LG mi Samsungmu?

Kodla Büyü

blue123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar
samsung 46es 8000.......3700tl
lg 47lm 760s.......3000tl
şu 2 tv arasında kaldım..fikir önerileriniz nedr acaba.

aslında ilk başta samsung hoşuma gitti ama kamera biraz reklama kaçmış sanki..lg marka olarak daha ağır basıyor..biraz daha araştıracam..

yorumları bekliyorum

LG 42LW5500 kullanıyorum. çok araştırıp almıştım. tam 4 ay oldu. süper. çok memnunum ve tavsiye ederim.

47lm760s kullanıyorum. memnunum. görüntüler hd ve sd yayınlarda harika.

3d görüntü kalitesi kendine bağlıyor izlerken.

720p ve 1080p mkv filmleri izlerken sinema moduna getiriyorum ve sesi açıyorum ev sinema salonuna dönüyor.

kablosuz internette sorun çıkmadan çalışıyor ve bağlantı hızı sıkıntısı yaşamadım.

samsung lcd kullanıyorum memnunum. usb den herşeyi okuyor ve dolby digital. :alkis: lg alan arkadaşım medya oynatıcı almak zorunda kaldı.

bu 2 marka arasında 15gün düşünecem...bakalım hangisi ağır basacak

Samsung u bilmiyorum fakat, LG lerde kodek kaynaklı sorunlar olabiliyor. LW 5400 serisi makinayı uzun araştırmadan sonra aldım fakat bazı ses(DTS) ve video formatlarını lisans sorunlarından dolayı oynatmıyor. Bugün olsa LG değil samsung alırdım. Bi film izlemek için 9 takla tıp okuyabileceği formata dönüştürmek gerekiyor. Haftada bi kez film keyfimiz var zaten onun içinde bin dereden su getirmek yoruyo açıkcası.

eğer tvye 3bin tl verip hala video formatlarını izlemede sorun çıkaracksa ayıp ederler valla

blue123' Alıntı:
eğer tvye 3bin tl verip hala video formatlarını izlemede sorun çıkaracksa ayıp ederler valla

Ben lisans olayını iyi araştırmanı tavsiye ederim hocam. Teknoloji olarak çok iyiler fakat yok işte oynatmıyor, lisans olayı 3000-5000 farkettimeyebilir :)

blue123' Alıntı:
lisans derken ???????
Ses formatının lisansı hocam. Ben ilk destekenmeyen ses formatı uyarısını aldığımda vardığım yer lisans anlaşmazlığı konusu oldu. Şimdi donanımhaberdeki olayı özetleyen başlığı bulayım derken arama sonuçlarında şunu buldum:

Desteklenen lisanslar modele göre değişiklik gösterebilir. Lisanslar hakkında daha fazla bilgi için, http://www.lg.com adresini ziyaret edin.

donanımhabere bakılırsa senin aklındaki modelde öyle bir sıkıntı yok diyor kullanıcılar;
http://forum.donanimhaber.com/m_54540468/mpage_8/tm.htm

Geri