LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
efsa' Alıntı:
hocam teşekkürler yalnız şöyle bi sorun oldu ben de saat ve hava durumu panoyu çalıştırdığım anda kalıyor yani anlık güncelleme yapmıyor bu benden mi kaynaklı anlayamadım...
hocam uygulama normalde 3 dakikada bir wunderground.com'a bağlanıp hava durumunu sorgular, değişiklik varsa günceller. ama site bu kadar sık güncellenmediği için bu durum oluşabiliyor. ve malesef buna yapabileceğimiz birşey yok. siz yine de böyle durumlarda bir bilgisayardan www.wunderground.com'a girip bölgenizin hava durumuna bakın orada gösterilen farklıysa bir inceleme yaparım yine

panoyu kapatıp açınca düzeliyor hava durumu ve saat
hava durumu çok önemli değil ama saat de kalıyor

hocam eline sağlık çok güzel bir uygulama oldu

sadece benim ekranlarda ekran çözünürlüğü 1024*768 olmasına rağmen hava durumu ve haber bandının bir bölümü bilgisayarda ve lcd lerde gözükmüyor bunun için nasıl bir şey yapabilirim?

birde ortadaki resim bölümü için resim boyutları ne olmalı henüz orayı çalıştıramadım yuvarlak noktalar dönüp duruyor.

en altta kayan yazının alt tarafında boş beyaz bölüm var oraya kaçıncı ders ve zile şu kadar kaldı yazabilir miyiz veya zil saatleri de olabilir benimki sadece bu güzel çalışmaya öneri

görüntüleri ekliyorum

televizyonun birinde görüntü bölme özelliği olduğundan iki kaynaktan gelen görüntü (kamera ve pc) şeklinde gösterebiliyorum diğerinde katlarda sadece pano olarak kullanıyorum

hocam tekrardan teşekkürler ve iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0902.jpg
    Fotoğraf0902.jpg
    105.1 KB · Görüntüleme: 1,760
  • Fotoğraf0905.jpg
    Fotoğraf0905.jpg
    112.3 KB · Görüntüleme: 1,753
efsa' Alıntı:
panoyu kapatıp açınca düzeliyor hava durumu ve saat
hava durumu çok önemli değil ama saat de kalıyor
hocam saat 1 dakika geriden gelebilir zaten ama sabit kalmaması lazım.. normalde test amaçlı saatlerce açık bırakıyorum bir sorun görmedim. chrome'unuz güncel mi acaba?

turgayoncul' Alıntı:
hocam 1024x768 pano için yeterli değil o yüzden ekrana sığmıyor. genişliğin en az 1200 olduğu bir çözünürlük seçmelisiniz. bir de zaten sizin tvler geniş ekranmış 1280x800, 1366x768 vs kullanabilirsiniz örneğin.. seçtiğiniz resimler de ayarlarda not düşmüştüm mümkünse 540x465 boyutlarında olsunlar diğer türlü performans sorunu oluşabilir

ayrıca uygulama güncellendi arkadaşlar mümkünse eskisini kaldırıp tekrar yükleyin

* kayan yazı hız ayarı eklendi
* nöbetçi personel listesi için yazı boyutu ayarı eklendi
* birkaç küçük iyileştirme yapıldı

hocam emeğine sağlık. çok güzel bir uygulama olmuş. - :alkis: - ama ben kuramadım. nasıl kurmamız gerektiği hakkında bilgi verebilir misin?

edi_23' Alıntı:
hocam emeğine sağlık. çok güzel bir uygulama olmuş. - :alkis: - ama ben kuramadım. nasıl kurmamız gerektiği hakkında bilgi verebilir misin?
hocam öncelikle chrome yüklü değilse yüklüyorsunuz ( https://www.google.com/intl/tr/chrome/browser/ ), güncel değilse de güncelliyorsunuz. sonrasında ilk sayfadaki linke gidip chrome'a ekle butonuna tıklıyorsunuz bu kadar

Emeğinize sağlık hocam.
ilk açılışta tam ekran olarak açılmasını sağlayabiliyormuyuz.

güncel bir chrome sürümü ile saat güncelleme ve hava durumu sorunu aşılabiliyor mu?

hocam eline sağlık güzel bir çalışma olmuş ama ben ortadaki kısma resim ekleyemedim. yardımcı olursan sevinirim.

nebiyan55' Alıntı:
Emeğinize sağlık hocam.
ilk açılışta tam ekran olarak açılmasını sağlayabiliyormuyuz.
hocam malesef api buna izin vermiyor
zeitgest' Alıntı:
güncel bir chrome sürümü ile saat güncelleme ve hava durumu sorunu aşılabiliyor mu?
güncelleyin düzelmesi lazım hocam. zaten bu durum için bir güncelleme ile kullanılabilecek minimum sürümü 25 olarak ayarlamayı düşünüyorum
albay4604' Alıntı:
hocam eline sağlık güzel bir çalışma olmuş ama ben ortadaki kısma resim ekleyemedim. yardımcı olursan sevinirim.
hocam en iyi yöntem önce resimleri 540x365 boyutlarına küçültün ve bir klasörde toplayın sonra ayarlardan slayt resimlerini seç değiştir butonu ile klasörü koleksiyonlara ekleyin

ne yaptıysam calıştıramadım lcd pano yazıyor gelmiyor ayarlarını yaptım chrome ekledim uygulama başlatılıyor diyor bir şey gelmiyor kitleniyor acaba yanlış birşeymi yapıyorum

bende hava durumunu yapamadım bi türlü

81a34847e1adb1f6 şöyle bi numara var giriyorum, chrome güncel, ne yapmak lazım

hocam paylaşımın için teşekkürler. kullanmayı düşünüyoruz. ellerinize sağlık. bir sorum olacaktı.
lcd tv ye kasa mı bağlı olması lazım. kasa bağlamadan sadece ağ kablosu bağlı kalarak yapabilir miyiz.
veya seyyar olarak laptop bağlayıp işlemi yapıp sonra laptopu ayırmak...
siz nasıl kullanıyorsunuz.

