mail alma sorunu- outlook

Kodla Büyü

aysegul_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okulda hem müdür odasındaki bilgisayarı, hem de memur odasındakini meb.k12.tr adresinden maiilleri direk outllok express den almaları için ayarlamalarını yaptım... müdür odasındakin de sorun yok ama memur odasındakine mailler gelmiyor...

"Alıcılardan bir tanesi sunucu tarafından reddedildiği için ileti gönderilemiyor. Reddedilen e-posta adresi: [email='metinkeles61@hotmail.com]'metinkeles61@hotmail.com[/email]'. Konu 'looooooo', Hesap: 'mailpop.meb.k12.tr', Sunucu: 'mailsmtp.meb.k12.tr', İletişim Kuralları: SMTP, Sunucu Yanıtı: '554 <metinkeles61@hotmail.com>: Relay access denied', Bağlantı Noktası: 25, Güvenli(SSL): Hayır, Sunucu Hatası: 554, Hata numarası: 0x800CCC79"

"Güvenli Parola Kimlik Doğrulaması kullanılarak sunucuya oturum açılamıyor. Hesap: 'mailpop.meb.k12.tr', Sunucu: 'mailpop.meb.k12.tr', İletişim Kuralları: POP3, Sunucu Yanıtı: '.', Bağlantı Noktası: 110, Güvenli(SSL): Hayır, Hata numarası: 0x800CCC18"

Bu iki uyarıyı alıyorum... sistem aynı adresten iki ayrı bilgisayarı mail gelmesini mi engelliyor yoksa ben mi yanlış yaptım anlayamadım... bunun bir çözümü varsa lütfen söyleyin :(

müdürün makinesinde kurulu outlooktan mesajın bir kopyasını sunucuda bırak ayarını seçin. Düzelir.

müdürün makinesinde kurulu outlooktan mesajın bir kopyasını sunucuda bırak ayarını seçin. Düzelir.

bu ayarı outlok expreste nereden yapıyorsunuz,hangi başlık altında

Araçlar-> Hesaplar->ilgili hesabın özellikleri -> Gelişmiş ->
En alltaki Teslim kısmından iletilerin kopyasını sunucuda bırak tıklanır, 1 gün uygundur kanımca.Sunucu 1 gün sonra maili silecektir. Aksi Takdirde kota dolabilir. Zaten 30MB veriyolar standart olarak.

Hocam bütün bu işlemleri uyguluyoruz ama sorun çözülmüyor. üstelik, müdürn bilgisayarında da diğer bilgisayarlarda da aynı hatayı veriyor.

Sunucu bağlantısı başarısız oldu. Hesap: 'mailpop.meb.k12.tr', Sunucu: 'mailpop.meb.k12.tr', İletişim Kuralları: POP3, Bağlantı Noktası: 110, Güvenli(SSL): Hayır, Yuva Hatası: 10061, Hata numarası: 0x800CCC0E

Acaba genel sunucularda bir problem olmuş olabilir mi.. Bir kaç kişide de benzer hatayı görünce aklıma bu geldi. Çünkü sorunsuz çalışıyordu. Ve her bilgisayarda (3 bilgisayar) bugün aynı sorun oluştu.

Hocam kotan dolu olabilir. İstersen önce onu kontrol. Bende 15 gün önce bu tip bir sorun yaşamıştım. Gelen ve gönderilmiş kutusunu boşalttıktan sonra sorun kalmadı. Çok basit bir bir şey ama insanın aklına bir anda gelmiyor bazen...

Hiç bir şey yapmadan kendiliğinden sorun ortadan kalktı. Galiba sunucularda bir sorun varmış.

Konu hortlasın..

Alıcılardan bir tanesi sunucu tarafından reddedildiği için ileti gönderilemiyor. Reddedilen e-posta adresi: [email='okul@okulwebsitesi.web.tr]'okul@okulwebsitesi.web.tr[/email]'. Konu 'Oku: Profesyonel Tasarım-Tamamen Yönetilebilir-Meb Standartlarında...', Hesap: 'MERKEZ CUMHURİYET İ.Ö.OK', Sunucu: 'mailsmtp.meb.k12.tr', İletişim Kuralları: SMTP, Sunucu Yanıtı: '554 5.7.1 <okul@okulwebsitesi.web.tr>: Relay access denied', Bağlantı Noktası: 587, Güvenli(SSL): Hayır, Sunucu Hatası: 554, Hata numarası: 0x800CCC79

üste yazılanları denedim ama hata bir türlü düzelmedi. Yardımlarınızı bekliyorum

bizim okulda mail gönderme sorunu yaşıyoruz.
gelen maillerden problem yok ama mail gönderemiyoruz.
bunun için ne yapmam lazım yardım edermisiniz.

değerli hocam, meb.k12.tr uzantılı e-postalardan outlook üzerinden sadece resmi kurum sitelerine mail atabilirsiniz. okul@okulwebsitesi.web.tr ve metinkeles61@hotmail.com gibi adresler sunucu tarafından reddedilir. Bunun gibi adreslere web tabanlı olarak mail atabilirsiniz. giden posta kutusunu kontrol edin ve bunu gibi adreslere gönderilen mailleri silin. büyük ihtimalle problem kalmayacaktır.

Araçlar\hesaplar menüsünden hesabınıza çift tıklayıp "gelişmiş" sekmesinde "giden posta (SMTP)" portunu 25 yerine 587 yapınca posta gönderememe probleminiz düzelir. bilgi için : http://mail.meb.k12.tr

starkhan' Alıntı:
değerli hocam, meb.k12.tr uzantılı e-postalardan outlook üzerinden sadece resmi kurum sitelerine mail atabilirsiniz. okul@okulwebsitesi.web.tr ve metinkeles61@hotmail.com gibi adresler sunucu tarafından reddedilir. Bunun gibi adreslere web tabanlı olarak mail atabilirsiniz. giden posta kutusunu kontrol edin ve bunu gibi adreslere gönderilen mailleri silin. büyük ihtimalle problem kalmayacaktır.

Araçlar\hesaplar menüsünden hesabınıza çift tıklayıp "gelişmiş" sekmesinde "giden posta (SMTP)" portunu 25 yerine 587 yapınca posta gönderememe probleminiz düzelir. bilgi için : http://mail.meb.k12.tr

Muhtemelen dedğiniz gibidir. Teşekkürler hocam

konu bi daha hortladı..

ben de müdür yardımcısının bilgisayarına kurdum ayarlamaları yaptım 25 yerine 587 vb. gibi ama hiç eposta gelmiyor. kendi kendime mail atıyorum o geliyor ama ilçeden gelenler gelmiyor. başka bilgisayarda da kurulu değil hem outlook expresi ve microsoft outlooku denedim ikisinde de aynı.

memurun bilgisayarına ilkokulunkini kurdum onda geliyor. ortaokulu da başka pc ye kurmaya çalıştım olmuyor bir kaç gün bekledim düzelir belki diye 2 3 hafta oldu yok ........ ne yapmalıyım?

şu anda meb hattında hotmail sayfası açılmıyor

bu konu hakkında bilgisi olan varmı

çözümü varmı acaba

Geri