Lütfeen şu Çalıştay bildirisini hazırlayalıımm

Kodla Büyü
evet birde mesleğimize bir saygı olsun adam geçmiş karşıma hocam yakında cep telefonu öğretmeni de çıkacakmış diyor :verymad:

mrtcmhr_13' Alıntı:

1-BT Rehber Öğretmeni Ünvanı olsun,sürekli olsun görevlendirme olmadan,tek tip olsun
2-Çalışma Saatleri 09:00-25:00 olsun.
3-Haftada 4-3-4-3-4 ek ders olsun(Rehber Öğretmen gibi)
-----Şimdiye kadar olan maddeler kafamız rahat olsun diye,bir öğretmenin kafası rahat olsun ki iyi eğitim-öğretim yapabilsin(maaş durumu,kadroya g eçme hayalleri gibi şeylerin olmadığıda öğretmenin işini daha iyi yapabilmesi gibi...)----------
4-Tüm sınıflarda ders zorunlu,not karşılıklı ve 2 saat olsun.
5-Haftada en az 6, en fazla 15 saat maaş karşılığı ders olsun.
6-Biz de o okulun Bilgisayar Destekli Eğitimini sağlayıp,başta öğrenciler olmak üzere öğretmen arkadaşları ve idarecileri hepsini de Bilişim ve teknolojiden haberdar edelim,o okul eğitim-öğretim ve çağa uyumda tavan yapsın ;)

Hocam hem ders her sınıfta 2 saat zorunlu olsun hemde en fazla 15 saat olsun demişsiniz. Bunu isteyen formatör isteyen öğretmen olsun mantığıylamı yazdınız.

mrtcmhr_13' Alıntı:
evet birde mesleğimize bir saygı olsun adam geçmiş karşıma hocam yakında cep telefonu öğretmeni de çıkacakmış diyor :verymad:
hocam yazdıklarını maddeler içine eklemeye çalışacağımmm

akin79' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:

1-BT Rehber Öğretmeni Ünvanı olsun,sürekli olsun görevlendirme olmadan,tek tip olsun
2-Çalışma Saatleri 09:00-25:00 olsun.
3-Haftada 4-3-4-3-4 ek ders olsun(Rehber Öğretmen gibi)
-----Şimdiye kadar olan maddeler kafamız rahat olsun diye,bir öğretmenin kafası rahat olsun ki iyi eğitim-öğretim yapabilsin(maaş durumu,kadroya g eçme hayalleri gibi şeylerin olmadığıda öğretmenin işini daha iyi yapabilmesi gibi...)----------
4-Tüm sınıflarda ders zorunlu,not karşılıklı ve 2 saat olsun.
5-Haftada en az 6, en fazla 15 saat maaş karşılığı ders olsun.
6-Biz de o okulun Bilgisayar Destekli Eğitimini sağlayıp,başta öğrenciler olmak üzere öğretmen arkadaşları ve idarecileri hepsini de Bilişim ve teknolojiden haberdar edelim,o okul eğitim-öğretim ve çağa uyumda tavan yapsın ;)

Hocam hem ders her sınıfta 2 saat zorunlu olsun hemde en fazla 15 saat olsun demişsiniz. Bunu isteyen formatör isteyen öğretmen olsun mantığıylamı yazdınız.

Hocam her sınıfta 2 saat zorunlu dersimiz olsa bile bırakın ek dersi çoğu arkadaşımız maaş karşılığını bile doldurmakta zorlanacaktır.15 saati ben,30 saat derse girip aynı zamanda "BT Rehber Öğretmen" görevini yerine getirmekte zorlanabilecek arkadaşları düşünerek yazdım.Üstelik artık "Formatör" sözcüğünü bırakalım hem öğretmenlikle pek yakın değil hemde hoş değil.Tek ünvanımız olsun,bu ünvan bizim öğretmen imajımızın üstünde olmasın (teknik eleman gibi görünmeyelim) birde devamlı olsun artık biz "Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni" olalım.6-15 saat derse girip haftada 18 saat ek dersimiz olsun (tıpkı rehber öğretmen gibi gerçi onlar derse girmeden de alıyorlar ama olsun o kadarlık,bilişimi kim öğretecek o zaman :) )

bir de birde arkadaşlar,benim bir önerim daha var :
hepimiz bir sendikada buluşalım,şikayet dilekçelerimizi aynı anda verelim,aynı anda tek güç,ayrı ayrı güçten daha iyidir.Bastıralım alalım haklarımızı (bu arada ben herhangi bir sendikaya hiç üye olmadım,siyasi bir görüşüm de yok yanlış anlaşılmasın diye yazıyorum).