çok fazla soru soruyorum ama
günlük yemek listesini de eklemek istiyorum ben, bu panoyu hangi programı kullanıp nasıl yaptığınız konusunda bilgi verebilirmisiniz

esariaslan' Alıntı:
ne yaptıysam calıştıramadım lcd pano yazıyor gelmiyor ayarlarını yaptım chrome ekledim uygulama başlatılıyor diyor bir şey gelmiyor kitleniyor acaba yanlış birşeymi yapıyorum
hocam bilgisayarınızla ilgili başka bir problem var sanırım chrome'u tamamen silip tekrar yüklemeyi denediniz mi?
zensu' Alıntı:
bende hava durumunu yapamadım bi türlü

81a34847e1adb1f6 şöyle bi numara var giriyorum, chrome güncel, ne yapmak lazım
hocam anahtarınızı denedim bir sorun yok gibi görünüyor??

muabote' Alıntı:
hocam paylaşımın için teşekkürler. kullanmayı düşünüyoruz. ellerinize sağlık. bir sorum olacaktı.
lcd tv ye kasa mı bağlı olması lazım. kasa bağlamadan sadece ağ kablosu bağlı kalarak yapabilir miyiz.
veya seyyar olarak laptop bağlayıp işlemi yapıp sonra laptopu ayırmak...
siz nasıl kullanıyorsunuz.
sağolun hocam ister laptop ister masaüstü ama chrome yüklü bir bilgisayar şart. bizim okulda internet bağlantılı sabit bir kasa var sadece bu iş için kullanılıyor. ama seyyar da kullanabilirsiniz tabi size kalmış

zensu' Alıntı:
çok fazla soru soruyorum ama
günlük yemek listesini de eklemek istiyorum ben, bu panoyu hangi programı kullanıp nasıl yaptığınız konusunda bilgi verebilirmisiniz
est. hocam, chrome uygulamaları javascript tabanlı web uygulamalardır. uygulamayı yükledikten sonra bilgisayarımdan adres çubuğuna şunu yapıştırın %userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmbnbfgmabmaklmallbnobpbghdnghhd geliştirmek istiyorsanız kodlar burada. chrome packaged apps referansı da şu adreste var buradan faydalanabilirsiniz http://developer.chrome.com/apps/about_apps.html

Lütfen karşılaştığınız sorunları bildiriniz, iyi çalışmalar...

Hocam ben idirdim ve yükledim kendime göre değişiklikleri yapıyorum ama slayt resim ekleme bölümünde sürekli hata vaeriyor.
Chrome yi yeniden kurdum güncelledim ama hata mesajında yeniden başlattılacak diyor ve yeniden başlattığında sorun yine devam ediyor.
Bu konuda ne yapabilirim.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    18.3 KB · Görüntüleme: 1,911
bilgisavar_38' Alıntı:
Lütfen karşılaştığınız sorunları bildiriniz, iyi çalışmalar...

Hocam ben idirdim ve yükledim kendime göre değişiklikleri yapıyorum ama slayt resim ekleme bölümünde sürekli hata vaeriyor.
Chrome yi yeniden kurdum güncelledim ama hata mesajında yeniden başlattılacak diyor ve yeniden başlattığında sorun yine devam ediyor.
Bu konuda ne yapabilirim.
hocam bu problemin farkindayim üzerinde calisiyorum sanirim reload apisinde bug var chromea ilettim bugün yarin bir güncelleme atacagim. Ama ilginçtir ki bu her seferinde olmuyor bazen oluyor kimi zaman ardarda kimi zaman da 3-4 kaydetten sonra

hocam öncelikle elinize sağlık çok güzel ve kullanışlı bir uygulama. :+1:
chorme kaldırıp yeniden kurmama rağmen nöbetçi personel ve resim galerisi ayarlarını yapamadım. ayarlar menüsünde herşey normal ama göstermiyor. :(

sinan36' Alıntı:
chorme kaldırıp yeniden kurmama rağmen nöbetçi personel ve resim galerisi ayarlarını yapamadım. ayarlar menüsünde herşey normal ama göstermiyor. :(
hocam bugün pazar istesek de kimseye nöbet yazamayız :) resim galerisinde ne gibi bir problem yaşadınız?

çok güzel olmuş ama internete bağlı olmasa tam süper olacak

hocam bunu nasıl yaptınız? benim okul için yapmak istiyorum ama bizde nöbet falan yok haliyle.

Parhelion' Alıntı:
sinan36' Alıntı:
hocam bugün pazar istesek de kimseye nöbet yazamayız :) resim galerisinde ne gibi bir problem yaşadınız?
şu an düzelmiş herşey . Herhalde pazar olduğu için nöbet göstermiyordu. :++:

Geri