Lütfen yardım edin

Kodla Büyü

kavakli313

Üye
2. ekranda Powerpoint slaytı açıkken 1. monitörde farklı pencere de iş yaptığım zaman slayt gösterisi duruyo mesela slayt gösterisi sürerken 1. monitörde wordde yazı yazsam slayt duruyo ben sürmesini istiyorum lütfen yardım edin.

HOCAM ŞİMDİ MESELA PROJEKSİYONA BAĞLI BİLGİSAYARDA SUNUCU GÖRÜNÜMÜNDE PROJEKSİYONDA SLAYTI OYNATIRKEN BİLGİSAYAR EKRANINDA FARKLI BİR İŞ YAPTIĞIMDA SLAYT GÖSTERİSİ DURUYOR.YANİ ETKİN PENCERE POWERPOİNT OLMADIĞI ZAMAN SLAYT İLERLEMİYOR.

xyuxexesx' Alıntı:
bence bide monitörde slayt yürütün projeksiyonda word açın bakalım ne olacak?
hocam sorun ekranlar değil slayt oynatırken farklı bir iş yapılmıyor powerpointi pencerelerin üzerinde tutmayı deedim yine olmadı

kavakli313' Alıntı:
HOCAM ŞİMDİ MESELA PROJEKSİYONA BAĞLI BİLGİSAYARDA SUNUCU GÖRÜNÜMÜNDE PROJEKSİYONDA SLAYTI OYNATIRKEN BİLGİSAYAR EKRANINDA FARKLI BİR İŞ YAPTIĞIMDA SLAYT GÖSTERİSİ DURUYOR.YANİ ETKİN PENCERE POWERPOİNT OLMADIĞI ZAMAN SLAYT İLERLEMİYOR.

Son mesajınızla bu mesajınız birbirini tutmuyor ama neyse kolay gelsin

kavakli313' Alıntı:
2. ekranda Powerpoint slaytı açıkken 1. monitörde farklı pencere de iş yaptığım zaman slayt gösterisi duruyo mesela slayt gösterisi sürerken 1. monitörde wordde yazı yazsam slayt duruyo ben sürmesini istiyorum lütfen yardım edin.

arkadaşım dedğini net anlayamadım .ama öğrencimisin ,öğretmensen ne öğretmenisin merak ettim .birde daha acıklayıcı yazarsan yardımcı olunur

achillus' Alıntı:
kavakli313' Alıntı:

arkadaşım dedğini net anlayamadım .ama öğrencimisin ,öğretmensen ne öğretmenisin merak ettim .birde daha acıklayıcı yazarsan yardımcı olunur
ben bir yurt ta görevliyim şimdi vga ve dvi portlaına bağlı 2 ad. monitörüm var 2. monitörde otomatik geçişli bir slayt gösterisi başlatıyorum. bununla birlikte ana ekranda mesela internette gezinmek için bir explorer sayfası açıyorum işte bu sırada slayt gösterisi devam etmiyor. ancak görev çubuğunda ki slayt gösterisine tıkladığım zaman kaldığı yerden devam ediyor. ben de istiyorumki slayt oynarken bende işlerimi yapabiliyim. bilmem anlatabildimmi.

Sanırım power point programı aktif değilken arka planda oynatmasını istiyorsunuz.

"Slayt gösterisi" sekmesi altında "slayt gösterisi ayarla" butonu ile açılan pencerenin sağ alt tarafında gösterileceği yeri 2. monitör olarak ayarlayıp dener misiniz?

repocket' Alıntı:
Sanırım power point programı aktif değilken arka planda oynatmasını istiyorsunuz.

"Slayt gösterisi" sekmesi altında "slayt gösterisi ayarla" butonu ile açılan pencerenin sağ alt tarafında gösterileceği yeri 2. monitör olarak ayarlayıp dener misiniz?
zaten öyle yapıyorum slayt 2. monitörde gösteriliyor. fakat power point aktif olmadığı için oynatmıyor. buna bir çözüm

kavakli313' Alıntı:
repocket' Alıntı:

zaten öyle yapıyorum slayt 2. monitörde gösteriliyor. fakat power point aktif olmadığı için oynatmıyor. buna bir çözüm
Üstteki eklenti sanırım ücretliymiş.

Bu "slayt gösterisi ayarla" butonu ile açılan pencerenin sağ alt tarafında gösterileceği yerin altında "Sunum görünümünü göster seçeneğini seçip" gelen pencerede ekranı genişlet seçeneğini işaretlemeyi denediniz mi hocam?

repocket' Alıntı:
kavakli313' Alıntı:
repocket' Alıntı:

Üstteki eklenti sanırım ücretliymiş.

Bu "slayt gösterisi ayarla" butonu ile açılan pencerenin sağ alt tarafında gösterileceği yerin altında "Sunum görünümünü göster seçeneğini seçip" gelen pencerede ekranı genişlet seçeneğini işaretlemeyi denediniz mi hocam?
evet denedim olmadı ekranı genişlet seçeneğini bulamadım

Bende şu an tek monitör olduğu için deneyemiyorum.

Aşağıda yeşil yuvarlak içindeki kutuyu işaretleyince önce bir uyarı çıkıyor. Orada denetle dedikten sonra monitör ayar sayfası gelmesi lazım. Genişlet seçeneği orada olmalı.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    38.4 KB · Görüntüleme: 1,267
repocket' Alıntı:
Bende şu an tek monitör olduğu için deneyemiyorum.

Aşağıda yeşil yuvarlak içindeki kutuyu işaretleyince önce bir uyarı çıkıyor. Orada denetle dedikten sonra monitör ayar sayfası gelmesi lazım. Genişlet seçeneği orada olmalı.
Denedim hocam yine olmadı

Deneme şansım yok, aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef. yardımcı olacak bir hocamız vardır umarım.

Geri