Mahalli Hizmetiçi Eğitim Kursuna Gitmesem?

Kodla Büyü

plankml

Aktif Üye
Arkadaşlar daha önceden başvurduğum hizmetiçi eğitim kursuna kabul edildim. Fakat kişisel bazı nedenlerden dolayı gitmek istemiyorum. Okul müdürüme sordum mazeretsiz gitmediğinde soruşturma açılır hakkında dedi, kurslar açıldığında "vazgeç" butonu aktif hale geliyor, oradan iptal edebilir miyim? Sonrasında bir sorun yaşanır mı?

plankml' Alıntı:
Arkadaşlar daha önceden başvurduğum hizmetiçi eğitim kursuna kabul edildim. Fakat kişisel bazı nedenlerden dolayı gitmek istemiyorum. Okul müdürüme sordum mazeretsiz gitmediğinde soruşturma açılır hakkında dedi, kurslar açıldığında "vazgeç" butonu aktif hale geliyor, oradan iptal edebilir miyim? Sonrasında bir sorun yaşanır mı?
vazgec olduguna göre henüz onaylanmamıştır, elbette vazgecebilirsiniz. ancak onaylandıktan sonra gitmemek için rapor almanız gerekir yoksa soruşturma geçirebilirsiniz.

hocam onaylandı kursum ama daha önce katıldığım bir kurs için kurs başladığı gün "vazgeç" butonu aktif hale geldi. Kurs pazartesi günü başlayacak, bugün pasif mesela

Kurs günleri rapor alıp okul a da kursa da gitmeyebilirsiniz. Diğer türlü gitmek zorundasınız kaymakam vali sizi oraya gorevkendirdi (kurs onayı çıktı ise)

kursun başvuru süresi bittiyse vazgeç butonu yoktur. kursa alındıktan sonra mazeretsiz gitmezseniz soruşturma açılır. bir mazeretiniz varsa bunu belgelemeniz gerekir.

Geri