maaş karşılığını dolduramayan öğretmen btr olamaz

Kodla Büyü

maaş karşılığını dolduramayan öğretmen btr olabilir mi olamaz mı

• olabilir

Oy: 161 98.8%
  • olamaz

Oy: 2 1.2%

• Kullanılan toplam oy
    163

kubi68

Üye
Osmaniyede maaş karşılığını dolduramayan öğretmen btr olamaz diyerek görevlendirme yapmadı böyle bir uygulama var mı. Ne yapmalıyız

Yok hocam öyle bir uygulama.Kendi okulunuzdaki(kaç saat varsa) dersinize girdikten sonra btr görevinizi yerine getirebilirsiniz.

Bizde bunu savunuyoruz ama kabul etmiyorlar yasa var görevlendirilemezsiniz deniyor. Ne yapmak gerekli

hocam ne yasası varmış khk mı yok anayasa maddesi mi...o yasayı çıkarıp resmi yazı ile versinler...acaba kendileri mi bir yasa mı yaptı ki...maaş karşılığı büyük okullar hariç hiç bir yerde dolmuyor zaten..akıllı tahta olan bulunduğu her yerde btr görevi verilir...bunun sana göre bana göresi yok...

https://www.memurlar.net/haber/5565...lendirmesi-kriterleri-yeniden-belirlendi.html

yeğitek in yazısı var bu konuyla ilgili. Okulunuzda 8 şubeden az değilse sınıflar toplamı mecbur görevlendirmeleri gerekmektedir.

Konuyla ilgili görevlendirilmediğinize dair resmi yazı geldiyse o yazıyı ek yaparak neden görevlendirilmediğinizin belirtilmesini isteyen bir cevap yazısı isteyin. Dilekçenize bu yeğitek in yazısını da ekleyebilirsiniz. Kriterleri sağladıktan sonra onlar keyfi olarak ben görevlendirmem diyemez.

halk eğitim öğretmeniyim. küçük ilçede kurs isteyen pek olmadığı için şu an dersim yok. fatih btr olarak görevlendirildim. turşunuzu mu kuracaklar? görevlendirsinler bir işe yarayın. okuma bilmeyen adamları yönetici yapıyorlar ya ona bozuluyorum. kafalarına göre birşey yapmak istediklerinde yönetmelikte var diyorlar bizim öğretmen arkadaşlar da gerçekten var mı diye Allah rızası için açıp bakmıyor. devletin kaynaklarını bu işbilirler heba ediyor vah ki ne vah!

https://www.memurlar.net/haber/5565...lendirmesi-kriterleri-yeniden-belirlendi.html

yeğitek in yazısı var bu konuyla ilgili. Okulunuzda 8 şubeden az değilse sınıflar toplamı mecbur görevlendirmeleri gerekmektedir.

Konuyla ilgili görevlendirilmediğinize dair resmi yazı geldiyse o yazıyı ek yaparak neden görevlendirilmediğinizin belirtilmesini isteyen bir cevap yazısı isteyin. Dilekçenize bu yeğitek in yazısını da ekleyebilirsiniz. Kriterleri sağladıktan sonra onlar keyfi olarak ben görevlendirmem diyemez.
Hatta sendikanız var ise onlara da gönderin aynı dilekçeyi. Sizden daha sıkı takip edeceklerdir.

Okulunuzdaki mevcut ders yükünü (Max 21 saat - 21 saat ten fazla olursa Ordu da yapmıyor BTR) girdikten sonra BTR olarak görev verilir hocam. Ha 4 saat ha 14 saat farketmez sizin kriteriniz farklı bunu çoğu MEM anlamakta güçlük çekiyor.

