Lisede Çalışıyorum BTR Çalışma Saati Nasıl Olmalı

Kodla Büyü

ozelesra

Üye
Ben lisede çalışıyorum. Eğitim Öğretim Saatimiz 8:30-16:30 arası. İkili eğitim yapan okullarda BTR olarak görevlendirilenler 7:00-12:00 arası görevlendirilecek yazıdan bu çıkıyor. Peki benim gibi lisede çalışanların görevlendirme saati nasıl olacak. 7.Maddede Öğretmenin haftalık ders saatine göre olacak diyor ama
Hiçbir müdürün 30 saat olarak ayarlıyacağını zannetmiyorum yada böyle anlıyacağını. Bununla ilgili ne yapılabilinir.

bağlı olduğu müdür yardımcısının saatlerine uyar yazıyor bu 30 saati geçmicek nereden çıktı ya. net bir ifade göremedim ben yazıda bende lisedeyim 20 saat dersim var ee her gün 2 saat mi kalcam fazladan bu mu yani?

volkanfurat' Alıntı:
bağlı olduğu müdür yardımcısının saatlerine uyar yazıyor bu 30 saati geçmicek nereden çıktı ya. net bir ifade göremedim ben yazıda bende lisedeyim 20 saat dersim var ee her gün 2 saat mi kalcam fazladan bu mu yani?
yeni yazıda öyle bişey yazmıyor. okumadınız galiba..

bizim okuldaki pdr ci 2 gün öğleden önce, 3 gün de öğleden sonra duruyor. bana da mı öyle bişey yaparlar acaba

volkanfurat' Alıntı:

dünyadan haberi yok adamın :alkis: :alkis:

bu forum arada sinirlerimi bozuyo müdür yardımcısına bağlı yazıyomuş

"Ayşen"' Alıntı:
bu forum arada sinirlerimi bozuyo müdür yardımcısına bağlı yazıyomuş

aynen böylelerini sabah 8 aksam 22 ye kadar okulda tutacan hakediyo adam dünyadan bir haber btr den haberi yok muhtemelen gidip formatörlük yazısını okuyup birde burdan ahkam kesiyo :-1:

ikili eğitim yapan liselerde sorun yok. ikili eğitim yapan ortaokul ya da ilkokul gibi. Fakat tek öğretim yapan liselerde durum nasıl? birde liselerde 36 saat ders var bu durum 30 saatlik çizelgeyle çelişiyor. Evet yeni yazıda ders çizelgesi yapılacak diyor fakat aynı zaman eğitim öğretim süresi içinde ibaresi de var. gelde çık işin içinden.

designbote' Alıntı:
ikili eğitim yapan liselerde sorun yok. ikili eğitim yapan ortaokul ya da ilkokul gibi. Fakat tek öğretim yapan liselerde durum nasıl? birde liselerde 36 saat ders var bu durum 30 saatlik çizelgeyle çelişiyor. Evet yeni yazıda ders çizelgesi yapılacak diyor fakat aynı zaman eğitim öğretim süresi içinde ibaresi de var. gelde çık işin içinden.

hocam eğitim öğretim içerisinde diyor evet burda durum şöyle bütün öğretmenler eğitim öğretim süresi içerisinde çalışırlar ama ders çizelgesi hazırlanırken 30 saatten fazla ders üstüne ücret ödenmez yani alamazlar.

30 saat çalışma saatimiz hocam ama tutarda idaren dersleri 36 saat içerisine yayarsa sıkıntı sadece burda olur.

bende sizin dediğinize katılıyorum achillus hocam. Burada iş bizlere düşüyor. kendi hakkımızı savunmamız gerekli, değilse bunlar bizi gece vardiyasına da yazar.

achillus' Alıntı:
volkanfurat' Alıntı:

dünyadan haberi yok adamın :alkis: :alkis:
:mrgreen:

Benim bildiğim okulların %90'ında ders programını müdürler değil okulun büyüklüğüne göre bşyrd yada yrd yapar. Gidip oturacaksınız yanına ve diyeceksiniz ki "hocam benim durumum bu bu, okulunda ihtiyaçları şu şu, bunları göz önünde bulundurup bana bi program yapalım."

