lisanslı windows 7 yazılımı

Kodla Büyü

zeynepsteel

Site Gezgini
Arkadaşlar okulda labda 20 tane bilgisayar var hiçbirinin geri yükleme cd si yok.Müdür bey de şöyle bir teklifte bulundu;Bir tane lisanslı Windows 7 alalım dedi.Benim merak ettiğim bir tane lisanslı windows 7 alırsak tüm labdaki bilgisayarlarda kullanabilir miyim?Acil müdür cevap bekliyo...

Yasal anlamda olmaz.
Ama bizim okulda 1 tane de lisans olmadığını düşününce neden olmasın

Bir bilgisayar dışında diğerleri için internetten indirilmiş diğer w7 cd lerinden farklı olmaz. Tümünün lisanslı olması için çoklu lisanslama yapmanız gerek. Oda bir okul için oldukça tuzlu olur. MEB'in bununla ilgili çalışması veya çözümü var mı bilmiyorum.

Eğer labınız yeni kurulduysa ve bir proje kapsamındaysa kasaların üzerinde lisans etiketleri olması lazım. O lisans etiketinin ait olduğu windows sürümünü bilgisayarlara kurup, oradaki ürün anahtarını kullanarak orijinal windows kullanmaya devam edebilirsiniz.
Ya da birçok okulda olduğu gibi korsan kullanabilirsiniz.
Alacağınız tek lisans, bir bilgisayar için olacaktır. Çoklu lisansta da fiyat bilgisayar sayısı kadar artacaktır.
Benim tavsiyem Windows 7 kurup, loader ile etkinleştirip, diğer programları da yükledikten sonra acronis benzeri bir programla imaj alıp, kendi yükleme CD'nizi oluşturun.

Geri