MAHKEMEYE BİR İKİİİİİİ

Kodla Büyü
akadaşlar 6 aylık görevlendirmeler bence saçma önümüzü göremiyoruz verilecekse kadro verilmeli. milli eğitim bakanlığı insiyatifi il milli eğitimlere bırakmış. yarın ne olacağımızı bilmeden çalışmak gerçekten hoş değil. tebrikler hocam hakkınızı arıyorsunuz. bende eğitimsen olarak 2 ay önce mahkemeye vermiştim.

Sendikacılıkla çingenelik karıştırılıyor sanırım.

Bu sendikaya üye olan hiç mi bilgisayar öğretmeni yok. Bu davaya tepki göstersinler.

Formatör öğretmenler koordinatör değildir. İhtiyacın olduğu yıllarda kullanılmak üzere yetiştirilmişlerdir. İhtiyaç olan yerlerde görevlendirilmelerine devam edilmeli.

Fakat artık ihtiyaç giderek azalmaktadır. yani branşı bilgisayar olan öğretmenlerin sayısı artmaktadır.

Bu kazanılmış bir hak da değildir. Bunu bu şekilde değerlendiremez kimse. ÇÜNKÜ BU İŞ GÖREVLENDİRME İLE YAPILMAKTA İDİ.

Bir branş bu kadar sulu hale getirilemez.

Diğer branştan arkadaşlara soruyorum, Bakanlık her branş için formatörlük kursları açsa, bu kursları alanlar istedikleri branşta görevlendirilse

Öyle ya neden sadece bilgisayar için bu var?

Bu iş saçma olmaz mı?

Bu kazanılmış hak değildir, işin ucunda ekders savaşı vardır, kimse gizlemesin.

Bilgisayar'a bu kadar meraklı arkadaşlara tavsiyem, ÖSS'ye hazırlanıp bilgisayar bölümü bitirmek olur. Ondan sonra zevkle onlarla zümre çalışması yaparım.

Tekrar etmekte fayda görüyorum:

İhtiyaç olan yerlerde elbette görevlendirilsin bilgisayar branşı dışındaki arkadaşlar fakat ihtiyaç olmayan yerlerde öncelik ve bu iş kadroya gidecekse hak bilgisayar öğretmenlerinindir. Görevlendirme gerekecekse bu sadece branş dışı arkadaşlar için geçerli olmalı. Branşı bilgisayar olanların görevlendirilmesinde kurum müdürünün onayı yeterli olmalı.

6 aylık geçici görevlendirmeyi mahkemeye versen ne olur vermesen ne olur ki. Versen bile kazanamazsın görevlendirmeler amirlerin insiyatifindedir bugün başlatır yarın bitirir. Mahkeme kadrolu yaptığın işi mazeretsiz vb sebeplerle göre yeriniz değiştirilir veya mevki olarak seviye düşmelerine bakar. Yoksa kim takar 6 aylık geçici görevlendirmeyi. (bende eğiticiyim şimdilik öyle okuyun)

Tamam haklısınızda bu sınavda biglisayar öğretmeni arkadaşlar kendi kendileriyle yarıştılar. Dereceye girenler görevlendirileceklerdir. Ha bide bazı arkadaşlar 40 tane eğitim sorusunun sınıf öğretmenilerine yaradığını söylemişlerdi forumda Bence tam tersi biz bu soruları ne üniversitede ne kurslarda hiç bir yerde görmedik. 100 A+ sorusundan 68 doğrum var ama 40 öğretim yöntemi sorusunda 12 tane doğrum var hatta çok emin diye işaretlediğim sorularda bile yanlış şıklar doğru cevaplarmış.
--- Şuna geliyorum ki eğer bigisayar öğretmeni arkadaşlarım bunun okulunu okumuşlarsa çok iyi puanlar alıp hakettikleri sıralamaya yerleşecekler ve görevlerini yapacaklardır.
---Ama eğerki bir başka branştan bir öğretmen bilgisayar öğretmenlerden fazla puan almışsa bırakın da o da görevini yapsın hakkı değil mi sizce ????? :?:

merkuj hocam size katılıyorum. bende sınıfçıyım.ya ben eğitim bilimi konusunda çok zayıfım ya da yazdıklarınıza dayanarak biraz moral bulup bu konuları pek hatırlayamadığımı belirtmeliyim.

