Lenovo bilgisayar bios ekranı geçmiyor?

Kodla Büyü
hocam win7 kurulu arkadaşın bilgisayarın yakalanmış sahte yazılım diyor bende flashı taktım win7 looder ile ***** yaptım bilgisayarın yeniden başlaması gerekiyordu kapandı daha sonra sadece biosa girmek için F2 yazan ekran geliyor sonra reset atıyor flashta virüsmü vardı omu yaptı bilmiyorum çok mahçup oldum canım sıkıldı

Şunu deneyin hocam;
Açılırken F8 (arka arkaya basarak) ile başlamayı kesin ve gelen ekranda listede "en son iyi yapılandırma ile başlatın" seçip açmayı deneyin

hocam F8 ilk ekran çalışırmı bilmiyorum ama deneyeceğim şuan şarjı bitti ve hocamda sağolsun şarj aletini çantaya koymamış

şarj aletini istedim getirecek birazdan hocam deneyip haber vereceğim size hocam umarım hallederim kimsenin bilgisayarına el sürmeyeceğim bir hada :( virüsten kaynaklanmış olabilirmi hocam

f8 çalışmıyor şimdi win 7 cd si taktım verileri silmeden onar diyebilirmiyim acaba

Hocam bizim arkadaşın laptobundada bios ekranı gelip donuyordu ve 3-5 kısa bip sesi veriyordu laptobu söktük başka bi disk taktık sıkıntı ortadan kalktı harddisk hatasıydı sizinki muhtemelen format gerektiriyordur.Bu dediğim sıkıntıyı yapmıyorsa sıkıntı yok demektir.

Hocam bizim arkadaşın laptobundada bios ekranı gelip donuyordu ve 3-5 kısa bip sesi veriyordu laptobu söktük başka bi disk taktık sıkıntı ortadan kalktı harddisk hatasıydı sizinki muhtemelen format gerektiriyordur.Bu dediğim sıkıntıyı yapmıyorsa sıkıntı yok demektir.

sas7979' Alıntı:
hocam en son çare artık formatı deneyeceğim sanırım artık belgelerinide recovery tarzı bir programla kurtarmayı deneriz sanırım başka çare yok hdd sokmek istemiyorum ne olur ne olmaz

hocam aynı durum başımıza geldi. ama her zaman değil ara ara yapıyordu. garantiye gönderdik hdd değişimi yapmışlar. kullanan arkadaş daha sonra bir problem bildirmedi

emanet iş her seferinde kimsenin bilgisayarına elimi sürmeyeceğim diyorum yine getirince yok diyemiyorum

elininin biri FN tşunda diğer elin F2 veya F12 tuşunda aynı anda basılı tutun başlangıçta hangisinden başlamak isterseniz onun üstüne gelip enter tuşuna basın

karinca_52' Alıntı:
https://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=lenova+bios+ekran%C4%B1na+girme+fn&gbv=2&oq=lenova+bios+ekran%C4%B1na+girme+fn&gs_l=heirloom-hp.3...1172.7641.0.7891.29.17.0.10.1.0.313.1954.0j7j2j1.10.0....0...1ac.1.34.heirloom-hp..19.10.1861.XVsX-F3f_P4
karınca hocam biosa girmede ve boot ekranında sorun yok bios ekranını bilgisayar geçmiyor sürekli o ekranda reset atıyor kendine sıkıntı o, biosa girmek için f2 yazan ekranda reset atıyor,

Hocam win7 cd ile onarım dene olmazsa, mini xp tarzı bir cd ile aç sistem geri yükleme yap o da olmazsa istediğin dosyaları usb ye yedekle sonra format atarsın bu arada hatanın sebebi virüs değil kullandığın programdır.

computing' Alıntı:
Hocam win7 cd ile onarım dene olmazsa, mini xp tarzı bir cd ile aç sistem geri yükleme yap o da olmazsa istediğin dosyaları usb ye yedekle sonra format atarsın bu arada hatanın sebebi virüs değil kullandığın programdır.
hocam bilgisayar açılmıyor dosyaları artık göz ardı ettim formatlayım dedim "Windows Bu diske yüklenemez.Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde,windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir" kurulum ekranında bu hatayı verdi şimdide

tomreader2010' Alıntı:
computing' Alıntı:
hocam bilgisayar açılmıyor dosyaları artık göz ardı ettim formatlayım dedim "Windows Bu diske yüklenemez.Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde,windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir" kurulum ekranında bu hatayı verdi şimdide
hocam win7 format cd si değilde mini xp gibi bir sanal windows cd si ile de mi açılmıyor Hocam win 7 loader da benim başımada aynı sorun geldi pc açılmıyor du ama sizdeki hatayı almamıştım ben yedekleyip sonra format atmıştım.

hocam mini xp cd den çalışan xp işletim sistemidir ama harddisklerinizi eğer bozulmamışsa görürsünüz c : kullanıcılar klasöründen masaüstüne de erişebilir ve yedekleme yapabilirsiniz, sistem geri yükleme bölümüde var eğer yerse yani sistem geri yükleme noktaları silinmemişse onu da deneyebilirsiniz yani bu cd bilgisayarınıza win xp kurmaz ama cd den çalıştırır.

anladım hocam teşekkür ederim onuda okuldan yapamam sanırım şimdi meb hattından malum

hocam şimdi format atmayın onu evde internetten indirip cd ye yazın bu şekilde tecrübe etmiş olursunuz sistem geri yükleme çalışırsa veya en azından dosyaları kurtarırsanız mahçup olmazsınız. Yukarıda yazdığım gibi bende win7 loader kurbanı olmuştum ama sizin yazdığınız hatayı almamıştım sadece sistem sürekli kendini resetliyordu yedek alıp format atmıştım. Bu arada mini xp de hard disk onarım araçlarıda mevcut. Onlarıda deneyin en son çare olarak format atın.

computing' Alıntı:
hocam şimdi format atmayın onu evde internetten indirip cd ye yazın bu şekilde tecrübe etmiş olursunuz sistem geri yükleme çalışırsa veya en azından dosyaları kurtarırsanız mahçup olmazsınız. Yukarıda yazdığım gibi bende win7 loader kurbanı olmuştum ama sizin yazdığınız hatayı almamıştım sadece sistem sürekli kendini resetliyordu yedek alıp format atmıştım. Bu arada mini xp de hard disk onarım araçlarıda mevcut. Onlarıda deneyin en son çare olarak format atın.
hocam çok teşekkür ederim hocaya söyledim format at dedi bende başlattım formatı artık dosyaları isterse kurtarma programı ile kurtaracağım

Geri