liseyi bilgisayar bölümünde okuyana 1 kademe verilmesi

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ben teknik lise bilgisayar bölümünü 4 yıl okuduktan sonra üniversiteyide bilgisayar ve öğretim teknolojileri bölümünden mezun olup meb de kadrolu bilgisayar öğretmeni oldum şimdi size sormak istediğim ; http://www.memurlar.net/haber/30308/ bu linkte ve bir çok araştırmamdan sonrada yazılan yazılar şöyle liseyi 4 sene okuyana 1 kademe verilir, ve Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir. 1 kademe daha verilmesi ibaresi var. ben ilçe meb e aynı yazıyı yazıp 1 yıl fazla okuduğum için 1 kademe verilmesi ve aynı mesleğe devam ettiğim için 1 kademe daha verilmesi için yazı yazdım ama ilçe meb aynı meslekten devam etmem sizle alakası yok diyip 1 kademe vermedi, bu durumda olupta kademe ilerlemesi alan varmı, çünkü memurlar.net görüş yazısında alır diyor, sizde durum nedir? (lütfen paylaştığım linki okuyup öyle yorum yazın)

pagamy sen öğretmenlik yapıyorsun anladığım kadarıyla, mesleğinle ile ilgili bir görevde çalışmıyorsun. bilgisayar teknikeri olsan dediğin olurdu. sadece 4 yıl okuduğun için bir kademe alırsın. kolay gelsin.

evet öğretmenlik yapıyorum, yok hocam biraz önce baktım vermişler yönetmelik ve memurlar .net in görüşüde böyle alabiliyoruz, aynı durumda olanlar başvursun ve 1 kademesini alsın.

Örnekte tam da bizden bahsediyor :) ama bu sadece bi yorum. kim dikkate alır ki.

Örneğin, liseyi Anadolu Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümünü bitirip ve devamında Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Kontrol Öğretmenliğini veya Eğitim Fakültesinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünü bitirip tekrar M.E.B'nda öğretmen olarak çalışanların 1 KADEME daha alması gerekmektedir.

Hocam ben yazdım. Aldım da bir kademeyi. Sonra 1 sene filan sonra baktım tekrar düşmüşler. Eskiye geri döndüm. Sadece hazırlığı bıraktılar.

Devlet personel başkanlığının bilmem kaç sayfalık açıklaması vardı. Orda bu konuyla ilgili olarak teknik hizmetler sınıfında teknisyen calısanlara bu işleniyor yorumu vardı

ekinci.esma21' Alıntı:
Hocam nasıl yapacacaz bende aynı sizin gibi durumdayım nasıl bi yol izlemem gerekiyor
Hocam okulunuza dilekçe verin onlar üst yazı ile ilçeye gönderiyorlar, gerisini onlar halleder.

cyln' Alıntı:
Hocam ben yazdım. Aldım da bir kademeyi. Sonra 1 sene filan sonra baktım tekrar düşmüşler. Eskiye geri döndüm. Sadece hazırlığı bıraktılar.

Devlet personel başkanlığının bilmem kaç sayfalık açıklaması vardı. Orda bu konuyla ilgili olarak teknik hizmetler sınıfında teknisyen calısanlara bu işleniyor yorumu vardı
hocam peki kademe farkından dolayı fazla aldınız maaş farkını geri ödettirdiler mi ?

ekinci.esma21' Alıntı:
dilekçeyi kendimiz mi yazıyoruz yoksa okulda bir örneği var mı[/quote

Hocam ben kendim yazdım dilekçeyi, ekledim indirip kendinize göre yazabilirsiniz

Ekli dosyalar

• dilekçe.rar
    11.1 KB · Görüntüleme: 38
ogretmenozkan' Alıntı:
benim bildiğim lisede hazırlık sınıfı okuyanlar alıyor. bunu diyorsunuz galiba ben aldım çünkü
Hocam birtek hazırlık okuyanlar değil 3 senenin üstünde okuyan herkes alıyor. ama bizim dediğimiz o değil o maddenin son cümlesi.

Hocam zaten 3-5 ay olmuştu sessiz sedasız aldılar. Muhtemelen 3-5 kurus oldugu için uğraşmamışlardır

hocam meslek lisesinde okuduğunuz bölümden dolayı kademeyi teknik hizmetler sınıfında çalışırsanız veriyorlar. öğretmenler eğitim öğretim hizmetleri sınıfında çalıştığı için verilmiyor. arkadaşımın dilekçesine gelen resmi yanıt bu yönde. uygulama da bu yönde. bilginize.
memurlar.net'de yazan da sadece yazarın yorumu. kanun maddesi falan değil.

bilisimmeslek hocamızın dediği doğru. Aynı şekilde bende dilekçe yazdım. Teknisyen, tekniker gibi çalışmanız durumunda alırsınız. Kastedilen budur şeklinde cevap geldi dilekçeme. Sizde başvurun isterseniz.

657 36/6b ye 3 yılın üstünde okunan her yıla ek 1 kademe alınır. siz 4 yıl okuduğunuz için ek 1 kademeyi alırsınız.

Fakat "teknik okul mezunu 1 kademe daha alır" dediği durumdan yararlanabilmeniz için ayrıca teknik hizmetler sınıfında da olmanız gerekir. bu yüzden öğretmen olarak ikinci 1 kademeyi alamazsınız

liseyi 4 yıl okuduysanız 1 kademe alırsınız ama diplomanızda hazırlık+3 yıl şartı yazması gerekiyor.
1 derece alabilmeniz için tef veya esef mezunu olmanız lazım.

BTR görevlendirmesi olan arkadaşlar okulda teknik eleman gibi çalıştıkları için bahsi geçen 1 kademeyi almaları lazım. Okulda her türlü işe bakıyoruz.

Sayın hocam,
eğer mezuniyet yılınızda Lise öğrenim süresi 3 yıl ise siz fazladan 1 yıl daha okuyarak 4 yıl lise eğitimi görmüşseniz lise diplomanızda o bir yılın hazırlık olarak yazması gerekmemektedir. Bu durumda olan arkadaşlarımız 1 kademeyi öğrenim süre fazlalığından dolayı almaya hak kazanmaktadır.
İl mem ler yazılan dilekçeye istinaden gerekli düzeltmeyi yapmaktadırlar
Saygılar.

Geri