Lise diplomami kaybettim. yerine verilecek belge nedir?

Kodla Büyü

Phascolarctos cinereus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba,
Lys tercihlerini yaptim. Diplomami (lise) cikarayim dedim ama bulamadim. Liseme gittim bana bir belge verdiler. İlgili makama seklinde. Diplomada yazan tum bilgiler var. Tercih yaptigim universitenin rektorluk ogrenci islerini aradim. Belgeyi anlattim. Kabul olmaz dedi. Okula diplomami kaybettim diye dilekce ver onlarda sana kaybedilen diplomanizin yerine kagitta yazacak sekilde bir yazi versinler dedi. Okulda bilmiyor malesef. İnternette arastirdim ama yazinin ornegini falan bulamdim. Aciklayacak veya ornek yazi paylasabilecek bir arkadas varsa cok memnun olacagim.

Mezun olduğunuz okula gidip mezun olduğunuz yılları belirterek dilekce verin. Diploma defterinden adınızı bulup mezuniyet belgesi versinler. Mezun oldugunuz lisenin bu işi bilmemesi imkansız. Dilekceyi verin gerisini onlarr araştırıp bulsun

Teknolog hocam boyle bir yazi verdiler.
Yaziyi telde bu kadar ayarlayabildim. Bu universite kayit icin yeterli mi acaba baska bir formati varmi?

Ekli dosyalar

• 2012-07-25 16.20.26.png
    2012-07-25 16.20.26.png
    258.3 KB · Görüntüleme: 99,334
Tamam hocam bunu zaten diploma defterinden baıp hazırlamışlardır. Ama içiniz rahat etsin üniversiteyede sorun.

……………………….. MÜDÜRLÜĞÜNE

ADRES

……-…… Öğretim yılında okulunuzdan almış olduğum diplomamı kayıp ettim. Diploma

kayıt örneğinin verilmesi için gereğini arz ederim.

……./…../……

ADRES: Adı ve Soyadı:…………………

……………….. imza…………….

DİPLOMA KAYIT ÖRNEĞİ

Dilekçe sahibi ………………..Doğumlu……………oğlu/kızı………………………….’nın

……………………………….lisesinden ……………….Derece ile ……/……/…… Tarih

ve ……….sayılı diplomayı almaya hak kazandığı resmi kayıtların incelenmesinden

anlaşılmıştır.

bu sana verdikleri belge basit bir işlemde olabilir ama kayıtta kabul olmaz.
Kaybedilen diplomanla ilgili gazteye ilan veriyosun bunu okula getiriyosun.sonra ilgili mdr yrd sana bir kereye mahsus matbu bir belge veriyor .Artık bunu da kaybetmiyosun hatta 4-5 tane fotokopi çektirip aslı gibidir yaptırıyosun.

wezyr' Alıntı:
……………………….. MÜDÜRLÜĞÜNE

ADRES

……-…… Öğretim yılında okulunuzdan almış olduğum diplomamı kayıp ettim. Diploma

kayıt örneğinin verilmesi için gereğini arz ederim.

……./…../……

ADRES: Adı ve Soyadı:…………………

……………….. imza…………….

DİPLOMA KAYIT ÖRNEĞİ

Dilekçe sahibi ………………..Doğumlu……………oğlu/kızı………………………….’nın

……………………………….lisesinden ……………….Derece ile ……/……/…… Tarih

ve ……….sayılı diplomayı almaya hak kazandığı resmi kayıtların incelenmesinden

anlaşılmıştır.

Arkadaşta aynı belgeyi almış zaten hocam

belge aynı değil hocam daha önce verilen belge iligli makama bu belgede ise kişi diplomasını kayıp ettiğini beyan eden dilekcesiyle ile brilikte verilir...
gazete ilanı istenmesine gerek yoktur kişi beyanı yeterlidir. diploma kayıp belgesi ayrıca kişiye istediği kadar verilebilir.tat

ortaöğretim kurumlar yönetmeliği ( http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27305_0. ... &width=750 )

Öğrenim durum belgesi

MADDE 59 – (1) Diploma veya tasdiknamesini kaybedenlere yazılı başvuruları üzerine diploma veya tasdikname bilgilerini içeren öğrenim durum belgesi verilir.

yarın eğer unutmaz isem okuldan benim kullanıdığım belgeyi yollayayım.

Lisans mezunu olduğum için lise diploma yerine geçecek bir belge veremezmiş. bakanlığı da aradım alabilirsin ama vermeleri yanlış olur dedi. bıktım usandım bu meb saçmalıklarından. Hepsinin Allah belasını versin. herşeyi işkenceye dönüştürüyorlar.

aynı şey benim başıma da geldi malesef. okul lise diplomamı kaybetmiş ve üniversite için lazım. bana bir belge verdiler yukarda tarif edilen gibi . üniversit kayıtlarında kabul edilir değil mi bir problem çıkmaz ?

Geri