Maarif Vakfından Aradılar

Kodla Büyü

Maarif

Üye
Arkadaşlar az önce Maarif Vakfından aradılar. Daha önce bu kurumla iletişime geçen oldu mu? Kimdir? Nedir? Nasıldır?

Yurtdışında öğretmen görevlendirmesi yapıyorlarmış ama şartlarını öğrenemedim. Görüşmeye çağırdılar, görüşme yeri İstanbul'muş. Ben dedim İstanbul'a gelemem, o kadar yol git, bir de beğenmedik desinler....

Şu sıralar uğraşamam dedim ama sonra da düşündüm belki de uğraşabilirim. Değer mi acaba?

Bunun şartları, ayrıntıları vs. nedir? Bilen hocamız var mı?

Bahsettiğiniz vakfin adıyla üye olmuşsunuz ve bu ilk mesajınız. Sanki reklam var.
Düzenleme yapacak olursam; Biraz baktım konuya reklam yapılacak bir mevzu gibi durmuyor. Yurt dışı okullar meb tarafınfan bu vakfa devredilmiş yazılı sinav ve mulakatla devlet personeli olmayanları yurt dışına Öğretmen olarak görevlendiriyorlarmis.

Son düzenleme:
Hocam reklam değil, farketmişsiniz zaten. Yutdışındaki okullarda görevlendirme yapıyorlarmış, kapatılan okulları tekrar açıp devlet kontrolünde işletiyorlarmış.

Yani bu teklife bir öğretmen olarak nasıl bakabilirim:

1- Özlük hakları nedir? :) :) :) (Maaş durumu önemli tabii, ayrıca sigorta ve diğer haklar)

2- Buradaki maaş da devam edecek mi? (Diğer yurtdışı öğretmenlik görevlendirmesinde olduğu gibi)

3- Süre ne kadar olacak?

4- Orada hangi şehirde, hangi okulda, hangi öğrencilere ders anlatılacak, Türk mü, oralı mı?

5- Arapça veya İngilizce bilmek mi gerekiyor, çünkü Türkçe bizi kurtarmaz sanırım.

6- Döndüğümde şu anki okulumda çalışmaya devam edebilecek miyim?

Gibi sorular ilk aklıma gelen, daha önce bu kurumla ilgili araştırma yapan, görüşen, bilgisi olan hocamız var mı acaba?

Son düzenleme:
Geri