LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
hocam ebadan video ekleme ozelliği eklenmiş ancak video linkini okul bilgi ekranına yapıştırdığımızda video gösterilmiyor.Neden olabilir

videoları göster diye işaretlemeniz gerekli. nöbetçi müdür yardımcısını ne yaparsanız yapın sayfanın altına ekliyor. ders programlarını eklemek ciddi manada sıkıntı.

Arkadaşlar nöbet listelerini ve ders programlarını atmanın kısayolu olabilmesi için tüm Türkiye'nin aynı standart dosya yapısını kullanıyor olması gerekir. Herkesin bu konuda kullandığı yöntem ve format farklı. Örneğin siz nöbet programlarını excelde yaptığınız bir tablo ile başka bir okul word ile yapıyor olabilir. Hatta biri excelde A1 hücresiyle başlamıştır başka biri A2 hücresinden başlıyordur. Bunu dosyayı analiz edip otomatik algılayacak bir sistem yapmak da ayrı bir proje olurdu sanırım..

Ha belki standart bir format belirlenip ona göre kodlanabilir fakat bu sefer de sizdekini bu formata dönüştürmek zorunda kalacaksınız aynı hesaba gelecek diye düşünüyorum.

Farklı bir önerisi olan varsa sevinirim.

@darkaura hocam personel listesindeki sıra sizin ayarlarda verdiğiniz nöbet mahali sıranızla aynı olması gerekir kontrol ettiniz mi?

Ebadan kopyalayıp yapıştırdığımız videoları göster diyoruz bu seferde erişim engellenmiştir sayfası çıkıyor.Nasıl düzeltebiliriz.

Hocam önceden de yazmışsınız da video desteği eklenmedi nereden aldınız bu bilgiyi?

Hocam uygulamayı öğretmenler odasındaki akıllı tahtada kurduk aöa programa başka bşr yerden müdahele ettiğimiz zaman güncelleme olmuyor. Yani her bilgi girişimde odaya inmek gerekiyor. Halbuki idaredeki arkadaşlar anlık duyuruları kendi bilgisayarından girince akıllı tahtada belli bir süre güncelleme yapması gerekir. Böyle bir çözüm var mı acaba

Hocam uygulama kurulduğu bilgisayarda bağımsız çalışmaktadır. Başka yerde yaptığınız değişikliklerin bir etkisi olmaz. Uzaktan yönetim için uzak masaüstü veya alpemix ile bağlanabilirsiniz

peki hocam kendi bilgisayarımızda yaptığımız değişiklikleri dosya olarak kopyalayıp akıllı tahtanın dizinine atsak netice alabilir miyiz?

Hocam dizinine atma değil de kendi bilgisayarınızda yaptıklarınızı ayarlardan yedekle deyip yedek dosyasını diğer bilgisayarda geri yükle yapabilirsiniz

Hava durumu uygulaması verileri çekmiyor.Bu nedenle şuanda boş çalışıyor,api kodunu yapıştırdım.Bölge ilini sisteme girdim.

Mrb Bu program ile ilgili söyle bir problem var. teneffüsde ders programını güncellemiyor. yani tenefüsde öğretmenin çıktığı sınıfı gösteriyor. ben ise teneffüste öğretmen arkadaşın hangi sınıfa derse gideceğini göstersin istiyorum.
şimdiden teşekkür ederim

Mrb Bu program ile ilgili söyle bir problem var. teneffüsde ders programını güncellemiyor. yani tenefüsde öğretmenin çıktığı sınıfı gösteriyor. ben ise teneffüste öğretmen arkadaşın hangi sınıfa derse gideceğini göstersin istiyorum.
şimdiden teşekkür ederim

nese1982' Alıntı:
şimdiden teşekkür ederim
Evet bu konuda haklısınız en kısa zamanda güncelleme atacağım

Arkadaşlar.
hazırlamış olduğum panoyu televizyonda nasıl yayınlayabilirim. tv nin internet bağlantısı var ama chrome yükleyemiyorum.
şimdiden tş ederim

wunderground key bilgilerini girmeme rağmen hava durumu kısmı boş,bilgileri alamıyorum..sorunu nasıl aşabilirim,yardımcı olun lütfen..tşkler.

yok hocam pc win 7 ama bilgisayarda çalışıyor. ben koridordaki televizyonda çalıştırmak istiyorum chrome yükleyemedim

pc yi tv ye yansıtmayacak mısınız? yoksa tvnin kendi tarayıcısını mı kullanacaksınız.

tv ve pc birbirine çok uzakta hocam. hem de 2 televizyonda yayınlamak istiyorum. tv nin kendi tarayıcısının kullanmak istiyorum. pc ile bağlantısı olmasın.

Hocam eline sağlık. Yalnız öğretmenin hangi derse gireceğini gösterebilirsek daha iyi olacak sanki. Birde son zamanlarda hava durumu çalışmaz oldu bilginize.

Geri