lise 1 saat yıllık plan+word excel çalışma yaprakları+de...

Kodla Büyü

kiymet

Aktif Üye
lise 1 saatlik yıllık plan+zümre+word excel için plana göre işlenecek çalışma yaprakları+ders notları+test soruları
arkadaşlar malesef okulumunda bit dersi 1 saat seçiliyor, konuların yetişmesi pek mümkün değil
geçen yıl öylesine bir yıllık plan yapmıştım...bu yıl öğretmenlik hayatımda ilk defa oturdum harbi harbi plan yaptım...

1 saatlik derste ancak bu konular yetişiyor
yıllardır kendi yazdığım indirip düzenlediğim ders notları, test soruları ve çalışma yapraklarını da ekledim
yıllık planda word-excel konularını çalışma yaprağı-1-2 die ve alt başlıklardao çalışma yaprağında öğrenilecek konuları sıraladım...

word ve excel çalışma yapralarını da ekledim...netten indirdiklerim kendi uydurduklarım...

benim konu işleyiş sıralamam, tarzım incelerseniz bu şekilde...görüşlerinizi bekliyorum....

Ekli dosyalar

• 1saatlikbtplan.rar
    2.9 MB · Görüntüleme: 1,965
Hocam paylaşım için teşekkürler. Sizinkileri de bir inceleyelim. 2 yıldır ilköğretim içim her seferinde kendime ve öğrencilere özel plan yapıyorum. Lakin bu sene lisede de derse gireceğim ve ilk defa. 11. Sınıflara 1 saat seçildi. Müfredatın sığması mümkün değil. Ancak lise ile ilköğretim arasında öğrenme hızı açısından da fark var. Bakalım nasıl olacak.

Lise planını henüz hazırlayamadım. Halen kararsızım. Tüm üniteleri hızlı şekilde mi işlesem ünite mi seçsem diye ama... Ünite atlamak da istemiyorum. Özet şekilde olacak sanırım.

7 senedir lisedeyim hocam, 2 saat de olsa pek fazla işlenmiyo malesef,
donanım 1 saat
win 4-5 saat bol bol test sorusu
worde mümkün olduğunca çalışma yaprağı, fazlasıyla koydum dosyaya yine bol bol test...
en çok eksikleri zaten word-excelde ve biz onlara ne kadar çok office öğretebilirsek ileride o kadar rahat ederler...

Sonuçda 2 saat yada 1saat sonuçda tek müfredatımız var. Plan için bu müfredattan istedimiz kısmı seçme gibi şansımız nasıl olabiliyor ben anlam veremedim.
Tamam uygulamada yetişmeyeceği belli ama ben böyle bir esneklik olduğunu düşünmüyorum. Belki ben yanlış düşünüyorum ama ben aynı planı 2 saatlik dersde ve 1 saatlik dersde kullanıyorum.

Liseyi bilemiyorum ama ilköğretimde öğrenci seviyesine uygun basamak ve ünite seçme konusunda serbestlik var. (Zümre'de belirtmek kaydı ile tabi)

nht268' Alıntı:
Sonuçda 2 saat yada 1saat sonuçda tek müfredatımız var. Plan için bu müfredattan istedimiz kısmı seçme gibi şansımız nasıl olabiliyor ben anlam veremedim.
Tamam uygulamada yetişmeyeceği belli ama ben böyle bir esneklik olduğunu düşünmüyorum. Belki ben yanlış düşünüyorum ama ben aynı planı 2 saatlik dersde ve 1 saatlik dersde kullanıyorum.
ne işliyorsak onu göstermeyliz die düşünüyorum, herhangi bir teftişte sınavlar, işlenen konu ve planlar tamamen incelenir...
2 saate göre hazırlanmış müfredat ve 1 saatte işlenmesi mümkün değil...konular azaltırılırken, bu geçerli bir açıklama olacaktır...
bakanlığın çekişkileirnden birisi 2 saat 1 saat...
ve malesef seçmeli ders savaşlarında idarenin işine nasıl gelirse, nasıl uygun görülürse saat sayısı ona göre belirlenir, yada ders hiç seçilmez.

eya hocam zümremde belirttim üniteleri...

geçen sene de çıakrdım hocam, zümrede üniteler arasında yer almıyor, çıkardım çıkarıyorum dememe gerek yok dimi?
7 sene çıkardım access ı hiç sorun olmadı sanırım bu sene de olmaz:D

ya hocam beni çok büyük bir dertten kurtardınız ellerinize sağlık çok teşekkürler

Geri