LG cep telefonu kısmı kapanıyor

Kodla Büyü
kronik arızalarından iki tane telefonum telef oldu. üstelik garanti dışı bıraktılar. iyi olmuş kapatılması

parası olanlar için i phone ya da samsung olmayanlar için xiaomi.bunun dışındaki markaların işi zor.lg g2 modelinden sonra tutturamadı bir türlü.
generale mobile'ın 2 tane modelini kullandı eşim, tam bir fiyat performans ürünleri, kendi telefonumu yenileyince büyük ihtimalle yerli üretilen telefon alacağım, hem yurtdışından gelen benzer telefonlara göre vergi avantajından daha uygun olacak hem de yerli üretime bir nebze de katkımız olsun. Şimdi patır patır üretim yeri açan markalar yurt dışından gelen telefonlara vergi olmasaydı kolay kolay açmazlardı buraları diye düşünüyorum.

Çok yerinde bir karar. Piyasanın en kalitesiz telefonlarını üretiyorlardı. Alan bir daha almıyordu. Hem yazılım hemde sağlamlık açısından yerde sürünüyordu.

generale mobile'ın 2 tane modelini kullandı eşim, tam bir fiyat performans ürünleri, kendi telefonumu yenileyince büyük ihtimalle yerli üretilen telefon alacağım, hem yurtdışından gelen benzer telefonlara göre vergi avantajından daha uygun olacak hem de yerli üretime bir nebze de katkımız olsun. Şimdi patır patır üretim yeri açan markalar yurt dışından gelen telefonlara vergi olmasaydı kolay kolay açmazlardı buraları diye düşünüyorum.

valla hocam bende gm kullandım etrafımda kullananlarda oldu çoğunluk şikayetçiydi.ayrıca bu firmalar satış yaparken vatandaşı düşünmeyip kapitalizme uygun davranıyorlar.kaçak telefon kullanıyorum.istemezdim ama şartlar bu hale getirdi

General mobile kullanıyorum genelde memnunum. Yerli firmalara destek vermek gerekiyor ama geliştirmeleri gereken çok şey var.

Ben de bir dönem General Mobile kullandım. GM7 miydi GM8 miydi hatırlamıyorum. Google One ortak projesi idi. Telefonun fiyatına göre performansından çok memnundum ancak Google one projesi kapsamında yapmaları gereken güncellemeler süresinden önce kesildi. Yeni sürüm androide o zamanlar geçememiştim. Kullanım açısından bir sorun değil ancak satarken verdiği sözü sonradan tutmamaları hoşuma gitmedi doğrusu. Birkaç modelde o zamanlar bu güncelleme vermeme muhabbetini yapmışlardı. Şimdi nasıldır bilmiyorum. Beton zemine 1 metre kadar yükseklikten düşüp camı tuz buz olunca ve garantisi de bitmiş olunca kaldırdım kenara. Güncel durumu nasıldır bilmem. Kullanan varsa yeşillendirsin bizi :D

ilk akıllı telefonum lg g4'tü. kamerası o zamanın en iyisi idi ve onun için aldım. severek kullanıyordum. aldıktan 5-6 ay sonra falandı oyun oynarken telefon kapandı açılmadı. açılıp kapanıyordu sürekli. baktım kronik hatalıymış. garantiye yolladım şengüller servise. salı günü idi yolladım cumartesi günü anakart değişmiş olarak geri geldi. o sırada ekranda da hata olduğunu ve ghost screen denen hata olduğunu öğrendim. birkaç gün sonra o sorunda vardı. saat yerinde iz bırakıyordu. dedim dursun çoğalırsa gönderirim. ilk yılını öyle kullandım. sonra şarj aleti bozuldu. servisi aradım şarj aletini göndermeniz yeterli dediler o da aynı şekilde o hafta içinde değişti. o sıra g5 gönderdiklerini duydum sorunlu g4 yerine. garanti bitemeye 2-3 ay kalaya kadar bekledim ekran için. belki ekran biter ellerinde g5 gönderirler diye ama 1 haftada ekran değişip geldi. kısacası telefon komple garantiden değişti. o zamandan kasım 2020'ye kadar 4 sene kullandım telefonu. garantide şükür sorun yaşamadım. batarya sebebi ile telefonu değiştirdim. o sıra eşimin lenovo telefonda şarj girişi bozuldu ona g4'ü ayarladık tekrar şarj girişini yaptırana kadar. yapılınca da alıştım dursun şimdilik dedi hala kullanıyor 5 aydır falan.