konu dava diye açılmış
iki sene önceki sınavı dava etmeyi çok düşündüm sonra bişey çıkmaz diye vazgeçtim.sınava üç gün kala sınav giriş şartını değitirdiler onda hatırlıyorsanız.
şimdi öğretmenim ama en kısa sürede milli eğitimden ünv ye geçmek istiyororum.artık buraların suyu çıktı.4 senede bıktım gerçekten
artık gençlere fırsat tanımak lazım :)

Bilgisayar formatörleri (koordinatör) ile ilgili ilk düzenleme, 15.03.1993 tarihinde Tebliğler Dergisinde yayınlanan; Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Örgün ve Yayın Eğitim Kurumlarında Bilgisayar Lab. Kurulması ve İşletilmesi ile Bilgisayar ve Bilgisayar Koordinatör Öğretmenlerinin Görevleri Hakkındaki Yönerge; ile yapılmıştır. Bu yönergede bilgisayar formatörleri öğretmenler için objektif kriterler aranmaktadır. Bunlar;
. Öğrenimleri sırasında bilgisayarla ilgili ders almak,
. Programlarla ilgili hizmet içi eğitim kurslarını başarı ile tamamlamış olmak,
. Hizmet içi eğitim kurslarının dışında açılan kursları başarı ile bitirmiş olmak
şeklinde özetlenebilir. Bakanlıkça bilgisayar koordinatörleri (formatör) öğretmen olarak seçilebilmek için,
. En az üç yıl bilgisayar dersini okutmak,
. En az üç yıl mesleki kıdeme sahip olmak,
. Orta derecede İngilizce bilmek
şartlarına sahip olanlar arasında yapılacak sınavı başarmak ve sonrasında yapılacak hizmet içi eğitimi almak şartı öngörülmüştür. Asıl konumuz olan görevlendirmelerde esas alınan kriterler ise;
. Bilgisayar koordinatör öğretmenliği hizmet içi eğitimi kursuna giriş sınavını kazanmak,
. Buna müteakip konu ile ilgili kursu başarı ile tamamlamak,
. Okul öncesi eğitim ve ilkokullarda bilgisayar dersleri olmaması nedeniyle bu okullarda çalışan öğretmenlerden özel bilgi beceri ve yeteneklerine göre Bilgisayar koordinatörlüğü hizmet içi eğitim kurslarıyla yetiştirilmiş olmak ,
ŞARTLARI VARDI BUGÜNDE BU SINAV ŞARTLARI VAR VEDE DEĞİŞTİRİLMEYECEĞİNİ KİM TAAHHÜT EDER.....
İLGİNİZE

sitelerde' Alıntı:

Bu sendikaya üye olan hiç mi bilgisayar öğretmeni yok. Bu davaya tepki göstersinler.

Formatör öğretmenler koordinatör değildir. İhtiyacın olduğu yıllarda kullanılmak üzere yetiştirilmişlerdir. İhtiyaç olan yerlerde görevlendirilmelerine devam edilmeli.

Fakat artık ihtiyaç giderek azalmaktadır. yani branşı bilgisayar olan öğretmenlerin sayısı artmaktadır.

Bu kazanılmış bir hak da değildir. Bunu bu şekilde değerlendiremez kimse. ÇÜNKÜ BU İŞ GÖREVLENDİRME İLE YAPILMAKTA İDİ.

Diğer branştan arkadaşlara soruyorum, Bakanlık her branş için formatörlük kursları açsa, bu kursları alanlar istedikleri branşta görevlendirilse

Bu iş saçma olmaz mı?

Bilgisayar'a bu kadar meraklı arkadaşlara tavsiyem, ÖSS'ye hazırlanıp bilgisayar bölümü bitirmek olur. Ondan sonra zevkle onlarla zümre çalışması yaparım.

İhtiyaç olan yerlerde elbette görevlendirilsin bilgisayar branşı dışındaki arkadaşlar fakat ihtiyaç olmayan yerlerde öncelik ve bu iş kadroya gidecekse hak bilgisayar öğretmenlerinindir. Görevlendirme gerekecekse bu sadece branş dışı arkadaşlar için geçerli olmalı. Branşı bilgisayar olanların görevlendirilmesinde kurum müdürünün onayı yeterli olmalı.

