Lpg ye zam geldi. Hayırlı olsun...

Kodla Büyü
Bir geri zekalı olsaydım "Olsun, benim tüplü arabam yok ki" derdim. Allahtan değilim. :verymad:

Yeter artık. Zam yaparak ekonomiyi Ecevit'te yönetiyordu, beğenmediğim Kılıçdaroğlu ve Bahçeli bile yönetir.

Düzenli olarak 2 haftada bir geliyor zam zaten eylülde seminer döneminde 2,44 ten alıyorduk şimdi 2,92 olmuş 2 ayda yaklaşık 50 kuruş zam her gün uzun 110 km yol yapıyoruz Allah sabır versin hepimize..

:verymad: Allahım sana havale ediyorum. bu nedir kardeşim resmen dalga geçiyorlar bizimle resmen....

yabancılar halen sıcak para taşıyor türkiyeye
türkiyeyi ayakta tutan zaten bu sıcak para
borsa rekor üstüne rekorda (şaşıyorum)
ve şantiye dönüştürülerek sadece bina yapan bir ülke

sonumuz nicedir göreceğiz

ulen iki kez aynı fiyattan doldurayım ya 2 kez ya

her hafta .. yok yok hakkını yemeyim .tlerin 2 haftada bir kesin zam !!

volkankey' Alıntı:
yabancılar halen sıcak para taşıyor türkiyeye
türkiyeyi ayakta tutan zaten bu sıcak para
borsa rekor üstüne rekorda (şaşıyorum)
ve şantiye dönüştürülerek sadece bina yapan bir ülke

sonumuz nicedir göreceğiz
:++:
ama şunu da unutmayalım. sıcak para çok ürkektir. herhangi bi tersoda gecesinde kaçar gider. bi bakarsın dolar
%100 yapmış... sonra borsada taban taban yersin maldan da çıkamazsın...sonuç: sadece ağlarsın...

Daha ne kadar artacak bu yakıt :( Sabah gaz aldım ama aynı fiyattı değişmemiş şimdilik sanırım ama yarına koyarlar zammı affetmezler.

en mantıklısı elektrikli araba. fluence lerin elektrikli modeli var yaygınlaşırsa problem kalmaz. onda da enerji depolama problemi olur şarj ederken biraz zaman alır. bide çölün ortasında şarj biterse elektriği nerden bulacaksın. onada çözüm getirilebilir. kaportanın belli bölgelerine güneş panelleri koyulabilir vs. ama elektrikli arabaların çok yakın zamanda yaygınlaşacağından eminim.

karadağlı' Alıntı:
en mantıklısı elektrikli araba. fluence lerin elektrikli modeli var yaygınlaşırsa problem kalmaz. onda da enerji depolama problemi olur şarj ederken biraz zaman alır. bide çölün ortasında şarj biterse elektriği nerden bulacaksın. onada çözüm getirilebilir. kaportanın belli bölgelerine güneş panelleri koyulabilir vs. ama elektrikli arabaların çok yakın zamanda yaygınlaşacağından eminim.

hiç canını sıkma hocam onlara da yıllık 1500 Euro pil vergisi varmış

karadağlı' Alıntı:
ince uçlu şarjı olan varmı diye sorarız

Devletimiz arabaya binenleri bir numaralı vergi gelir kaynağı - YOLUNACAK KAZLAR olarak gördüğü için çok normal hem bu kazları yoluyor yoluyor gıkı çıkmıyor kazların; tabi bende olsam dayarım zammı...iyidir iyi..Devlete para lazım..

70 lerdeki petrol kirizine çözüm olarak brezilya kendi ürettiği alkolü yakıt olarak kullanmaya başladı. buna e85 yakıt diyorlar. etil alkolden yapılıyor. %85 etil alkol %15 benzin. böylece ithal yakıtı yerli yakıt ile ikame ediyorlar.
Önümüzdeki yıl Türkiye de de %10-20 arası etil alkol kullanımı zorunlu hale gelicek. böylece devlet 150 kr şeker pancarı artığından 1 lit yakıt ede edecek ve itahal ikame edip dışarıya para çıkışını azda olsa engelleyebilicek. ayrıca yaklaşan seçimler öncesi bu elde edilen kar ile benzin fiyatlarında indirime gidilip + puan kazanılabilir.
Şuan amerikadaki ford araçların tamamı %100 etil alkol ile çalışabilir duruda. Buna FFV motor deniyor. ilgilenen arkdaşlar araştırabilirler. Peki ya Türkiyede durum nasıl %20 oranında benzine etil alkol karıştırlabiliyor. Fakat %10 dan fazlası önerilmiyor.
Alkol standart araçların plastik parçalarda (yakıt hortumu, yakıt pompası gibi) hasara neden oluyor. Ayrıca benzin yanmak için 1/14 oranın havya ihtiyaç duyarken alkol 1/7 oranında havaya ihtiyaç duyduğu için elektronik bazı ayarlamalar gerekiyor.
Ben bir Türk arabası üretsem kesinlikle benzin ile çalışmazdı. Bor kullanmaya gücümüz yetmesede benzin yerine alternatif kayıtların olduğunu bilelim. ve dünyada yayın olrak kullanıldıklarını unutmayalım.
Vergi ile çalışan otomobil hayalide gerçek omak üzere :))

hükümet işi biliyo iki ileri 1 geriye yürüyo ondan sonra indirim var diyorlar bizde buna kanıyoruz.....

