LÜTFEN İMDADIMA YETİŞİN...

Kodla Büyü

teachest

Site Gezgini
ARKADAŞLAR HEMDE ÖĞRETMENİM YENİ BT SINIFI OLUŞTURULDU. BİLGİSAYARLARA CS3 KURDUKTAN SONRA AĞ BAĞLANTISI BOZULUYOR. BİRDEN ÇOK AĞ GÖSTERİYOR VE İNTERNET BAĞLANTISI GERÇEKLEŞMİYOR. BAĞDAŞTIRICIYI DEVRE DIŞI BIRAKIP ETKİNLEŞTİRDİĞİM ZAMAN BAĞLANTI DÜZELİYOR. NETTEN ARAŞTIRDIM BİRAZ VİRTUALBOX TARZI PROGRAMLAR YAPAR DİYOR ÖYLE PROGRAMDA YOK. LÜTFEN YARDIM EDİN... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    141.3 KB · Görüntüleme: 1,138
aynı sorunu bende yaşadım tek kurtuluşu ya o programı kaldıracan yada elle ip vermek
ben elle ip verdim düzeldi

deneyeceğim hocam sağolun fakat her makinede yapmıyor bunu. NEdenini anlayamadım.
Başka fikri olan yok mu? herkes okuyup geçmiş başlığı...

glimmer ve siyahbeyaz hocam teşekkürler proslem çözüldü. Soorunu hallettik fakat bu problemin sebebi nedir sizce?

hocam sıkıntı lan ve wifi olmak üzere farklı iki ağın bilgisayara bağlanmak istemesi. genelde bu sorun interneti farklı iki kaynaktan algıladığında oluyor. yani wifi farklı bir ağ buluyor lan farklı bir ağ ve bilgisayar ikisine birden bağlanmak istiyor. bu durumda da çakışma meydana geliyor...

yunusakyasan61' Alıntı:
hocam sıkıntı lan ve wifi olmak üzere farklı iki ağın bilgisayara bağlanmak istemesi. genelde bu sorun interneti farklı iki kaynaktan algıladığında oluyor. yani wifi farklı bir ağ buluyor lan farklı bir ağ ve bilgisayar ikisine birden bağlanmak istiyor. bu durumda da çakışma meydana geliyor...
hocam net olarak anlatmıs aynen bundan kaynaklanıyor işte. kolay gelsin.
not: bu problemle yni bi acsess point kuruunda da karısılasılabiliyor aynı yol iznecektir. bilgileriize. ekstradan elle dns verilecektir :)
kolay gelsin

Sadece 2 farklı ağ olmasından kaynaklanmıyor. BT Sınıflarında Wifi olmaz çoğunlukla masaüstülerde ama aynı sorun yine görülür. En olası sebebide ağdaki bazı bilgisayarlara elle bazılarına otomatik ip dns verilmesi.

Geri