Aynen altına imzamı atıyorum. Ben bir sınıf öğretmeniyim. Bilgisayarıda çok iyi biliyorum ancak Haktan bahsediyorsak bu hak tabiki Bilgisayar öğretmenlerinindir.

---Ama eğerki bir başka branştan bir öğretmen bilgisayar öğretmenlerden fazla puan almışsa bırakın da o da görevini yapsın hakkı değil mi sizce ?????
Hayır arkadaşım bu fikrinede katılmıyorum. Her şey bir sınavla belli olamaz. Arkadaşlarımız bu işin eğitimini almış ve bu işler için yetiştirilmiş. Bazı Hocalarımın ezber yeteneği güçlü olmayabilir ama iş pratiğe gelince takır takır herşeyi yaparlar. Bilgisayar öğretmeninin olduğu bir yerde başka bir branşın gelipte bu işi yapması bence pek yakışık almaz. Birde MEB i gerçekten kınıyorum. sen adamı 4 yıl eğiteceksin Bilgisayar öğretmeni olarak göreve başlatacaksın sonrada formatörlük için ayrıca bir sınava tabi tutacaksın. Olacak şey değil doğrusu. MEB öncelikle bilgisayar öğretmenlerinden gönüllü olanları bu iş için görevlendirmeliydi eğer hala açık varsa diğer branşlardan sınavla seçmeliydi. Bir sınıf öğretmeni olarak bende bu sınava girdim ancak Doğru olanıda söylemek gerek arkadaşlar.

sitelerde' Alıntı:

Bu iş saçma olmaz mı?

:+1: :+1:
tamamen katılıyorum.ya Allah aşkına tamam ihtiyaç olmuş ve bakanlık geçici bir süre için bir nevi bilgisayar öğretmeni açığını da kapatmak için böyle bir uygulamaya gitmiş.tamam sizlerde haklısınız.böyle geçici bir hak verildi size,sizler de gidip össye girmeden o biçim bir puan almadan 4-5 yıl okumadan "aldığınız geçici bir eğitimle" geçici bir görevlendirmeye razı oldunuz. hem bakanlığın işi görüldü hem sizlerin..

peki artık isteğiniz nedir?geçici olarak girdim ama bu iş iyiymiş,bilgisayara meraklıyım,iyi de anlıyorum bilgisayardan..bana bir de kadro versinler...artık ayıp olmuyomu arkadaşlar.
hak yemek değilmidir bu???her bilgisayardan anlayan bu işi yapacaksa,biz neden okuduk???
ya madem bilgisayara, bigisayar formatörlüğüne,bilgisayar öğretmenliğne merakınız ve yeteneğiniz vardı,yeni mi keşfettiniz bu merakınızı ve yeteneğinizi. neden sınıf öğretmenliği okudunuz neden fen bilgisi okudunuz neden iş eğitimi okudunuz neden neden neden???????????siz bilgisayar öğretmenliğini kazanmıştınız da size engel olan mı oldu??????yeterartık!!! ihtiyaçtan dolayı geçici görevlendirmeler oldu, sizlerde sağolun bizler yokken bu ihtiyacı kapatmaya çalıştınız,teşekkür ediyoruz sizlere ama baştan beri bildiğiniz üzere artık ihtiyaç yok,,,geçici görevlendirmeye tamam ama şimdi bir de farklı branştan olup formatörlüğe kadro istemek, bu kadar bilgisayar öğretmenin hakkını yemek değil mi ya.ayıp değil mi???siz aldığınız belgelerin,gittiğiniz kursların hesabını soruyorsunuz!!!!peki biz bilgisayar öğretmenleri, aldığımız o baba puanlarla pek çok bölüm seçme şansımız varken bu bölümü seçtik ve babalar gibi 4 yıl 5 yıl okuduk..peki biz bu 5 yılın hesabını kimlerden soralım??????kendi branşımızdan bi formatör gelse gam yemicez ama okula gelen bir fen bilgisi formatörünün ders sayımızı azaltmasından dolayı okul okul dolaşmamızın hesabını kimlerden soralım???????şimdi soruyorum sizlere sadece bilgisayardan anlamak ve bu kurs belgelerini almak yeterlimidir bu iş için kadro istemeye???????
ben şahsım adına hakkımızı yiyenlere helal etmiyorum hakkımı,Allah büyük hak yerini bir şekilde bulur...

raco38' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Bu iş saçma olmaz mı?

