LPG Deposunun 10 yıl içinde değiştirilmesi !

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar aracı aldığım eleman sanırım 2007 yılında araca tüp taktırmış. Yıl oldu 2017 ve aracın muayenesi Mayıs ayında, Depoyu değiştirmezsem aracım muayeneden geçer mi ? LPG deposunun takıldığından beri 10 yıl geçtiğini nasıl anlıyorlar ?

LPG'nin projesi oluyor. Sanırım ona bakarlar. Yada ruhsata işlenme tarihine.

deponun üzerinde imal tarihi olması lazım.. muayene elemanı o tarihe bakarak karar veriyor diye biliyorum..

LPG TANKLARINA DÜZENLEME

Araçlara LPG/CNG yakıt sistemi tadilatı uygulamasına getirilen ilave düzenlemeler hakkında bilgi veren Özlü, şunları kaydetti:

"Petrol istasyonlarında LPG/CNG dolumu yapan personelin mağduriyetine yol açan araçlardaki dolum ağızları ile ilgili olarak çalışma yapıldı. AİTM Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesinden sonra yapılacak LPG/CNG tadilatlarında, LPG/CNG dolum ağzının aracın alt kısmında bulunmaması gerektiği yönünde düzenleme yapıldı. Yani araçların alt kısmına LPG dolum ağızları konulmayacak. Ayrıca güncel uluslararası standartlar dikkate alınarak LPG/CNG tank ömürleri için çalışma yapıldı ve CNG tank ömrü 20 yıla, LPG tank ömrü ise 15 yıla çıkartıldı."

Arkadaşlar üstteki haber doğru mu ? Tank ömrü 15 yıla mı çıktı. Karşılaşan oldu mu ?

haber doğru bende duymuştum da eski takılı araçları kapsıyor mu onu bilmiyorum onu öğrenmek lazım

otherm' Alıntı:
Arkadaşlar aracı aldığım eleman sanırım 2007 yılında araca tüp taktırmış. Yıl oldu 2017 ve aracın muayenesi Mayıs ayında, Depoyu değiştirmezsem aracım muayeneden geçer mi ? LPG deposunun takıldığından beri 10 yıl geçtiğini nasıl anlıyorlar ?
şubatta muayeneye girdi aracım. üzerindeki lpg tankının imal tarihi temmuz 2006 olduğu için muayeneden geçemedi. tankı değiştirmek zorunda kaldım. Tankın üzerindeki imal tarihine bakıyor görevli. muayeneye gitmeden tankın üzerinde yazan tarihe bakın. ay ve yıl olarak yazdığı için belki son kullanma tarihi henüz gelmemiştir. En azından şansınızı denersiniz.

Geri