Ben mi farklı okullarda çalışıyorum anlamadım ki. Meslekte 10. yılım, 4 okulda uzun süreli 5-6 okulda da ders karşılığı ya da kısa süreli görevlendirmelerle çalıştım ve hepsinde de idaremle ilişkim bu şekilde oldu.

KöfteHoRr' Alıntı:
Benim bildiğim okulların %90'ında ders programını müdürler değil okulun büyüklüğüne göre bşyrd yada yrd yapar. Gidip oturacaksınız yanına ve diyeceksiniz ki "hocam benim durumum bu bu, okulunda ihtiyaçları şu şu, bunları göz önünde bulundurup bana bi program yapalım."

Ben mi farklı okullarda çalışıyorum anlamadım ki. Meslekte 10. yılım, 4 okulda uzun süreli 5-6 okulda da ders karşılığı ya da kısa süreli görevlendirmelerle çalıştım ve hepsinde de idaremle ilişkim bu şekilde oldu.

aynen :wink: zaten okullarda genelde ders prog. bilgisayar öğretmenleri yapıyor...

bazılarında sıkıntı çıkabilir ama onlarda ona göre haraket eder......

Yeğitek 70 milyon yıl sonra bir yazı yazdı veya çalışma yaptı. Bu çalışma onları çok yorduğu için ö.d bunları tatile göndermeli dinlensinler. Döndüklerinde yeni ek açıklamalar mutlaka gönderilmeli... arakasından yine tatili hak ediyor bir sınav poşetini bile doğru dürüst planlayamayan yeğitek.....
30 saat ibaresini vermesine gerek yoktu belki bu doğru böyle bir detaya gerek yoktu elbette
Burada arkadaşlar mantıklı açıklamalar yapıyorlar ama bunu kabul etmeyecek idarecilerin varlığını unutmamak gerek başka bir konuda biri yazmıştı ben de epeyce gülmüştüm "bunlara ali ata bak dersin, derler ali kim? at nerde ata kaç saat ekders verecez" diye aynen durum budur, trabzon il milli eğitim müdürlüğünün yaptığı uygulamayı örnek gösterecez son çare belki ikna olurlar

Lisede çalışan arkadaşlar tabi ki hakkımızı aramalıyız. idarenin tam 30 saat ders programı yapacağını sanmıyorum dağıtırlar. ama bize çok büyük haksızlık olacak 7-12 toplamda 5 saat. bizim dersler zaten 45 dk. 8.30-15.30 en iyi ihtimal. böyle olduğunda bile çok büyük haksızlık var. 9-3 yapsalardı herkes için aynı olur ve haksızlık olmazdı. ama bunları bizden başka hiçkimse DÜŞÜNEMİYOR...

Hocam benim kadrom ortaokulda, 3 yıldır gönüllü olarak liseye görevlendirme istiyorum, bu yılda liseye istedim. İş ilköğretimlerde 40 dk liselerde 45 dk ders konusuna gelirse zaten işin içinden çıkılmaz. Bu bütün öğretmenler içinde aynıdır, o zaman liselerde çalışan öğretmenler biz 5 dk fazla ders yapıyoruz bizim ders ücretimiz daha yüksek olsun desinler.

Ve çok iyi biliyorum ki yayınlanan yazı "BT Rehberliği görevi 09:00 - 15:00 saatleri arasında yürütülür" deseydi şu anda forum "Öğle arası çalışacak mıyız?" ve "Nerde benim öğle arası hakkım, açlıktan ölelim mi?" gibi başlıklarıyla kaynıyor olacaktı.

arkadaşlar 30 saat ibaresi nerde yazıyor benim gördüğüm "BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak" yazıyor

Çalışmaktan amma korkuyosunuz. Saat 08:30 - 16:30 okulda olsanız nolur. 18 saat ekderse az bile bence. Müdür yardımcıları o saati alabilmek için gece gündüz çalışır bir de üstüne size yaranamazlar. Her durumda şikayet halindesiniz. Formatörlük verirler şikayet edersiniz, vermezler edersiniz, rehberlik olur şikayet olmaz şikayet.

