lise düzeyi etkinlikler

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar. forumda lise öğrencilerine yönelik hiç etkinlik göremedim. özelllikle Word konusunda öğrencilerin dikkatini çekecek etkinliklere ihtiyacım var(labım yok sınıfda etkileşimli tahta ile ders işliyorum. )
bir de tabletlerimiz var. onları nasıl aktif bir şekilde dersde kullanabilirim.

Neşe hocam bende senin gibiyim iletişime geçelim valla kitabın dışınada çıkmak istiyorum zaten müfredat hep aynı Ben tahtaya çağırıp bir kaç kişiye uygulama yaptırıyordum. çünkü lab imkanı olmaması çok kötü.

hocam tabletleri etkin hale getirmeyi mi denesek. ama nasıl olacak bi fikrim yok. yapabilirsek iyi olur gibime geliyor. hem öğrencilerde diğer derslerde tableti daha aktif kullanmayı öğrenirler. kingsoft Office mi anlatsak. Office en yakın o gözüküyor. hocam bi sürü soru var aklımda.... :D :D

bu tabletin görüntüsünü akıllı tahtaya bi verebilsek güzel şeyler yapabiliriz ama bunu beceremedik bi türlü...

Eldeki tabletten teamviewerdan sadece screen shot dönderilebiliyor tahtaya.. oda bi nebze çözüm olabilir uğraştırır ama.

nese1982' Alıntı:
hocam tabletleri etkin hale getirmeyi mi denesek. ama nasıl olacak bi fikrim yok. yapabilirsek iyi olur gibime geliyor. hem öğrencilerde diğer derslerde tableti daha aktif kullanmayı öğrenirler. kingsoft Office mi anlatsak. Office en yakın o gözüküyor. hocam bi sürü soru var aklımda.... :D :D

Programımızda Android ile ilgili bir bölüm açsak bilmeyenler için çok iyi olur. gerçi bir çoğu Andorid tabanlı tel kullandığı için aşina ama en azından yapılabilecekleri başlık başlık belirlesek güzel olur planı ona göre şekillendiririz. Söylediğin gibi king office olabilir android için faydalı olan bir çok araç anlatılabilir. Örneğin airdroid vb. temelde işimizi görecek kullanışlı uygulamalar gibi.

gizemkar hocam ben wordden 2 adet etkinlik yaptıracam. 2 adet de excelden yaptırsam yeter diye düşünüyorum. tablet işinden vazgeçtim. çünkü telpaya gönderdiğim tabletler geri geldiğinde çalışmıyor. telpayı arıyorum tekrar gönderin diyolar. tekrar gönderiyorum yine bozuk. 2. dönemin başından beri servise gidip gelen çok tabletim var. ve adamlar yapmak için hiç çabalamıyorlar. bu durumda tablet işi yattı gibi. geçen seneki gibi konuları anlatıp geçecem. öğrencilerin sıkılmadan yapacağı etkinliklerle dersi zenginleştirmeyi düşünüyorum ama henüz etkinlikleri bulamadım.

Ben de sizinle aynı durumdayım.müfredat dışı oluyor ama ben html anlatıyorum hem ilgilerini çekiyor(başlarda en azından) hem de anlatmak daha zevkli oluyor.

Geri