arkadaşlar sendikalara gidelim diyoruzda küçük yerleşim yerlerinde kaç bilg öğrt vardırki bizde toplanalım ankarada sesimiz çıksın kağıt kürekle olacak iş değil.hiç bir zaman aa siz bunları istemişsiniz şimdiye kadar nerede idiniz niye daha önce istemediniz demezlermi..her geçen gün elimziden haklarımız alınıyor yakında memurda ederler hizmetlide yada başka bir kuruma atarlar..tarihte hiç bir zaman öyle güler yüzle bir hak verilmemiştir hak verilmez alınırrr.öğretmenliğimizi geri alalım kendimize saygımız olsun.her dönem yeni bir uygulama bir haberle karşılaşmaktan bıktım bizimle uğraşmasınlar artık

madem illa bir metinde hazırlayacaksak rehber öğretmenleri göz önüne alarak hazırlayalım.
sözleşmelilerde bizimle aynı haklara sahip olsunlar.
her okulda bt kadrosu olmalı ve öğrenci sayısına göre bu kadro sayısı düzenlenmeli.
lab. için ödenek ayırılmalı ve kullanımı bt öğretmenine verilmeli (onarım -bakım için)
çalışma saati düzenlenmeli 8-5 olmamalı
idare kısmında uzak tutulmalıyız
dersimiz olacaksa 10 saat olmalı oda notla değerlendirilmeli
3-5 ayda bir görevlendirme olmamalı kesin kadro ile verilmeli
genelde hep çalışma saatleri ve gireceğimiz dersleri göz önüne alıyoruz bunlar bugünkü çalıştığımız okul için geçerli olanlar yarın olaki atama istersek bu ihtimalide düşünmeliyiz yani tüm meb okullarını düşünelim şartları hazırlarken

benimde sendikam yok arkadaşlar ama bu işlemleri eğitim bir sen de ki başkana veriyorum o yürütecek şöyle bir şeyde yapalım bu işimizi halledecek sendikaya toplu geçeceğiz diye öneride bulunalım o zamn sendikalr bakın bizim için nasıl çalışırrrrrrr.

Okul Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine Teknik Müdür Yardımcılığı ünvanı verilmesi
İlçede görevli öğretmenlere ilçe ilsis ve eokul yönetici kadrosu ve uzman ünvanı verilmesi çoğu sorunu çözebilir..

ares24' Alıntı:
benimde sendikam yok arkadaşlar ama bu işlemleri eğitim bir sen de ki başkana veriyorum o yürütecek şöyle bir şeyde yapalım bu işimizi halledecek sendikaya toplu geçeceğiz diye öneride bulunalım o zamn sendikalr bakın bizim için nasıl çalışırrrrrrr.

Aynen :+1:
sendika neyle çalışır?menfaatle.peki biz 1000 kişi gitsek bir sendikaya biz toplu halde üye olacağız ama işimizi hallederseniz desek sendika işe asılmaz mı? hemde nasıl.bence bir konu oluşturalım bir sendika belirleyip bu sendika için niklerimizi ve isimlerimizi yazalım,ankarada bir arkadaş bunları toplu halde bir götürsün,"bizim forumdaki üyeler ve sendikaya toplu halde üye olmak istiyoruz ancak şöyle bir derdimiz var,tamam derseniz herkes ilçede yada ilde üye olacak...vs" desin hemen süreç işlemeye başlar.

bu arada kimse şimdiye kadar nerdeydiniz demez,çünkü haksızlık aniden ortaya çıkar!!ve bir an önce birşeyler yapmak lazım..

ben sendikama verdim ama sendikada bu ay seçim varmış sümen altı olur seçimden sonra veririz dedi okul sendika sorumlusu.başka nere veririz bilmiyorum...halimiz kötü seneye ne olcaz korkuyorum..

Geri