Maaş Farkları Yattı

Kodla Büyü
İstanbulda farkların üstüne yatmakta ısrar ediliyor. Ne kadar uzun süre o parayı işletirlerse kar. Hafta sonu da üstüne yatıp iki gün daha işletecekler. Mal müdürlüğü aktardıktan sonra da bankanın keyfinin yerine gelmesini bekleyeceğiz. Tek öğretmenlere vermesinler de çöpe atsınlar.

254+48 yatmış bana. Ocak'ta askerdeyim (341 KD), göreve başlama Şubat yani. Ama o kadar fark eder mi?

maaş farkım hesapladığımdan daha az yattı.son ay 1732 tl aldım.1 ay öncede 1656 tl..aradaki fark 76 tl ..bunu 5 le çarpmayacakmıyız? 14 günlük farkı bile saymıyorum! 380 küsur tl yatması gerekirken 352 tl gibi bişey yatmış! :verymad: :verymad: sebebini bilen varmıııııııı? 5 aylık vergi dilimine girmediğimizi varsayarsak bunuda vergisi almamışlardır herhalde değilmi??!!! :verymad: :verymad:

bahhele' Alıntı:
maaş farkım hesapladığımdan daha az yattı.son ay 1732 tl aldım.1 ay öncede 1656 tl..aradaki fark 76 tl ..bunu 5 le çarpmayacakmıyız? 14 günlük farkı bile saymıyorum! 380 küsur tl yatması gerekirken 352 tl gibi bişey yatmış! :verymad: :verymad: sebebini bilen varmıııııııı? 5 aylık vergi dilimine girmediğimizi varsayarsak bunuda vergisi almamışlardır herhalde değilmi??!!! :verymad: :verymad:
hocam tam maas uzerınden hesap edılmıyor o fark benımkıde o sekılde hesapladım gelmedı devlet bu hocam hesabını yapmıstır onun:D

bahhele' Alıntı:

1656*,04=66,24
66,24*5,5=362,32 Yatması lazımdı

cagancagan hocam ben de eskişehirdeyim-odunpazarında ama hala bizimkiler yatmadı. bu farklılık neden kaynaklanıyor?

ramo87' Alıntı:
bahhele' Alıntı:

1656*,04=66,24
66,24*5,5=362,32 Yatması lazımdı

neye göre hesap hocam bu? net yatan para 352,68 tl 5,5 die çarptığınız ay hesabımı?

Bize hala hala yatmadı ki...Ne kadar olduğunu da bilmiyoruz..Şu hükümetin verdiği 3 kuruş zammı bu kadar bekletip de böyle insanları konuşturması ve bizlerin de bu parayı böyle bekliyor olması çok hazin geliyor aslında..Refah düzeyi yüksek bir toplum olamadığımz, ve öğretmenelrimizin ne halde olduğu ortada ..!

Geri