Lig TV'de tarihi anlar! Canlı yayında özür diledi...

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Spor Toto Süper Lig'de Kasımpaşa ile Çaykur Rizespor arasında oynanan maçı yöneten hakem Deniz Çoban, karşılaşmanın ardından Lig TV canlı yayınında yaptığı hatalardan dolayı her iki takımdan da özür diledi.

Karşılaşmada Çaykur Rizespor'dan iki oyuncuya kırmızı kart gösteren ve uzatma dakikalarında da konuk takım lehine bir penaltı kararı veren Çoban, Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın Lig TV'ye canlı yayında açıklama yaptığı sırada tecrübeli teknik adamın yanına giderek, açıklamalarda bulundu.

Türk futbolunda sık rastlanmayan bir olaya imza atan Çoban, yapmaması gereken bir şeyi yaptığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Belki de yapmamam gereken bir şeyi yapıyorum. İçeriye girer girmez izledim pozisyonları. Çok üzüldüm. İki takım adına da hatalar yaptım. Çok yanlış yaptığımı biliyorum buraya gelirken, federasyon başkanımızdan, Merkez Hakem Kurulu'ndan özür diliyorum. Şu an çok üzgünüm. Kendimle ilgili kısa sürede bir karar vermem gerektiğini de düşünüyorum."

Rıza Çalımbay'dan da canlı yayında özür dileyen Çoban, "Bir hakemin yapmaması gereken şeyi yaptığımın net farkındayım. İki taraftan da özür diliyorum. (Rıza Çalımbay'a) Sizin soyunma odasına girerken ruh halinizi anlatamıyorum. Ona rağmen saygıda kusur etmediniz. Futbolcularınız, idarecileriniz de aynı şekilde. Her iki takıma da teşekkür ediyorum. Belki de kariyerimin sonuna doğru geliyorum" diye konuştu.

Canlı yayında Deniz Çoban'ı bu kararından vazgeçirmeye çalışan Çalımbay ise "Sizin gibi hakemlere ihtiyacımız var. Herkes hata yapar. Kafanıza takmayın. En büyük yüreklilik sizin yaptığınız" ifadelerini kullandı.

Hakem Deniz Çoban, stattan ayrıldığı sırada bir yetkilinin engellemesine rağmen basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunarak, şimdi konuşamayacağını ve şu anda iyi durumda olmadığını söyledi.

http://www.ligtv.com.tr/haber/lig-tvde- ... zur-diledi

Geri