lys görevlendirmeleri belli olmuş

Kodla Büyü
bu sınav görevleri çıkmadığına göre öğretmen sayısı çok ya da sınava giren kişi az. Anlayamadım gitti.

2 tane çıkmış..yalnız bu görevlendirmeler neye göre oluyor hala anlamıyorum. benden daha fazla osym görevi almış olan arkadaşlarıma 4-5 görev çıktı..neyse buna da şükür ne diyim.

yükseköğretim(üniversite) personelleri(araş gör, öğrt. gör, okutman ....) ile sonuna kadar doldurulmadıkça meb personeline görev çıkmıyor ösym sınavlarında. ancak oradan açık kalırsa meb personeline görev veriyorlar.
örneğin bir öğretim görevlisine 3 farklı lys görevi veriyorlar, şu dördüncüyü de bir meb personeline verelim demiyor ösym onu da yükseköğretim personeli aynı kişiye veriyor. Hem kişilerde hem de binalarda sonuna kadar yükseköğretime dağıtıyor görevleri sonra kalanları meb e dağıtmaya başlıyorlar.
ösym ve yök organik olarak birbirine bağlı olduğu için böyle bir yöntem seçiyorlar kanımca. ancak bana göre yanlış. sendikaların öncülüğüyle bu haksız durumla ilgili bir çalışma yapılabilir.

en güzeli istememek ben öyle yapıyorum çünkü çıkmıyor.önce yök personeli sonra meb personeline kalırsa

Arkadaşlar banada 0 çıkmış. Ama eşim kpss de görev istememişti , alanda yedek bunda da 5/2 çıktı. bence öğretmenlerin yoğun görevlendirildiği sınavlarda görev istemezse arkasındaki sınavda daha fazla çıkıyor. geçen yılda aynısı olmuştu.

bence meb'in yeni sistemi bu sınav işleri için ösymden daha iyi oldu.

mdonmez' Alıntı:
Arkadaşlar banada 0 çıkmış. Ama eşim kpss de görev istememişti , alanda yedek bunda da 5/2 çıktı. bence öğretmenlerin yoğun görevlendirildiği sınavlarda görev istemezse arkasındaki sınavda daha fazla çıkıyor. geçen yılda aynısı olmuştu.

bence meb'in yeni sistemi bu sınav işleri için ösymden daha iyi oldu.

daha önce görev alıp almamakla alakası yok bence.. hiç bir sınavı boş geçmeyen arkadaşlarım var, hem de 2şer 4er görev..buna ne dersiniz peki:) neye göre yapıyorlar bu görevlendirmeleri merak ediyorum doğrusu.

0/5

tabloda 16. sıra...16 sınıf görev alacakta sıra gelecek.

Ekli dosyalar

• taplo1.png
    taplo1.png
    53.8 KB · Görüntüleme: 570
5'te 5 çıkmış bana. Yalnız şu %20+%20 kesinti olayı çanımı sıkıyor. İhtiyacım da olmasına rağmen sabah 8'den akşam 4'e kadar parasız pulsuz telefonsuz okula hapsolmak da cabası. Peki görev iade edince (aynı gün 2.oturumları) bi cezai mueyidesi var mı?

hayır herşeyi anladık da öğretmenler arasındaki görevlendirme mantığını anlayamadık aynı okulda görev yapan hizmet süreleri yaklaşık aynı olan öğretmenlerden birine 5/4 diğerine sıfır

Adaletin olmadigi bir ortamda adil dusunerek sonuc almaniz mumkun degildir :idea:

Geri