mahkeme kararı ile zorunlu hiz. kalkan var mı

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
iyi günler arkadaşlar.kpss puanıyla kadroya geçip mağdur olan binlerce öğretmenden biriyim. iki yıldır yönetmeliğin değişmesini bekliyorum.çıkacağınıda zannetmiyorum artık.

daha önce bu olayı mahkemeye veren arkadaşım var mı aramızda.prosedür nasıl olacak.okula önce dilekçe veriliyormuş.dilekçe örneği olan arkadaşım varsa paylaşabilir mi?

durumunuz ve mağduriyetiniz tam olarak nedir?

hocam sizin durumunuzu çok iyi biliyorum yakınlarımdan, ben KHK yla kadroya geçtim... size ve sizin durumunuzda olanlara gerçekten çok büyük haksızlık.....

tayinci42' Alıntı:
durumunuz ve mağduriyetiniz tam olarak nedir?

bizim durum içler acısı.kpss puanımızla sözleşmeliden kadrolu ogretmenliğe geçtik.ama özlüğümüz hakkında herhangi bir çalışma olmadı.ne zorunlu hizmetimiz kaldırıldı ne de sözleşmeli öğretmenlikte geçen sürelerimiz kademe ve terfide işlenmedi.bazı arkadaşlar mahkemeye vermiş ve kazanmış.bende okula verilecek dilekçe örneğini arıorum

hocam benim eşimde 6 yıl (ilk sözleşmelilerden) sözleşmeli çalıştıktan sonra Aralık 2010 da (iptal edilen ve yeniden yapılan sınav) kpss ile kadroya geçti. dilekçe verdik il milli eğitime. sonuçlar:
-emeklilik süresinden sayılarak derece/kademe ilerlemesi yapıldı,
-memuriyetten sayılmadı
-öğretmenlikten sayılmadı
-zorunlu hizmet kalkmadı
ortada gerçekten büyük bir haksızlık var. bu dilekçe ile bizim tek kazancımız derece/kademe ilerlemesi oldu.

hocam 2008 den 2010 aralık ayına kadar sözleşmeli sonrasında da aralıkta kpss puanıyla kadroya geçmişti arkadaşım. o da dava açacağım filan diyordu fakat gerek kalmadan bu sene ildışı tayin isteyerek memleketine gitti. zorunlu hizmeti kaldırıldı ve sözleşmeli çalıştığı dönemdeki puanları ve kazandığı haklar ne ise hepsi verildi

Benim eşiminde durum aynı. 2008-2010 arası sözleşmeli. Kpss puanı ile 2010 haziranda kadroya geçti. Yerinde sözleşmeli kalsaydı. göreve başlama yılı 2008 olacaktı, doğu affı gelecekti.
Ders çalışıp puanıyla kadrolu atandığı için göreve başlama yılı 2010 ve zorunlu hizmet yükümlüsü maalesef...

aynı sıkıntı bizim gibi binlerce öğretmende var. bir kaç yerde okudum ilk olarak okula dilekçe verip , okul dilekçeyi üst yazıyla mem 'e gönderiyor.mem büyük ihtimalle red edecek bizde o red yanıtıyla mahkemeye başvuruyoruz

Bende aynı durumdayım arkadaşlar, yönetmelik hakkında çalışmalar hala devam ettiği için ben daha fazla bekleyemedim, zorunlu hizmete davayı açtım bu hafta.

oguz42' Alıntı:
Bende aynı durumdayım arkadaşlar, yönetmelik hakkında çalışmalar hala devam ettiği için ben daha fazla bekleyemedim, zorunlu hizmete davayı açtım bu hafta.

hocam bende beklememe kararı aldım.acaba okula verdiğiniz dilekçe örneği halen sizde varsa atabilirmisiniz

BEnde de aynı durum var arkadaşlar. Ben bi ara memurlar.net' te bi dilekçe görmüştüm bi bakayım bulabilirsem hemen ekliyorum

Memurlar.net in yayınladığı dilekçe ektedir arkadaşlar...

Ekli dosyalar

• KPSSZorunluHizmetsoz.rar
    8.5 KB · Görüntüleme: 55
easytr' Alıntı:
agd85' Alıntı:
hocam 2008 den 2010 aralık ayına kadar sözleşmeli sonrasında da aralıkta kpss puanıyla kadroya geçmişti arkadaşım. o da dava açacağım filan diyordu fakat gerek kalmadan bu sene ildışı tayin isteyerek memleketine gitti. zorunlu hizmeti kaldırıldı ve sözleşmeli çalıştığı dönemdeki puanları ve kazandığı haklar ne ise hepsi verildi

zorunlu hizmetten nasıl muaf oldu?

hocamm idare mahkemeye dava açtığınız zaman mahkeme 6-7 ay sürüyormuş.mahkeme kararı ile zorunlu hizmet kalkıor ve sözleşmeli öğretmenlikte geçen süreler ekleniyor.inşallah en kısa zamanda bende mahkemeye verecem

keşke örnek dava kararı olsa. Bakın sayın idari mahkeme hakim ve savcıları şu ildeki idari mahkeme aynı durumda bunu yaptı diye. Gerçi bazen uyup bazen uymuyorlar ya neyse.

denizlerb' Alıntı:
hocam benim eşimde 6 yıl (ilk sözleşmelilerden) sözleşmeli çalıştıktan sonra Aralık 2010 da (iptal edilen ve yeniden yapılan sınav) kpss ile kadroya geçti. dilekçe verdik il milli eğitime. sonuçlar:
-emeklilik süresinden sayılarak derece/kademe ilerlemesi yapıldı,
-memuriyetten sayılmadı
-öğretmenlikten sayılmadı
-zorunlu hizmet kalkmadı
ortada gerçekten büyük bir haksızlık var. bu dilekçe ile bizim tek kazancımız derece/kademe ilerlemesi oldu.

peki hocam sözleşmeli çalışırken kadroya (sınavsız olarak) geçenlerin fazladan bir kazanımları oldu mu?

braddock26' Alıntı:
Benim eşiminde durum aynı. 2008-2010 arası sözleşmeli. Kpss puanı ile 2010 haziranda kadroya geçti. Yerinde sözleşmeli kalsaydı. göreve başlama yılı 2008 olacaktı, doğu affı gelecekti.
Ders çalışıp puanıyla kadrolu atandığı için göreve başlama yılı 2010 ve zorunlu hizmet yükümlüsü maalesef...

çok kötü bir durum. size haksızlık yapılmış. keşke mecburi hizmetten muaf olan herkese tekrar mecbur hizmet yükümlülüğü verseler o zaman daha adaletli olurdu. şimdi siz yükümlüyken diğerleri değil, haksızlık diğerleride yükümlü olmalı bence.

kesinlikle çok büyük haksızlık. göz göre göre adaletsizlik yaptılar. ben de o madurlardan biriyim, ev arkadaşımla aynı gün göreve başladığımız halde o muaf ben değilim, çünkü sözleşmeliydim.. okadar insan muaf tutuldu, bizler sözleşmeden kadroya geçtik kpss ile, sonrada khk çıkardılar. öncesi sonrası herkes muaf arada bir biz kaldık !!

Geri