Mahalli Hizmetiçi Eğitimlerde hangi programlar?

Kodla Büyü

_miracle_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eğitici olarak katıldıgınız mahalli hizmetiçi "Fatih Eğitimde Teknoloji kullanımı kursu"nda hangi programlar öğretiyorsunuz?

Moviemaker : video editlemek için,
audacity: ses editlemek için,

paint: resim için,

örneğin bize kursta orbit kullanımını öğretmemiz söylendi fakat ben "Freemake Video downloader" öğretmeyi düşünüyorum, cunku hem indiriyor hem dönüştürüyor.

Starboard a eklenecek videoların uzantısı ne olmalı bilen var mı? *avi mi? yani hangi türe convert etmeliyiz

*swf dosyalarını indirmeyi nasıl gosteriyorsunuz? kararsız kaldım çok...

Video biçimlerini WMV yapıyoruz Starboard için, en garantili biçim.
Orbit mecbur değil ama muadil yazılımın lisans sorunsuz olması gerekmekte ve yardım dokümanları olmalı, yoksa hazırlamalı ve kursiyerle paylaşmalısınız
Ben ses düzenleme için ayrıca program göstermiyorum, hepsi MovieMaker ile.
Video indirmek için Firefox Video Download Helper eklentisi yeterli oluyor, doküman hazırladım dağıtıyorum.
Dönüştürme için Format Factory tercihimdir, doküman hazırladım dağıtıyorum.
Swf indirmeyi göstermiyorum, zira eğitmen kılavuzunda da belirtildiği ve Necdet beyin de üzerine basa basa dediği üzere temel amaç bulma-kullanma. İndirme-düzenleme ikinci öncelikli.
Görsel düzenleme için MS Picture Manager gösteriyorum, PC'lerim Windows XP.
Modülleri kursun ilk günü kursiyerle paylaşıyoruz, hem planı, hedefleri ve içeriği gözden geçiriyorlar.
Örnek planları gösterip, ikinci gün konu belirleyerek boş plan taslağına işlemeye başlamalarını söylüyoruz.
Kursun konsepti gereği PPT kullanılmıyor. Kurstan sonra kimse kimseye karışmıyor elbette:)
Şimdilik bu kadar, eogrenim.meb.gov.tr'de var aslında yazdıklarım.

kursiyerler indiremediği swf yi starboard a nasıl ekleyecek?

Ben kursa katıldıgımda Necdet bey Orbit in üzerinde durdu ve orbit in hazır dokumanı oldugunu söyledi, eogrenim.meb.gov.tr araştırdım ama orada böyle bi döküman yok. Size de böyle bişeyden bahsedildi mi ? ya da ben yanlış hatırlıyorum..

evet ücretsiz program kullanılmasını biliyorum ve ben de modülleri uyguyorum, diğer kalan hersey aynı fakat programlarda kararsız kaldım...

modül 5_materyal arama_bulma_seçme.docx Sayfa 39 Orbit kullanımı resimli anlatımı.
Swf indirmek için sık kullandığınız bir programın ekran görüntüleri ile iki sayfalık doküman hazırlayabilir, kursiyerle paylaşabilirsiniz hocam. Eğer swf indirmeyi soran olursa şahsi fikrim firefox tarayıcı eklentilerinden en uygununu göstermek olurdu. Eklentilerin lisans problemi olmadığı için ve çoğunlukla reklamsız oldukları için ideal. Oysa orbit kurulumunda kursiyer dikkat etmezse kişisel bilgisayarının google giriş sayfası gider v9 gelir:)

ben de mozilla download helper için dokuman hazırlamaya başladım şimdi, Onun dökümanını veririm.

bazı swf leri orbit indirdi am hepsini değil önce onunla denerim artık. Dokumanlar cok uzun geldi açıkcası, sunulara uyuyordum ama iyice incelemek lazım :)

Tşk ederim

Video İndirme İçin : Mozilla Firefox Eklentisi Mozilla Download Helper (Farklı formatlara da kaydederken çevirebiliyor)
İnternet Sayfasından ya da videodan animasyondan ekran görüntüsü yakalamak için : Mozilla firefox Eklentisi Mozilla Fireshot
Win 7 kullananlar için donatılar > ekran alıntısı aracını da kısa gösteriyorum
Resim Düzenleme: http://www.pixlr.com/editor
Video düzenleme : Moviemaker
Ses Düzenleme : Audacity (pek üzerinde durmuyorum ihtiyaca göre hareket ediyorum)

swf dosyalarını indirmek için firefox ta sayfaya sağ tıkla > download helper > seçenekler > yakala > swf uzantısını ekleyin.

_miracle_' Alıntı:
kursiyerler indiremediği swf yi starboard a nasıl ekleyecek?

Ben kursa katıldıgımda Necdet bey Orbit in üzerinde durdu ve orbit in hazır dokumanı oldugunu söyledi, eogrenim.meb.gov.tr araştırdım ama orada böyle bi döküman yok. Size de böyle bişeyden bahsedildi mi ? ya da ben yanlış hatırlıyorum..

evet ücretsiz program kullanılmasını biliyorum ve ben de modülleri uyguyorum, diğer kalan hersey aynı fakat programlarda kararsız kaldım...
http://dersicerik.eba.gov.tr/ altta hocam...

Geri