diyeceğim şu; LG sorunlarına rağmen ben severek kullandım. Şengüller Servisin katkısı oldu belki buna işlerini gerektiği gibi yaparak. hala da seviyorum kendisini. batarya alacağım çarşıya çıkabilirsem kullanmaya devam eder bozulana kadar.

sorun çıkabilir elektronik üründür neticede ama g4'te ilk etapta garantiyi işletmemeleri ve gelen tepkilere karşılık hatayı kabul etmeleri, sonrasında modüler telefon diye G5 gibi iyi bir telefonu gereksiz özellikte sunmaları ile itibar kaybetmeye başladılar.

yazılım olarak çok iyi idi bence. kasma donma, uygulama durduruldu hatası vermeden kullandım sürekli. şu an illa eskidi ve yavaş yenilere göre ama seviyorum keratayı hala.

Son düzenleme:
1 yıldır lg kullanıyorum memnunum. Sarr değeri yüksek çin mallarından daha fazla güveniyorum.

Cihazları güzeldi bence. Tek sorun peşpeşe yeni çıkan cihazlarda sorun çıkması ve lg'nin süreci yönetememesinden kaynaklı olanlar oldu.

G3'te ekran sorunu, anakart sorunu ve kasa çatlaması vardı. Ekran ve anakart sorunu G4'te devam etti. Garantiye dahil edene kadar çok kullanıcıyı yordu. Hele birde ithalatçı garantili gelenler o sıra çoktu ve garantide o şirketlerde sorun çıkarttı. Arkadaşımın telefonu gitti öyle. Telefonu gönderdi şirkete ulaşamadı. Aldığı yer bizlik değil dedi. Satarken ithalatçı garanti satıyordu hala. İthalatçı garanti ve sorunların çoğalması kullanıcıları yordu ve markadan soğuttu. İthalatçı garanti meselesi olmasa belki farklı olabilirdi.

İşletim sistemi çok stabil, kamerası çok iyi ve dahili uygulamaları yenilikçi idi. Android 7 ile bölünmüş ekran gelirken 6 sürümünde g4'te bu özellik vardı. Kendi uygulamaları yüzen ekran özelliğine sahipti. Bunun gibi güzel özellikleri vardı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İkinci akıllı telefonum lg g4 tü o zamanlar fiyat performans telefonuydu. İthalatçı garantili almıştım. 14 ay kullandım iyi telefondu sadece biraz ısınıyordu. 14 ay sonra telefon bir anda kapandı kronik sorunmuş ithalatçı garanti olduğu için adamların umrunda olmadı.Telefonu yaptırmaya çalıştım kimse yapmıyor yapsak bile düzen tutmuyor diyorlar. Okulda o aralar yoğundu işlerim aksadı rezil oldum. Değil lg android den soğudum. İphone u sevmesemde gittim iphone aldım en azından 3 4 yıl kullanırım dedim.

İkinci akıllı telefonum lg g4 tü o zamanlar fiyat performans telefonuydu. İthalatçı garantili almıştım. 14 ay kullandım iyi telefondu sadece biraz ısınıyordu. 14 ay sonra telefon bir anda kapandı kronik sorunmuş ithalatçı garanti olduğu için adamların umrunda olmadı.Telefonu yaptırmaya çalıştım kimse yapmıyor yapsak bile düzen tutmuyor diyorlar. Okulda o aralar yoğundu işlerim aksadı rezil oldum. Değil lg android den soğudum. İphone u sevmesemde gittim iphone aldım en azından 3 4 yıl kullanırım dedim.
İşte LG'nin en büyük hatası ithalatçı garantisine çok fazla izin vermekti. Resmi garantide genelde sorunu çözdü büyük oranda. Yine LG alırım diyordum ama adam gibi telefon üretemedi sonrasında.

Geri