LG G3 (D855) şarj kablosu takılınca çıkan sembol

Kodla Büyü

ThatBeatsAll

Seçkin Üye
Seçkin Üye
LG G3 (D855) marka telefonum kendiliğinden kapandı. Şarj kablosunu takınca görseldeki gibi bi ekran geliyor.

WhatsApp Image 2019-02-16 at 20.33.14.jpeg

Webde tam olarak benzer bir problem ve çözümüne denk gelmedim.(açılmama ve şarj olmama durumları için çoğunlukla hard brick denen bi işlem önerilmiş ama benim cihazdaki durum daha farklı gibi sanki) Uyarı ekranında batarya simgesi de olunca bataryanın tam sıfırlandığı durumlarda olabileceği yönünde de yorumlar ve çözüm önerileri var. Birkaç bişey denerken telefon bi kerelik kendine geldi ve açıldı. O esnada şarjın %90'larda olduğunu gördüm. Anakart vs hepsini söktüm bu arada. Çözüm önerisi olan arkadaşları dinlemek isterim.

LG G3 birçok kronik sorunu olan bir cihaz ama batarya ve şarj konusunda çok sıkıntısı yok diye biliyorum. Sanki batarya ömrünü doldurmuş gibi, şarj aleti ve kablo ikilisinin sağlam olduğuna eminseniz yeni bir batarya deneyebilirsiniz.

Aynı telefonu bende kullandım. anakartın yavaş yavaş gitmek üzere. bende de bu tür sorunlarla başlamıştı sapa sağlam telefon. en son kullanılamaz hale geldi. yedeklemelerini almaya bak hocam.

@kendir_li, @silver_eagle cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Farklı batarya ve adaptör ve kablo kombinasyonları ile de denedim sonuç aynı. Bataryayı çıkarıp elektriğe bağladığımda da sonuç değişmiyor. Cihazın bir kereliğine uyanması umutlandırmıştı beni. Çok sürmedi ama bu durum.

LG G3 aşırı ısınan cihaz yeterli soğutma donanımı yok, buda anakartin bozulmasına sebep oluyor. Önce hat cekmemeye gitmeye başlıyor, ekran gidip gelmeleri başlıyor ve vs. Kablo ve batarya denemesi yaptıysanız sonuç iç açıcı değil bu cihazda tamire verilen paraya yazık ( yeni bir sorunun çıkması muhtemeldir).

Garantisi sürem bittikten 2 hafta sonra kendi kendine şarjda iken anakartı yanan telefona LG G3 denir.
Bugüne kadar kullanmadığım marka ve telefon kalmamıştır. En başarısız olanı LG-G3 modeli oldu. Telefon kendi kendine anakart yandı.
Ben de sizin gibi herşeyi denedim yazılım olarak. Ama malesef olmadı 200 tl ye ekran niyetine birine sattım kurtuldum.

Cihazın anakartını değiştirdim aynı sıkıntı devam ediyor. Zaman kaybetmemek için bu yola başvurmuştum ama elimde patladı mevzu. Yeni aldığım kartla birlikte cihazı servise yollamam gerekti. Süreç gittikçe heyecan verici bir hal almaya başladı.:(:confused:

Geri