LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
hocam sileyim isterseniz zaten kodlar herkese açık diye oraya attım. Artı olarak ne sizin isminizi değiştirdim Ne de herhangi bir yerde yayınladım. Tek tek herkesin düzenlemesi zor olduğu toplu şekilde düzenleme yaparsak daha iyi bir çalışma olacağı düşüncesiyle yapmıştım. Kaldırıyorum hemen.

yok hocam ben isimde falan değilim sadece danışmamanıza bozuldum bana söyleseniz ben de açardım zaten hemen bi repo ama böyle bir talep gelmediği için gerek duymadım şimdiye kadar. yoksa toplu ve senkronize bir şekilde geliştirmek tabi ki daha iyi olacaktır. neyse ben de biraz fevri davrandım sanırım siz de kusura bakmayın. kaldırmadıysanız durabilir

Parhelion' Alıntı:
yok hocam ben isimde falan değilim sadece danışmamanıza bozuldum bana söyleseniz ben de açardım zaten hemen bi repo ama böyle bir talep gelmediği için gerek duymadım şimdiye kadar. yoksa toplu ve senkronize bir şekilde geliştirmek tabi ki daha iyi olacaktır. neyse ben de biraz fevri davrandım sanırım siz de kusura bakmayın. kaldırmadıysanız durabilir

Keşke kaldırılmasaydı hocam hep beraber daha iyi geliştirildi diye düşünüyorum.
Yinede siz istemezseniz yapacak birşey yok emek sizin emeğiniz.

Hocam kullanmaya başladım üzerinde de kendimize göre değişiklikler yaptım. emeğine sağlık. Teşekkür ederim.

rutubator' Alıntı:
Hocam kullanmaya başladım üzerinde de kendimize göre değişiklikler yaptım. emeğine sağlık. Teşekkür ederim.

bizede bir anlatsanız nasıl bağladınız?? normalde HDMI kablo ile görüntü aktarımı yapılır ama Pcden sürekli yayın akışı nasıl olucak???

Re: Ynt: LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

spring' Alıntı:
rutubator' Alıntı:

bizede bir anlatsanız nasıl bağladınız?? normalde HDMI kablo ile görüntü aktarımı yapılır ama Pcden sürekli yayın akışı nasıl olucak???
evet hocam pcye uygulamayi kurup goruntuyu hdmi veya vga ile tvye aktaracaksiniz sorun nedir??

Parhelion' Alıntı:
spring' Alıntı:
rutubator' Alıntı:

evet hocam pcye uygulamayi kurup goruntuyu hdmi veya vga ile tvye aktaracaksiniz sorun nedir??

TV yüksekte koridorda sürekli bir bilgisayarı o TV içinmi tahsis edicez gözümde canladıramadım hocam bir an..kablo çekmek gerekecek..

spring' Alıntı:
Parhelion' Alıntı:
spring' Alıntı:
rutubator' Alıntı:

TV yüksekte koridorda sürekli bir bilgisayarı o TV içinmi tahsis edicez gözümde canladıramadım hocam bir an..kablo çekmek gerekecek..
hocam bilgisayar bir şekilde tye bağlı olması gerekiyor

bununla beraber kameraların görünmesini de istiyoruz 5 dk bunun 5 dk kamera görüntüsünün açık kalmasını sağlayacak bir program var mı? yani pencereler arası geçiş yapacak sadece...

Ellerinize sağlık. Bu arada açılışta direk ekranı full screen yapabiliyor muyuz? İlla çift tıklamak mı lazım?

egitimci.' Alıntı:
bununla beraber kameraların görünmesini de istiyoruz 5 dk bunun 5 dk kamera görüntüsünün açık kalmasını sağlayacak bir program var mı? yani pencereler arası geçiş yapacak sadece...
Jitbit macro programı ile kayda geçtikten sonra
ilgili bilgisayarın ekranında bu işlemi bir kere uygulayıp
(farklı bilgisayarda çözünürlük farkı sorun çıkarabilir)
repeat döngüsü içine alıp 100 kere falan uygula derseniz
sizin yerinize makro bu işi yapar.
fare ile geçiş değil de alt tab çalışırsa o daha güzel olabilir.
benim aklıma ilk gelen bu ama daha başka yolları da olabilir

The Formator' Alıntı:
egitimci.' Alıntı:
Jitbit macro programı ile kayda geçtikten sonra
ilgili bilgisayarın ekranında bu işlemi bir kere uygulayıp
(farklı bilgisayarda çözünürlük farkı sorun çıkarabilir)
repeat döngüsü içine alıp 100 kere falan uygula derseniz
sizin yerinize makro bu işi yapar.
fare ile geçiş değil de alt tab çalışırsa o daha güzel olabilir.
benim aklıma ilk gelen bu ama daha başka yolları da olabilir

sağolun hocam en kısa zamanda deneyeceğim.

güzel bir uygulama gibi görünüyor pazartesiden itibaren denemeyi düşünüyorum :D elinize sağlık hocam

Sayın hocam elinize sağlık. Güzel bir uygulama olmuş ama istekler bitmez. Tüm mesajları okudum, oradaki istekler ve benim önerilerimi alt alta sıralayayım. Derli toplu bir istek listesi olsun.

