"Lütfen çok birimli kümenin son diskini yerleştirin" Uyarısı

Kodla Büyü

Summer_06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar,
"Lütfen çok birimli kümenin son diskini yerleştirin ve devam etmek için tamama tıklayın" diye bir uyarı veriyor bir sınıf bilgisayarı. Öğretmen genellikle flash üzerinde çalışırken bu uyarının geldiğini söyledi.

Nedir bu uyarı ve nasıl çözüme kavuşturulur bilen var mı?

ne yaparken bu uyarıyı alıyor hocam biraz ayrıntılı yazarsan yardımcı olmaya çalışırız. her flashtamı oluyor yoksa sadece o öğretmenin flashında mı

ben kendi flashımı taktığımda sorun olmadı hocam.

öğretmen flashını taktığında bir kaç kez bu hatayı vermiş. Ama bugün flashı taktığında uyarıyı vermemiş. flash sabahtan beri bilgisayarda takılıymış ve internette dolaşırken bu hatayı verdiğini söyledi öğretmen. flash bellek takılıymış ama kullanmıyormuş o esnada.uyarı çıkınca beni görmem için çağırmış.
uyarı başlığında "sıkıştırılmış klasör" yazıyordu.

flash belleğin içindeki zip yada rarlı bir klasörde mi sorun var acaba. ben de anlamadım. Öğretmenin verdiği bilgiler bu kadar hocam.

muhtemelen öğretmenin flashındaki bir dosya virüs vs bu sıkıntıyı yaratıyor gerekli yedekleri alıp flashı bicimlendirsin bir de öyle bakın bakalım hocam

geçen gün aynı sorun benim usb belleğimde de oldu belleği formatlayınca düzeldi..

Sıkıştırma işlemi yapılmış usb belleklerde oluyor. Sıkıştırma işlemi yapınca dosya gizleyen virüs ya da bazı virüsler çalışmıyor. uyarı gitmiyor ama.sorun oluşturacak bir durum yok.

Bende bu mesaj flashlarımı taktığımda hep çıkıyor. Ancak flashlarım yazmaya karşı korumalı. her seferinde iptal diyorum.

Geri