi ve 1 Agustos itibariyle görevlendirmek isteyen öğretmenler internet ortamından başvursun denildi. Biz görevlendirmeleri 1 Ağustos diye beklerken ne hikmetse bizim 5 EYLÜL tarihinden itibaren görevlendirildiğimiz açıklandı. Bu durumda 1 Agustos denerek yanıltılan arkadaşlarım mağdur edilmiş olmuyorlar mı? Tatillerini keserek ile dönen arkadaşlarımızın günahı ne? Foruma üye İl Kordinatör arkadaşlarım cevaplarsa sevinirim...

Re: MALATYA formatör görevlendirme komedisi...

ersin_sisman' Alıntı:
Formatör görevlendirmeleri 2. dönem için 1 Temmuz da başlatılır genelde ancak Malatya size 1 ay görev yok gidin tatil yapın dedi ve 1 Agustos itibariyle görevlendirmek isteyen öğretmenler internet ortamından başvursun denildi. Biz görevlendirmeleri 1 Ağustos diye beklerken ne hikmetse bizim 5 EYLÜL tarihinden itibaren görevlendirildiğimiz açıklandı. Bu durumda 1 Agustos denerek yanıltılan arkadaşlarım mağdur edilmiş olmuyorlar mı? Tatillerini keserek ile dönen arkadaşlarımızın günahı ne? Foruma üye İl Kordinatör arkadaşlarım cevaplarsa sevinirim...

Hocam sizinkiler yine insaflıymış. Sivas'ta başvuru dilekçelerinin istenildiği resmi yazıda 1 Temmuzda başlayacaksınız yazmışlardı, görevlendirmeler valilik onayıyla 1 Eylülden itibaren başlıyor.

Arkadaslar bir sorum olacak. Ben istanbulda calisiyorum. 30 haziranda bizim gorevlendirmeler sona erdi. Ben de 1 temmuzdan beri tatildeyim ve normal seyrinde oldugu gibi 5 eylülde okula gidicem. Forumdan okudugum kadariyla bazi illerde temmuz-aralik gorevlendirmeleri falan yapildi yaziyo. Bu gorevlendirmeler ogretmenin istegi uzerine mi oluyor yoksa milli egitim kendi mi gorevlendiriyor onu anlamadim. Simdi ben agustosda calismak istesen dilekceyle gorevlendirme istemem mi lazim?

MEB'e şikayet edin. Eğitek'in yazısına göre 1 Ocak - 30 Haziran, 1 Temmuz - 31 Aralık olmak üzere yılda iki kere görevlendirme yapılır. İl milli eğitimler kafasına göre yorum yaparak önce ya da sonra başlatamazlar. Hakkınızı arayın derim.

Hocam İstanbul'da Eylülden önce görevlendirme olmaz. Diğer illerde tek değişen 1 temmuzda itibaren görevlendirme yapan illerin tarihlerde biraz daha esnekleşmiş olması bakanlık talimatı ile.

yuci81' Alıntı:
MEB'e şikayet edin. Eğitek'in yazısına göre 1 Ocak - 30 Haziran, 1 Temmuz - 31 Aralık olmak üzere yılda iki kere görevlendirme yapılır. İl milli eğitimler kafasına göre yorum yaparak önce ya da sonra başlatamazlar. Hakkınızı arayın derim.
:alkis: :alkis: :alkis:

ist_koord' Alıntı:
yuci81' Alıntı:
:alkis: :alkis: :alkis:
Haklısınız hocam . Bu duruma bir sabit durum getirilmeli. İdarecilerin insafına bırakılmamalı. Neden herkes başka zamanlarda başlasın! Malatyadaki arkadaşlarımın çoğu küstürüldü. Bide toplantılarda bize "siz aranan öğretmenlersiniz deniliyor". Öğretmenin ekdersine göz koyun daha sonrada fatih projesi yada diğer projeler gelince hocam sizin göreviniz deyin... Açıkçası bu keyfiyat canımı ve canımızı sıktı...

vay arkadaş hale bak ya.. ben ıspartadayım bizde görevlendirmenin g si formatörlüğün f si yok. yukardaki çok bilirler dıştan para alıyormuşuz diye formatörlük yaptırmıyorlar. keşke bizede formatörlük verselerde bırak temmuzu eylül 1 i, eylül 15 de başlatsalar....

hocam adanada şöyle oldu

daha 1 ay önceden görevlendirmeleriniz yapıldı denildi. 1 temmuz gibi herkes listeleri beklerken görevlendirmeler iptal denildi 1 eylüle kaldı. sonra baya bir itiraz gelince isteyenler başlasın isteyenler tatil yapsın denildi.

