Lenovo şarj aleti

Kodla Büyü

tunali11

Aktif Üye
Arkadaşlar lenovo IdeaPad z580 laptopum var şarj aletini kaybettim. Laptopin üzerinde input:20v_4,5A yazıyor. Elimde Toshiba in şarj aleti var DC 19V 3,42A yazıyor. Lenovo laptop da bunu kullansam zarar verir mi?

Amperi farklı olursa, sadece şarz süresi azalır veya kısalır. Voltajının farklı olması bataryaya zarar verebilir. aralarında 1 volt var, deneyin.

Hocam batarya ile laptop sonuçta aynı dengede iş görüyor. Elektrik uzmanı değilim ama, 1 volt eksik ile çalışıyor ve jug girişi de uyumlu ise kullanın derim. Çoğu cihazı buna benzer durumlarda kullandım. ama laptop için kullanmadım.

Tabi bu işten daha iyi anlayan arkadaşlar da tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Kullanmayın hocam. Cihazınız büyük ihtimal çalışmak için 4.5 Ampere ihtiyaç duyacak. Sizinki 3.42 Amper maksimum verecek. Bence bilgisayarı riske atmaya gerek yok.
Ayrıca 1 Volt fark da bazen önemli olabilir.
Siz yeni bir cihaz almaya ya da varolanı tamir ettirmeye çalışın.

1v düşük zararsız dır. Yüksek olması zarar verir.
Amper de düşükmüş. Şarj Cihazı ısınır. Isınırsa çekin.

1 amperden fazla fark var voltajda uyuşmuyor, cihazın arkasında bir tolerans verilmemişse gereksiz olur. Ayrıca voltaj düşük olduğu için daha fazla akım çekmeye de çalışacak buda şarj aletini çabuk bitirir.

Geri