LG LB652v Led TV'de gölgelenme sorunu...

Kodla Büyü

turquaz35

Site Gezgini
LED TV almak iseyenler tavsiyemdir; 2 hafta önce aldığım LG 42LB652v üründe gölgelenme sorunu var. Aşağıdaki resimlerde net şekilde görülüyor. Maç izlerken veya açık renkli videolar izlerken bu gölgeler çok rahatsız ediyor. Sanki ekranın üstünde kir varmış gibi. HD kanal izleyemez olduk bunlar yüzünden. Firmaya şikayeti bildirdim, bana bunun problem olmadığını ve teknik bilgiler söyleyerek kendilerini kurtarmaya çalıştılar. Bedavaya almadım bu ürünü sonuçta. Mağazalardaki ürünlerle satılan ürünleri aynı değil demek ki bu markanın. Adını bildiğimiz bir şikayet sitesinde de buna benzer bir çok şikayet var. Önceden samsungun 47 H6470 modelini almıştık abime, normal kanallarda görüntü kalitesini beğenmediğim için LG aldık bunun sorunu daha büyükmüş. Tercih size kalmış.

Ekli dosyalar

• 20141223_201755.jpg
    20141223_201755.jpg
    101.8 KB · Görüntüleme: 4,835
  • 20141223_180741.jpg
    20141223_180741.jpg
    120.2 KB · Görüntüleme: 4,825
  • 20141223_201602.jpg
    20141223_201602.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 4,815
  • 20141223_201813.jpg
    20141223_201813.jpg
    91 KB · Görüntüleme: 4,761
Re: LG Led TV'de gölgelenme sorunu...

Gerçekten rahatsiz edici bir görüntü bende aynısının 47 olani var bir problem yok. Belliki üründe hata var. Hakem heyetine gidin gerekirse onlar bilirkişi gorevlendiriyor.

LG nin genel merkezi bunun sorun olmadığını söyledi. Olabilirmiş böyle şeyler. Hakem heyetini de denicem. Yetkili servisi çağırdım onları bekliyorum şimdi.

Arkadaşım 14 günü geçmediyse cayma hakkını kullanabilirsin. Ben de 670V aldım ve iade ettim. Servis 2014 model LG lerde böyle bir sorun olduğunu söyledi.
Uyduruk marka LED tvlerde bile böyle bir sorun yokken LG de olması üzücü. Ben de tüm olumsuz eleştirilere rağmen 48" Vestel aldım ve son derece memnunum. Tavsiye ederim.

Donanımhaber de de başlığı gördüm. Bendw tv alacağım. Smart ve3d olmasına gerek yok. Lg ye bakıyordum. İyice kafam karıştı. 1000 tl civarı bi tv önerin bana arkadaşlar.

donanımhaber forumundan mesaj silinmiş. Bu gidişle markaların kötü yönlerini söyleyemiyeceğiz anlaşılan :!:

geçmiş olsun hocam. böyle markaların malının arkasında durması gerekir.. inşallah paranızı alırsınız..

Ürünü nereden almıştınız, hiç bahsetmemişsiniz. Belki size teşhir ürünü gönderdiler.

kayseri lg bana İstanbul merkez lg servisinin tv değiştirmek istemediklerini, sürekli parça değiştirmemizi istiyor demişti. Benim tv 4 kez arıza verdi ama adamlar değiştirmediler. TV alacaklara tavsiyem lg den uzak durun belki tv kalitelidir ancak teknik servis berbat. Tv arızlanınca anlıyorsunuz

gittigidiyorda cadde bölümü açılmış. markaların satışı da var. orda hızlıal'dan aldım. Yani fatura direk hızlıal'dan almış gibi düzenlenmiş. indirim vardı, 100 tl de puan vardı, 1450 tl ye gelmiş oldu ürün ama anlaşılan her yerden kar olmuyor. böyle bi olay başımıza geldi.

LG son zamanlarda kaliteli degerli bi marka degil, Kaliteyi dusunursek Samsun birincidir. Lg panellerini bile samsungdan aliyor dusunun nasil kaliteli oldugunu!

Hocam bu sorun Dirty Screen Effect diye geçer. Birçok panelde karşılaşılabilir. Yalnız sizin ekranda çok aşırı bir şekilde gözüküyor. Sizin ürün bana sorarsanız ayıplı ürüne girer. LG'nin kılavuzu okumuş iseniz ekranda panelin doğal yapısından kaynaklanan bazı sorunların normal olduğu ve garanti kapsamına girmediği yazmaktadır.

34" 34UC97 monitörümde yatayda bazı bölümler biraz daha aydınlık iken bazı bölümler şerit şeklinde daha az aydınlıktı. Servis bunun normal olduğunu ve değişim olmayacağını söylemişti. Bu sorun da Yatay veya Dikey Banding diye geçiyor.

Servisi çağırın bir baksın derim.

Geri