serdemir' Alıntı:
Bir geri zekalı olsaydım "Olsun, benim tüplü arabam yok ki" derdim. Allahtan değilim. :verymad:

:alkis:

yada olsun benim arabam yok sizde binmeyin...diyenlerde olacaktır..

ayrıca benzn ve dizelde almıs basını gidiyor.. nasıl büyüen ülkeyiz anlamadım bişeyler büyüyoda o büyüyen ülke deil bence kazıklar büyüyor:D

araba bizim mi devletin mi anlamadım. 365 tl vergi , 230 tl sigorta , 580 tl kasko (ordanda kırpıyodur mehmet şimşek) , ayrıca aldığımız yakıtın yarısından fazlası vergi. Bu devlet batar mı ya Allah aşkına , hiç bir şey olmaz bize valla. Ha birde otobanları saymıyorum zaten. parasını şimdiye kadar 100 defa çıkarmadıysa adam değilim.

kusura bakmayın arkadaşlar sadece çüşşş öküz diyorum. Cezayı göze aldım.

brk123' Alıntı:
70 lerdeki petrol kirizine çözüm olarak brezilya kendi ürettiği alkolü yakıt olarak kullanmaya başladı. buna e85 yakıt diyorlar. etil alkolden yapılıyor. %85 etil alkol %15 benzin. böylece ithal yakıtı yerli yakıt ile ikame ediyorlar.
Önümüzdeki yıl Türkiye de de %10-20 arası etil alkol kullanımı zorunlu hale gelicek. böylece devlet 150 kr şeker pancarı artığından 1 lit yakıt ede edecek ve itahal ikame edip dışarıya para çıkışını azda olsa engelleyebilicek. ayrıca yaklaşan seçimler öncesi bu elde edilen kar ile benzin fiyatlarında indirime gidilip + puan kazanılabilir.
Şuan amerikadaki ford araçların tamamı %100 etil alkol ile çalışabilir duruda. Buna FFV motor deniyor. ilgilenen arkdaşlar araştırabilirler. Peki ya Türkiyede durum nasıl %20 oranında benzine etil alkol karıştırlabiliyor. Fakat %10 dan fazlası önerilmiyor.
Alkol standart araçların plastik parçalarda (yakıt hortumu, yakıt pompası gibi) hasara neden oluyor. Ayrıca benzin yanmak için 1/14 oranın havya ihtiyaç duyarken alkol 1/7 oranında havaya ihtiyaç duyduğu için elektronik bazı ayarlamalar gerekiyor.
Ben bir Türk arabası üretsem kesinlikle benzin ile çalışmazdı. Bor kullanmaya gücümüz yetmesede benzin yerine alternatif kayıtların olduğunu bilelim. ve dünyada yayın olrak kullanıldıklarını unutmayalım.
Vergi ile çalışan otomobil hayalide gerçek omak üzere :))

hocam % 68 vergi verdiğin sürece istersen su ile çalışan araba yap vız gelir.. su ile çalışan araba yapsan içme suyunuda benzin fiyatına içmeye baslarız...

eh ozamanda dünyanın en pahalı alkolü bizde olur
korkuyorum biri havayla çalışan araba yapacak diye soluduğumuz havadan para isterler artık
yani biri b.kla çalışan araba yapsa kıçımıza pompa koyup vergi alılar hamdolsun

Gelişmiş bir ülkede,
tüketimden değil
üretimden vergi alınır..

Bizde üretenden alamadıkları için tüketenden alıyorlar..
Ama LPG çok saçmaladı..
2,14 e aldım 2 ay önce yaa. Şimdi olmuş 2,92..
Biz böyle oldukça geçiren çok olur.
Padişahım çok yaşa..

geçen sene kışın dolar 1.85 civarı idi ve brent petrol 125 dolar idi bu durumda otogaz 2.80 idi. şimdi dolar 1.78 lira brent petrol 107 dolar otogaz 2.92 yawww tayyep artık matematiğe bile yalan söylediyorsun. ne deyim sana ekonomimiz çok iyi evet ama halkın sırtından yürütüyon işleri

Niye bu kadar şaşırıyosunuz ki, kamplarda her türlü ihtiyacı karşılanan 120.000 suriyeli vatandaşın masraflarını nasıl çıkartacaklardı başka tabiki zamla...

Geri