Aynen altına imzamı atıyorum. Ben bir sınıf öğretmeniyim. Bilgisayarıda çok iyi biliyorum ancak Haktan bahsediyorsak bu hak tabiki Bilgisayar öğretmenlerinindir.
---Ama eğerki bir başka branştan bir öğretmen bilgisayar öğretmenlerden fazla puan almışsa bırakın da o da görevini yapsın hakkı değil mi sizce ?????

Hayır arkadaşım bu fikrinede katılmıyorum. Her şey bir sınavla belli olamaz. Arkadaşlarımız bu işin eğitimini almış ve bu işler için yetiştirilmiş. Bazı Hocalarımın ezber yeteneği güçlü olmayabilir ama iş pratiğe gelince takır takır herşeyi yaparlar. Bilgisayar öğretmeninin olduğu bir yerde başka bir branşın gelipte bu işi yapması bence pek yakışık almaz. Birde MEB i gerçekten kınıyorum. sen adamı 4 yıl eğiteceksin Bilgisayar öğretmeni olarak göreve başlatacaksın sonrada formatörlük için ayrıca bir sınava tabi tutacaksın. Olacak şey değil doğrusu. MEB öncelikle bilgisayar öğretmenlerinden gönüllü olanları bu iş için görevlendirmeliydi eğer hala açık varsa diğer branşlardan sınavla seçmeliydi. Bir sınıf öğretmeni olarak bende bu sınava girdim ancak Doğru olanıda söylemek gerek arkadaşlar.

raco38 hocam Teşekkür ediyorum değerli görüşlerinize,bunca zaman anlatmak istediklerimizi anlayabilen ve objektif olarak değerlendirebilen,adaletli davranan tek kişisiniz heralde..

@teknoman kardeş ! İbo gibi diyeyim urfada oxford var da biz mi okumadık. Ben Gazi Teknik eğitime girdiğimde tıpı kazanacak puanla elektrik öğretmenliğine girdim. Ve bizim zamanımızda bilgisayar öğretmenliğ yoktu olsa okurduk yani :) Sınav olsun iyi olan kazansın. Zaten ileriki yıllarda bu işleri bilgisayar öğretmenlerine devredecek eğitek. Onun alt yapısını hazırlıyor. Kavgaya gerek yok ŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ!!! :)

ebfo45' Alıntı:
@teknoman kardeş ! İbo gibi diyeyim urfada oxford var da biz mi okumadık. Ben Gazi Teknik eğitime girdiğimde tıpı kazanacak puanla elektrik öğretmenliğine girdim. Ve bizim zamanımızda bilgisayar öğretmenliğ yoktu olsa okurduk yani :) Sınav olsun iyi olan kazansın. Zaten ileriki yıllarda bu işleri bilgisayar öğretmenlerine devredecek eğitek. Onun alt yapısını hazırlıyor. Kavgaya gerek yok ŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ!!! :)
Eywallah hocam katılıyorum. Sınav yapıldı sıralamaya giren arkadaş görevi hakeden arkadaşlardır. Saygı göstermek gerekir.

ebfo45' Alıntı:

:+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

20 SENE EĞİTİCİ OLARAK KULLAN SONRA SEN BU İŞİ YAPAMAZSIN 4 YILLIK FAKULTE MEZUNU DEĞİLSİN DE SEN OLSAN NE YAPARDIN DERSDEN UZAK KALDIGINA MI YAPTIGIN EMEKLEREMİ
KISA ZAMAN DA OLACAK İŞ DEĞİL 2011 YILINI PLANLAYAN HÜKÜMETLER BİRDEN BIÇAK KESER GİBİ KESİP ATAMAZSIN

ZAMAN İÇİNDE ERİTECEKSİN 24 YILL..... 1 YIL DAHA OLMAZ MIYDI BU
YARIN SANADA UYGULAN MIYACAGINI KİM SÖYLEYEBİLİR
CEVAP YAZARKEN DAHA SAYGILI VE DİKKATLİ OLMAK GEREKMEZ Mİ?

Geri