böylece mutlu sona ulaşıldı.

ancak 2. okulda çalışma diye bir ek görevlendirme yapılacak dendi yine itirazlar var inşallah öyle bir saçmalık olmaz

Benim yorumum biraz kişisel olacak. Bence iyi oldu. Arapgir ilçesinde çalışıyorum. Malatyada kalıyorum. Eğer görevlendirme Ağustos ayında olsaydı Arapgir'de kalma imkanın olmadığıdan günlük gidiş geliş yapacaktım. Malum Ramazan ayına girdik çok zor bir ay olacaktı benim için...Ayrıca tatilini kesip dönen olduğunu sanmam.. Zaten tatiline devam edecek kişiler çoktan ona göre kendini ayarlayıp rapor falan almışlardır. Kimsenin küstürüldüğünü düşünmüyorum. Diğer illerle ilgili yapılan yorumları takip etmeye çalışıyorum yine en hassas çalışan illerden biri Malatya Milli Eğitim bence..Şikayet gibi birşey söz konusu olmamalı eğer bir sıkıntı varsa bu toplantılarda dile getirilmeli.

hocam şahsi düşünmemek lazım

borcu harcı olan arkadaşlarımızda olabilir senin gibi ulaşım zorluğu çeken lerde.

adanada bu işin çaresine bakıldı.

isteyen çalışıyor

isteyen tatil yapıyor.

malatya mem iyi çalışıyor diyorsun

ama çalışmak isteyenler madur.

adanada çözüm bulunduysa malatyadada bulunabilirdi.

demekki malatya mem iyi çalışmıyor.

Hocam biz tarihine bişey demiyoruz. 5 eylül de başlatılacaksa başvuruları alırken bu tarihi vurgularlardı. Ancak yazıda da 1 agustos yazıldı ama görevlendirmeler 5 eylül olarak yapıldı. Ayrıca kadir hocamın dediği gibi borcu olan arkadaşlar var. Siz arapgir de olduğunuz için belki burdaki zümrelerinizin nasıl küstürüldüğünden haberiniz yok. Sitem eden arkadaşlarımın sayısı bir hayli fazla. Kardeşim Eğitek 1 Temmuz demiş zaten. siz bunu 1 temmuz yapın istemeyen arkadaşların zaten 20 gün izni var kullansınlar. neden ekdersimize göz konuluyor !!!

Yorumum şahsi sadece yoksa "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" gibi bir düşüncem yok. Mağduriyet varsa tabiki dile getirilsin ve düzeltilsin. Yalnız şunu söylemeden geçemiyeceğim şu meşhur formatör toplantılarında kimsenin ağzını bıçak açmıyor bu konularda.. Bir iki arkadaş idare ile ilgili yaşadığı sorunu ve rutin belirsizlikleri dile getiriyor o kadar. Geçen sene temmuz ayı tatildi görevlendirme ağustosta yapıldı. 20 günlük izne 10 gün daha eklenmiş oldu yani kimse küsmedi..

protesto edebilse ve görevi reddetse arkadaşlar durum ne olur merak ediyorum. ben dilekçe ile reddedeceğim. ilk başvuru sırasıdaki şartların başvurular yapıldıktan sonra değiştirilmesi söz konusu olamaz. olursa , öğretmeninde görevi reddetme hakkı olur. bu arada bir arkadaş (melobady) bu durumdan rahatsız olmamış ve ne vakit başlatırlarsa başlatsınlar diye yazmış. başımıza ne geliyorsa bu tiplerden geliyor. kendisini şiddetle kınıyorum. gel benim yerime de başla

chadear' Alıntı:
protesto edebilse ve görevi reddetse arkadaşlar durum ne olur merak ediyorum. ben dilekçe ile reddedeceğim. ilk başvuru sırasıdaki şartların başvurular yapıldıktan sonra değiştirilmesi söz konusu olamaz. olursa , öğretmeninde görevi reddetme hakkı olur. bu arada bir arkadaş (melobady) bu durumdan rahatsız olmamış ve ne vakit başlatırlarsa başlatsınlar diye yazmış. başımıza ne geliyorsa bu tiplerden geliyor. kendisini şiddetle kınıyorum. gel benim yerime de başla

:+1:

konuyu tam okusaydın sanırım böyle cahilce bir cevap vermeyecektin. Sorun ramazanda ekders almak değil. Resmi yazıda formatör başvurularını 1 Agustos itibariyle alacağız diyerek bizi 5 Eylül de başlatmaları.

Geri