Hocam ilçenin insiyatifinde olan bir durum malesef. BTR görevlendirme yazısında maaş karşılığı okutmakla yükümlü olduğu dersleri yerine getirir diğer zamanlarda BTR olarak görevlendirilir gibi bir ifade mevcut bu nedenle bazı milli eğitim müdürlükleri bunu kullanıyor bazı yerler kullanmıyor.

bu sene eş durumundan karaman il milli eğitime atandım. görevlendirme olarak bir anadolu lisesinde btryim şuan ve hiç dersim yok. Olabilirsiniz hocam engel koyabilecekleri birşey yok

olabilmekte sorun yok hocam oluyorsunuz ama ilçe diğer türlü uygulamam yapıp ilçede size 15 saat ders verip geri kalanında BTR olarak görev yapmanızı sağlayabilir . İlçe Meb'in yönetmeliği nasıl uygulayacağına bağlı yani.

hocam diğer illerin yazısını gösterin gerekirse görüş isteyin. kendi okulunuzda eğer bt sınıfınız yoksa ve 8 sınıfta etkileşimli tahta yok ise siz btr olamazsınız. ama tabi kendi okulunuzda. bu zamana kadar hıc maaş karşılıgını doldurmadım ama sınıfım var 8den fazla da tahta var oluyorum okulumda btr. sebdikanızdan destek alın hocam

Osmaniye olarak takipteyiz hocam . Bu güne kadar hiç doldurmadık ve bu zamana kadar görevlendirme oluyordu.8 şubeye felan bakılmaksızın ister 20 sube olsun yapılmadı. Bu yıl değişti herkes mağdur oldu görev yazısı çıksın dediklerinizi yapalım.

Peki BTR olarak görevlendirilen okulda kaç saat kalmamız gerekiyor? Kendi okulumda 15 saat giriyorum.

Peki BTR olarak görevlendirilen okulda kaç saat kalmamız gerekiyor? Kendi okulumda 15 saat giriyorum.
15 saat dersinize girdikten sonra kalan zamanlarınızda BTR olarak görev yaparsınız. belirli bir saati yok aslında. o yüzden idareciniz 15 saat dersi olabildiğince sıkıştırması ve boş gün oluşturması lazım. Bu sayede derslerinizin olduğu günler kendi okulunuzda , boş günlerde diğer okulda BTR görevi yapabilirsiniz.
Bu arada niye 14 veya 16 değil de 15 saat dersiniz var, 1 saat hangi ders verildi hocam.

15 saat dersinize girdikten sonra kalan zamanlarınızda BTR olarak görev yaparsınız. belirli bir saati yok aslında. o yüzden idareciniz 15 saat dersi olabildiğince sıkıştırması ve boş gün oluşturması lazım. Bu sayede derslerinizin olduğu günler kendi okulunuzda , boş günlerde diğer okulda BTR görevi yapabilirsiniz.
Bu arada niye 14 veya 16 değil de 15 saat dersiniz var, 1 saat hangi ders verildi hocam.

Branşım Sosyal Bilgiler

Okulunuzdaki mevcut ders yükünü (Max 21 saat - 21 saat ten fazla olursa Ordu da yapmıyor BTR) girdikten sonra BTR olarak görev verilir hocam. Ha 4 saat ha 14 saat farketmez sizin kriteriniz farklı bunu çoğu MEM anlamakta güçlük çekiyor.
Hocam 21 saati olan öğretmen kendi okulundan başka yerde btr olamıyor.btr olamaz diye bişey yok bizzat bakanlık yazısında var bu madde.