deneme238' Alıntı:
Çalışmaktan amma korkuyosunuz. Saat 08:30 - 16:30 okulda olsanız nolur. 18 saat ekderse az bile bence. Müdür yardımcıları o saati alabilmek için gece gündüz çalışır bir de üstüne size yaranamazlar. Her durumda şikayet halindesiniz. Formatörlük verirler şikayet edersiniz, vermezler edersiniz, rehberlik olur şikayet olmaz şikayet.
Her sey gayet açık şekilde yazıyor aslında, dallandırıp budaklandırmanın anlamı yok bence. Formatörlük belasının ardından bir anda böyle bişey çıkınca herkes bocaladı tabi, bünye alışkın değil sonuçta :)
Üzerinize alınmayın hocam ama ben daha gecesini gündüzüne katıpta çalışan bir müdür yardımcısına rastlamadım açıkcası.

nryozer' Alıntı:
deneme238' Alıntı:
Her sey gayet açık şekilde yazıyor aslında, dallandırıp budaklandırmanın anlamı yok bence. Formatörlük belasının ardından bir anda böyle bişey çıkınca herkes bocaladı tabi, bünye alışkın değil sonuçta :)
Üzerinize alınmayın hocam ama ben daha gecesini gündüzüne katıpta çalışan bir müdür yardımcısına rastlamadım açıkcası.

Ben de doğru dürüst çalışan BT öğretmeni çok az gördüm..

deneme238' Alıntı:

Konuyu genellemek yanlış.Öncelikle sayın hocam müdür yardımcısı demişsiniz biz müdür yardımcısı değiliz.İkincisi 8 saat çalışalım yazmışsınız.siz istiyorsanız 10 saatte çalışabilirsiniz.
Btr öğretmenliktir.oda max 30 saat bu kadar.
Ayrıca ikili öğretimde adam 7-13 saatleri arasında okulda kalacak diğeri 8:30 16:30 kadar okulda kalacak bu nasıl adalet anlayışı.

deneme238' Alıntı:

Sabah 7:30 kalk, 8'de servise bin okula git(servis parası cepten bu arada), 8:30'da göreve başla, akşam 17:00'de okuldan çık servise bin((servis parası cepten yine), 17:30'da evde ol. Okul için günün 10 saati gitsin, hadi 8 saatinde de aktif olarak görev yaptık diyelim haftada 40 saat der. 40-15 = 25 saat ek ders alınması gerekirken 18 saat ek ders alınıyor ve sen bu ek derse bu çalışma az diyorsun he. Sen nerden geldin?

deneme238' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
deneme238' Alıntı:

Ben de doğru dürüst çalışan BT öğretmeni çok az gördüm..

BT öğretmeni çalışmamalı zaten temelde öğretmenlik yapmalı sen istiyorsun ki amelelik, tamircilik yapsın. Yemezler...

Arkadaşlar, 30 saate göre ayarlamamız gerekiyor. Rehber öğretmen, eğitime 7.30 da başlanıyor diye o saatte mi geliyor. Onlarında 9-15:00 arası gelmeleri 30 saat üzerinden hesaplanan birşey..

okulda tutarım, işine gelirse mi??
öğretmene karşı böyle bir cümle kullanılmasını kınıyorummm. idareci oldunuz diye dünyayı fethetmiş falan mı sanıyorsunuz kendinizi? idareci olmak bir üstünlük değildir, sadece tercih meselesidir.

İstanbul da 02.10.2012 tarihinde görevler geldi ve gelen yazı formatörlük yazısı bize BT rehberlik yazısı gelmedi. gelen yazının 2. maddesinde sorumlu olduğu müdür yardımcısı saatlerine uyar yazıyor.

achillus sen kimsin bilmiyorum ama bölelerini 8 22 okulda tutacan yazmışsın. Bak atıp tutma öle mal mal adım soyadım yazılı sende yaz adını soyadını. yada gel bi gün okuluma o gelen resmi yazıyı senin gözüne sokim olur mu. uslubuna dikkat et. Bizde ki yazı bu. Btrehberlik nedir biliyoruz. Gelen yazıdan konuştuk ilkokul bebesi gibi konuşmaları bırak akıllı ol

Geri