• Sayfa tamamen kullanıcı tarafından tasarlanabilmeli
    Joomla gibi modüler olabilir. İhtiyaç duyulan modüller gösterilir, istenmeyenler gizlenir.
    Sayfadaki kutucuklar istenilen konuma kaydırılabilmeli, boyutları ayarlanabilmeli
    Kutucukların her biri için arkaplan rengi, resmi, yazı biçimleri , boyutları ayarlanabilmeli
    Sayfa ekranlara otomatik olarak tam sığmalı. İstenilen alanlar sayfa genişliğine göre otomatik küçülüp-büyümeli
    Herkesin içine istediği bilgiyi girebileceği joker kutucuklar olmalı, isteyen istediği veriyi girsin.
    kaçıncı derste olunduğu, zil saatleri, zilin çalmasına kalan süre, günlük yemek listesi , izinli olan öğretmenler gibi modüller olmalı
    Resimler kutuda herhangi boyutlandırma olmadan, en boy oranı korunarak gösterilmeli
    İnternete bağlı olmadan çalışabilmeli
    Tek bir merkezde toplanan veritabanı sayesinde okuldaki tüm akıllı tahtalar, bilgisayarlar buraya ulaşarak bilgileri çekebilmeli
    Kamera görüntüleri bir şekilde aktarılabilmeli
    Dokunmatik ekranlar için de bu program genişletilebilir
    Eğer dokunmatik olursa derste olan öğretmenlerin adları, sınıf ders programları v.s. gibi birçok bilgiye iki tıklamayla ulaşılabilmeli

Hocam burada bir sürü özellik var. Bende bunları yapmak için çalışacağım. Öğrencilerle beraber güzel bir uğraşı olacak. Bu uygulamayı geliştirmek yerine sıfırdan ya java ile yada vb.net ile yaparız artık. Bizim için güzel bir yol haritası olacak bu yazdığınız program.

serhatdemirok' Alıntı:
Sayın hocam elinize sağlık. Güzel bir uygulama olmuş ama istekler bitmez. Tüm mesajları okudum, oradaki istekler ve benim önerilerimi alt alta sıralayayım. Derli toplu bir istek listesi olsun.

• Sayfa tamamen kullanıcı tarafından tasarlanabilmeli
    Joomla gibi modüler olabilir. İhtiyaç duyulan modüller gösterilir, istenmeyenler gizlenir.
    Sayfadaki kutucuklar istenilen konuma kaydırılabilmeli, boyutları ayarlanabilmeli
    Kutucukların her biri için arkaplan rengi, resmi, yazı biçimleri , boyutları ayarlanabilmeli
    Sayfa ekranlara otomatik olarak tam sığmalı. İstenilen alanlar sayfa genişliğine göre otomatik küçülüp-büyümeli
    Herkesin içine istediği bilgiyi girebileceği joker kutucuklar olmalı, isteyen istediği veriyi girsin.
    kaçıncı derste olunduğu, zil saatleri, zilin çalmasına kalan süre, günlük yemek listesi , izinli olan öğretmenler gibi modüller olmalı
    Resimler kutuda herhangi boyutlandırma olmadan, en boy oranı korunarak gösterilmeli
    İnternete bağlı olmadan çalışabilmeli
    Tek bir merkezde toplanan veritabanı sayesinde okuldaki tüm akıllı tahtalar, bilgisayarlar buraya ulaşarak bilgileri çekebilmeli
    Kamera görüntüleri bir şekilde aktarılabilmeli
    Dokunmatik ekranlar için de bu program genişletilebilir
    Eğer dokunmatik olursa derste olan öğretmenlerin adları, sınıf ders programları v.s. gibi birçok bilgiye iki tıklamayla ulaşılabilmeli

Hocam burada bir sürü özellik var. Bende bunları yapmak için çalışacağım. Öğrencilerle beraber güzel bir uğraşı olacak. Bu uygulamayı geliştirmek yerine sıfırdan ya java ile yada vb.net ile yaparız artık. Bizim için güzel bir yol haritası olacak bu yazdığınız program.
hocam kulağa hoş geliyor çok güzel fikirler :) fakat ciddi bir zaman ve bir ekip gerekiyor işte bunun için. ben tek başıma anca bu kadar gelebildim. yazdıklarınızdan kimisi benim de aklıma geldi açıkçası mesela joomla benzeri modüler sistem, sürükle bırak kontrolü ile taşınabilir kutucuklar, geniş kapsamlı özelleştirebilme, özellikle şu çok istenen zil saatleri ders programı vs.. tabi aynı zamanda bunları ekrana uzaktan da okunabilecek şekilde sığdırabilmek.. durum uzayı çok geniş :)

Evet yazılım geliştirme gerçekten bir ekip işi. Ortaya güzel bir yazılım çıkarmak için ciddi bir emek ve zaman gerekiyor. Github tarzı siteler ekip çalışmasını kolaylaştırsa da projeye katkı sağlayacak gönüllü bulma işi çok daha zor. Örneğin ben, seve seve bu projeyi geliştirmek isterdim fakat javascript bilgim sınırlı.

Usta hazırlamış olduğun uygulama çok güzel ve çok kullanışlı.. Yanlış anlamazsan sadece öneri olarak haber kısmındaki başlıkları daha az tutup metinleri daha büyük olması sağlanabilirse, birde şahsen ben bunu uygulamayı bir hastanede kullanmak istiyorum ancak tek eksik nöbetçi personel yazısı. O kısımda nöbeti personel yerine nöbetçi doktor yazması işimi fazlasıyla görüyor.. Eğer o kısmı değiştirilebilir yapabilirsen çok memnun olurum..

Saygılarımla..

güzel çalışma teşekkürler. Peki nasıl yaptınız? yani böyle uygulamalar neyle yapıyorsunuz?
Yapısında değişiklik yapılabiliyor mu? Mesela haber alanının yerine başka birşey koyabilirmiyim?

Geri