LGS 2018 Toplu Sonuç

Kodla Büyü
Bir tane Excel programı var. TC ve Dogum tarihlerini kaydediyorsunuz, tüm sonuçları çıkartıyor.

Herhangi bir program vs. ile şu anda alamazsınız. Çünkü toplu sonuç alınabilecek bir ekran E-Okulda yok. Öyle bir ekran veya rapor eklenirse belki alınabilir.

Arkadaşlar bana wsapp dan geldi. Bi arkadaşımıza gönderdim. O düzenledi ve su anda dogru yanlış boslar aliniyor. Arkadasimiza söyleyeyim paylaşsın. Benim telde. Bilgisayar yok.

güvenlik kodu eklenmiş, alınmaz artık, e okulda toplu olarak yayınlanmasını bekleyecegiz yada tek tek alınacak:)

Arkadaşlar artık güvenlik kodu geldiği için ilk hazırladığım dosya (yukarıda paylaşılan) bir işe yaramayacak. Ancak yine de bize bilgileri alıp listelemek için bir kolaylık sağlayabilir. Kodları yeniden düzenledim, indirebilirsiniz. V1.2 yayında. :) Yine tüm sınava girenlerin T.C. no ve doğum tarihlerini e okuldan elde ederek ilgili sütunlara yapıştırmanız gerek.

Açıklama :
Program tc no ve dogum tarihini excel dosyasindan tarayiciya kendisi aktariyor ancak guvenlik kodunu girmemiz icin bizi bekliyor. Elle guvenlik kodunu biz girdikten sonra excel dosyasinda cikan uyari penceresinden Tamam butonuna tikliyoruz. Bu sekilde tum ogrencileri tek tek aktariyor. Ancak her ogrenci icin bizim guvenlik kodlarini elle girmemiz gerekiyor. Su anlik care bu. Kolaylik olmasi icin excel penceresini ve tarayiciyi aşağıdaki resimdeki gibi ekranin ayri kenarlarina tasiyin.
21.17.31.jpg

Ekli dosyalar

• LGS TOPLU SONUÇ v1.2.rar
    30.8 KB · Görüntüleme: 638
hocam program dün sorunsuz çalışıyordu fakat bugün tüm bilgileri excele aktarırken sınav puanını aktarmıyor malesef. Aynı sorun sizlerde de var mı ?

senolak öncelikle ellerinize sağlık;

İlk denememde puan hariç hepsini sistemden çekiyordu.

puan() = Split(ie.document.getElementsByTagName("table")(1).Children(0).Children(0).Children(1).innerText, "VİRGÜL")

formüldeki virgülü "NOKTA" yaptığımda düzeldi.

Saygılar.

senolak öncelikle ellerinize sağlık;

İlk denememde puan hariç hepsini sistemden çekiyordu.

puan() = Split(ie.document.getElementsByTagName("table")(1).Children(0).Children(0).Children(1).innerText, "VİRGÜL")

formüldeki virgülü "NOKTA" yaptığımda düzeldi.

Saygılar.

Eyvallah hocam. Alınan değerde nokta olmadığı için nokta ile çalışması ilginç geldi bana. İşin aslı sonuç sayfasındaki puanı Split ile hiç ayırmadan da direk tek parça attığımızda (bir üst satırdaki ad soyadın alındığı gibi) bir sorun olmuyor. Ben okulda bunu yazarken işimi görmek için hızlıca yazmıştım. Çok deneme yanılma yapamadım. Şunu da yazsak olur aslında (hiç split kullanmadan) :

Cells(a, 5).Value = ie.document.getElementsByTagName("table")(1).Children(0).Children(0).Children(1).innerText

Ama bu durumda exceldeki puanların olduğu sütunu seçip önceden metin olarak ayarlamak gerekiyor.

Arkadaşlar artık güvenlik kodu geldiği için ilk hazırladığım dosya (yukarıda paylaşılan) bir işe yaramayacak. Ancak yine de bize bilgileri alıp listelemek için bir kolaylık sağlayabilir. Kodları yeniden düzenledim, indirebilirsiniz. V1.2 yayında. :) Yine tüm sınava girenlerin T.C. no ve doğum tarihlerini e okuldan elde ederek ilgili sütunlara yapıştırmanız gerek.

Açıklama :
Program tc no ve dogum tarihini excel dosyasindan tarayiciya kendisi aktariyor ancak guvenlik kodunu girmemiz icin bizi bekliyor. Elle guvenlik kodunu biz girdikten sonra excel dosyasinda cikan uyari penceresinden Tamam butonuna tikliyoruz. Bu sekilde tum ogrencileri tek tek aktariyor. Ancak her ogrenci icin bizim guvenlik kodlarini elle girmemiz gerekiyor. Su anlik care bu. Kolaylik olmasi icin excel penceresini ve tarayiciyi aşağıdaki resimdeki gibi ekranin ayri kenarlarina tasiyin.
Ekli dosyayı görüntüle 60158
Elinize saglik hocam. Programi yerlesme sonuclarini almak icin de guncelleyebilir misiniz?

Geri