linq ile SQL veritabanına bilgi girişi yapamıyorum?

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
SQL 2012 server ve V.Studio 2010 bilgisayarım da kurulu..SERVER'ın üzerinde 5-6 tane veritabanı var; bunlardan 2 si NorthWind ve Adventureworks veritabanları diğerleri ise kendi oluşturduğum veritabanları..
kendi oluşturduğum veritabnlarına insert komutu ile bilgi giremiyorum..LİNQ-Ado.net farketmiyor her iki türlüde veritabanı insert yapamadım...Ama northwind ve adventureworks veritabanlarında sorun yok veri girişi yapabiliyorum..Acaba neden böyle bir durumla karşılaşmış olabilirim???

aynı şekilde kendi oluşturduğum veritabanlarından veride silemiyorum (Delete-ctx.Bolums.DeleteOnSubmit(liste);)...Ancak varolan verileri çekip görüntüleye biliyorum (select çalışıyor)..

valla üzülüyorum bu kadar bilişim öğretmenin olduğu sitede sorduğum soruya tek bir yanıt-fikir -dönüt alabilmiş değilim...Neyse ki sorunu çzödüm..muhtemelen yine pek çoğunuzu ilgilendirmeyecek ama belki bi kaç kişi için faydası olabilir...çözümü söyleyeyim;
oluşturduğum table larda primary key belirlemediğimden INSERT-UPDATE-DELETE komutları çalışmıyormuş yalnızca SELECT komutu çalışıyordu..Tablo da primary KEY ayarlayınca sorun kalmadı...ilgililere - bilgililer duyurulur...

Geri