halk eğitim öğretmeniyim. küçük ilçede kurs isteyen pek olmadığı için şu an dersim yok. fatih btr olarak görevlendirildim. turşunuzu mu kuracaklar? görevlendirsinler bir işe yarayın. okuma bilmeyen adamları yönetici yapıyorlar ya ona bozuluyorum. kafalarına göre birşey yapmak istediklerinde yönetmelikte var diyorlar bizim öğretmen arkadaşlar da gerçekten var mı diye Allah rızası için açıp bakmıyor. devletin kaynaklarını bu işbilirler heba ediyor vah ki ne vah!
Bende aynı durumdayım küçük bir ilçede halk eğitim bilişim öğretmeniyim gündüz kurs açılmadığı için bana başka okullardan ders verin dedim zorunlu haftalık 15 saatimi doldurayım diye,vermediler kurumunda ne zaman kurs açılırsa o zaman( hafta ici akşam ve haftasonu ) o zaman kursa gireceksin dediler,her ogretmen akşam kursuna gidemeyebilir bence,hafta ici akşam kursuna da gitmezsen bu sefer haftasonu gittiğin kursu zorunlu 15 saate sayıyor.haftaici calisma sureni doldurmadigin icin ek ders de vermiyor.halk eğitimin çalışma sistemi normal okullardan farklıymış, bu isleyisin normal hali bu mu merak ediyorum,bir daha ki tayin hakkımı hemen kullanıp halk eğitimden uzaklaşmak istiyorum.calisma düzeni diye birşey yok bence

Bende aynı durumdayım küçük bir ilçede halk eğitim bilişim öğretmeniyim gündüz kurs açılmadığı için bana başka okullardan ders verin dedim zorunlu haftalık 15 saatimi doldurayım diye,vermediler kurumunda ne zaman kurs açılırsa o zaman( hafta ici akşam ve haftasonu ) o zaman kursa gireceksin dediler,her ogretmen akşam kursuna gidemeyebilir bence,hafta ici akşam kursuna da gitmezsen bu sefer haftasonu gittiğin kursu zorunlu 15 saate sayıyor.haftaici calisma sureni doldurmadigin icin ek ders de vermiyor.halk eğitimin çalışma sistemi normal okullardan farklıymış, bu isleyisin normal hali bu mu merak ediyorum,bir daha ki tayin hakkımı hemen kullanıp halk eğitimden uzaklaşmak istiyorum.calisma düzeni diye birşey yok bence
dayanakları yok. yorum yapıyorlar biz ne dersek o olur düşüncesindeler. devlet öyle yönetilmez. gündüz btr görevinizi yapıyorsanız görevinizi yapmış sayılırsınız . illa akşam derse gireceksiniz derlerse haftada maaş karşılığınıza göre 2 ya da 3 günü btr olarak görev yapmayıp akşam dersine girersiniz. haftasonu herhalukarda ek ders alırsınız. sitede resmi yazı var ek ders konusuyla ilgili çıktı alın verin onlara. ama önce harflerden başlayarak okuma yazma öğretin zira bazen okuduğunu anlamak istemeyenler olabiliyor

:)) şaka gibi, hocam osmaniye de görevlendirme olmasın kimse yapmasın onlar düşünsün siz niye takıyorsunuz, bakanlığa mail atıp şikayet edin kuruma dilekçe vermek çözmez işi çünkü bir dilekçe veriyoruz 1 yıl sonra cevabı geliyor..Sorun bu işi yapan arkadaş görevlendirme yazısını hiç görmüş mü mesela:)) Liyakat derken insanlar boşuna konuşmuyor

Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin gittikleri her okulda norm fazlası olduğu böyle bir dönemde maaş karşılığını doldurmaları çok zor....

Görevlendirme yapmayanlar kendi kafalarından madde uydurmuşlar...

Ders yükü 20 saat ve üstü olduğunda başka okula görevlendirme yapılmıyor. Kendi okuluna görevlendirme yapılabiliyor diye biliyorum.

Bizde bunu savunuyoruz ama kabul etmiyorlar yasa var görevlendirilemezsiniz deniyor. Ne yapmak gerekli
mahkemeye verin başvurunuzu da ret ettiklerine dair yazıyıda ekleyip maddi kaybınızı yasal faiziyle talep edin diğer illerin ve bakanlığın ilgili yazılarını da emsal ve kanıt olarak koyun paranızı çatır çatır alırsınız.

Geri