Lütfen Bakın -Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne BT Dilekçesi

Kodla Büyü

anavarza_81

Site Gezgini
Arkadaşlar bilişim teknolojileri dersinin tamamen seçmeli ders olmasına ilişkin bir dilekçe yazım ve okula verdim, sizler de böyle girişimde bulunursanız üst yönetimin bizden haberi olur, dilekçeyi beğenmeyen arkadaşlar kendileri düzenleyip göndersinler, yorum yapmaya gerek yok tüm bilişim öğretmenlerinin bu dilekçeyi Ankara yollaması gerekiyor ki hakkımızı alalım.
Lütfen tembellik yapmayın.

T.C Kimlik No :
Adı :
Soyadı :
D. Yeri – D. Tarihi :
Baba Adı :
Görev Yeri : ………….. Ortaokulu
Dilekçenin Özü : Bilişim Teknolojileri Norm Kadrosu
………………………………. MÜDÜRLÜĞÜNE
(MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne Gönderilmek Üzere)

İlgi: a) 25.06.2012 tarih ve 69 nolu T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı İlköğretim Kurumları (ilkokul ve ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi Kararı
b)12.01.1983 tarih ve 17926 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkında Yönetmelik
İstanbul ili ........ ilçesi ........ Ortaokulunda bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktayım. İlgi (a) daki Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile yayınlanan İlköğretim okulları (ilkokul ve ortaokul) haftalık ders çizelgesi incelendiği zaman ortaokul kurumlarında okutulan dersler zorunlu dersler arasın alınmış bu derslerin birde seçmeli alt dersleri uygulanmıştır. Örneğin matematik dersi zorunlu bir derstir öğrenci isterse matematik uygulamalarını seçebiliyor. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi zorunlu derstir öğrenci isterse bu derse ek olarak temel dini bilgileri seçebiliyor. Fakat bilişim teknolojileri dersi zorunlu dersle içerisinde yer almıyor direk seçmeli dersler arasında yer alıyor. Diğer branş öğretmenlerinin branşlarında okutacağı zorunlu ders varken bilişim teknolojileri öğretmenlerinin okutacağı zorunlu bir ders yoktur.
İlgi (a) daki Talim ve Terbiye Kurulu kararındaki ders çizelgesine göre bilişim teknolojileri dersini öğrenciler seçmektedir. 2012-2013 eğitim öğretim yılında 5. sınıflar istedikleri seçmeli dersleri seçmiştir, bir sonraki eğitim öğretim yılında 5. sınıflar ve 6. sınıflar seçecektir. Bu sisteme kademeli olarak geçilecek. 2015-2016 eğitim öğretim yılın geldiğinde tüm ortaokul öğrencileri seçmeli derslerini kendileri belirleyecektir.
Bu sistemde Bilişim Teknolojileri dersini seçecek öğrenci sayısı eğitim öğretim yılı başladıktan sonra belli olacak. Her yıl dersi seçecek öğrenci sayısında farklılıklar olacaktır. Bir eğitim öğretim yılında 10 saat dersim olacakken diğerinde 6 saat olacaktır.
İlgi (a) daki çizelgede bilişim teknolojileri öğretmenleri mağdur edilmektedir. Bu ortamda benim norm kadrom nasıl belirlenecek? Her yıl beni büyük bir belirsizliğin beklediği aşikardır. Geçimimi sağlamak zorunda olduğum bir ailem var, her sene alacağım ücret değişecektir. İleriye yönelik bir plan yapamayacak duruma gelmiş durumdayım. Norm kadromun belirsiz bir durumda olması verimliliğimi düşürmektedir. Okulda sürekli bir sonraki yılı düşünerek vakit geçiriyorum, seneye kaç öğrenci dersi seçecek, kaç saat dersim alacak? Başka bir okula gönderilecek miyim?

Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin norm kadrosu bu durumda nasıl belirlenecektir?
Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin okutacağı zorunlu bir ders olacak mı?

Branşımın uğradığı bu mağduriyetin giderilmesi için ilgi (b) deki yönetmeliğin 12. maddesinde yer alan “Müracaatlar hakkında karar verme yetkisi, kurumların çalışma usul ve esaslarını belirleyen kanun, tüzük ve yönetmelikler ile müracaat konusunu çözümlemeye yetkili kılınan mercilere aittir. Müracaatı kabul eden anacak sorunu çözümleme yetkisi bulunmayan amirler bunları silsile yolu ile birinci fıkrada belirtilen mercilere 3 gün içinde intikal ettirilir.” hükmü gereği durumu çözümlemeye yetkili olan MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne iletilmesi hususunda;
gereğini arz ederim.

İmza
Adı Soyadı
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Ekli dosyalar

• dilekçe.rar
    12 KB · Görüntüleme: 141
hocam okuldan sıkıntı olur direk temel eğitim e göndermeyi denesek

Direk temel eğitime gönderirsen sıkıntı olur, silsile şart. Okula vermenin hiç bir sorunu olmaz, siz verin okula evrak kayıt numarasını alın takip için yeter. Gerisi kendiliğinden olur.

güzel bir fikir. hemen doldurup okul yönetimine veriyorum. herkes verirse birşeyler olabilir.

bu arada başlıktaki ....müdürlüğüne bölümüne okulun adı mı yoksa ilçe mem in adı mı yazılacak

Aday öğretmenken hiyerarşi atlamıştım bu konuda :) Çalıştığım ilçede tek sesi çıkan halinden memnun olmayan ben görünüyorum. zümrelerde bile millet halinden memnun gibi bir imaj çiziyor.. (bu yıl full dersim var 12de çıkıyorum okuldan peki ya seneye?) ama önemli olan günü kurtarmak değil bilişimciler hala bunu anlayamadılar malesef.. Ben de biraz daha bişeyler ekleyip vericem dilekçeyi.. tşkler hocam..

Arkadaşlar müdürler toplantısında bu konu dile geldi sohbet sırasında, müdürlere seminer veren müfettiş başkanı BT'ciler kendisi çözer bu konuyu, beden eğitimciler sıkı durdu derslerini geri aldı dedi.
Yani iş bize düşüyor, "btcikız" öğretmenimin de dediği gibi günü kurtarmaya çalışırsak yarınımız olmaz.

ben bugün veriyorum dilekçemi ,herkes verirse iyi olur yoksa 3-4 kişinin vermesi ile hiç bir işe yaramaz yaptığımız..

Dilekçe verenlerin sayısı hala çok az, arkadaşlar önünüzde matbu dilekçe var bilgilerinizi yazıp vereceksiniz. Neden bu kadar çekingen davranıyorsunuz. Sadece bakanlıktan bilgi istenilen bir dilekçe kimseye bir şey olmaz bu dilekçe ile. Biraz cesaretli olalım ki hakkımız yenmesin.

bende verdim. ayrıca bimer'e ve bulduğum yerlere sürekli mail atıyorum. kadromuzun olmamasından ve her sene nerde çalışacağım acaba düşüncesinden yoruldum ve soğudum. nereyi bulursam mail atıyorum.

bt formatör öğretmenliği, bt rehber öğretmenliğine dönüp, saatleri değiştirilnce hepimizin ağzına bal mı çalındı ne sustuk. kadro işinide unuttuk. yarım gün nerde olursa çalışırız dedik gibi, her sene başka bir yerde....

Yeni düzenlemeler sesleri gerçekten kesmiş.
Arkadaşlar yarını düşünmek lazım. Lütfen dilekçelerinizi yollayın.
Güncel.

Geri