Lenovo Notebook Alınır mı?

Kodla Büyü
Arkadaşlar merhaba sadece bilgi olsun diye şuraya yazıyorum. Belki tercihlerinizi etkileyebilir.
26 Ekim 2016 Tarihinde 4800 TL vererek Media Markt'tan Lenovo İdepad 700 satın aldım. Ürün arızalandı ve 7 Mart günü garantiye gönderildi. Bugün 23. işgünü olmasına rağmen ürün değişim - iade talebi hala inceleniyormuş. (Bakın Laptop Değil Talep İnceleniyor!) Benim yasal hakkım olan 20 iş günü dolduğuna göre incelenecek durum nedir acaba? Lenovo'yu aradığımda telefonda bana önümüzdeki hafta talebinizin akıbeti belli olur dendi. Sanırım 20 iş gününün üstüne bir 10 iş günü daha bekleyeceğim. Bu durumdan ben ve öğrencilerim mağdur oldu. Ürünü değiştirip yine Lenovo almayı düşünüyordum ancak vazgeçtim. Daha önce Asus ile aynı problemi yaşamıştım 21. iş günü tarafıma iade-değişim hakkı verilmişti. :cry: :cry:

Bu arada sikayetvar.com'da son 1 yılda lenovo bilgisayar ile ilgili 1280 şikayet var ve memnuniyet oranı %7. :-1: :-1:
Örnek olması açısından yazayım acer ile ilgili son 1 yıldaki şikayet sayısı 117 :shock:

Geri