Lazer yazıcı tavsiyesi istiyorum.

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Ev kullanıcısı için, aşağıdaki şartlara uygun bir yazıcı tavsiye edebilir misiniz?

- Lazer yazıcı
- Siyah-Beyaz
- Toner değişim ücreti uygun
- Mümkünse bilindik bir marka
- Çocuklar için her hafta çıktı alınacak
- Fiyatı makul :)

emektar kartuşlu yani mürekkep püskürtmeli yazıcım var, kartuş mürekkebini internetten araştırıp kendim doldurdum, ayrıntılı hesaplama yapmadım ama neredeyse bedavaya geldi, 60 tlye set aldım, renkli yi dışarda doldurtsam toplam maliyeti 300 tl civarı olacak, siyah olan da yarısı kadar diyelim tahmini, bu sıfır kartuşların fiyatları aşırı pahalı, mürekkep kalitesi elbette aynı değil ama çocuk için fazlasıyla iş görüyor. O yüzden eğer çok baskı alacaksanız bitmeyen kartuşlu sistem almak uzun vade için daha mantıklı. Hatta normal mürekkep püskürtmeli yazıcıların bazı modellerini bitmeyen kartuşa ayarlıyorlar onlardan sıfır alıp bitmeyen kartuşa çevirebilir ya da mürekkebi kendiniz doldurabilirsiniz.

hp laserjet a serisi yada p serisi. 30 TL civarı muadil toner fiyatı. doldurma vs ile uğraşmazsınız

Ev kullanıcısı için, aşağıdaki şartlara uygun bir yazıcı tavsiye edebilir misiniz?

- Lazer yazıcı
- Siyah-Beyaz
illa lazer derseniz Brother marka lazer yazıcıda demo toner kullanmıyordu, toner tam dolu geliyordu ve baskı sayısı çoktu birçok marka lazer yazıcıya göre. Dolumu kolay ve ucuzdu.
İlerde belki renkli de kullanır mıyım derseniz tanklı renkli yazıcı tavsiye ederim. lazere göre yavaş belki ama baskı sayısı çok çok fazla. 10.000 sayfa kadar çıktı veriyor. ben 2020 ocak ayında hp ink tank wireless 415 aldım. Sürekli olarak çıktı alıyorum çocukların ödevlerini renkli olsun daha görsel olsun diye tercih ettim. Pişmanda değilim. Farklı markaları da araştırabilirsiniz ama ekonomik olması adına tanklı yazıcı tavsiye edebilirim. Lazere göre daha ekonomik sayfa basına baskı maliyeti. 1500 safya kadar çıktı aldım halen tanklar çeyrek miktar bile eksilmedi.

15 sayfa kadar tam kalite fotoğraf kağıdına fotoğraf baskısı da ekstrası oldu. 1500 sayfaya o fotoğraflar dahil değil.

Tanklı yazıcıların donma sorunu da olmuyor dediğiniz gibi haftada 7-8 sayfa çıktı alındığında araştırmalarıma göre.

Son düzenleme:
Xerox phaser 3020 900TL civarı, toneri 55 60 TL, wifi özelliği mevcut
Ben yazacaktım hocam yazmış, kendi evime aldım kullanıyorum çok memnunum. Apple için kendi uygulaması var android için NokoPrint indirdik. Muadil toner de hem kapasite olarak daha yüksek hem de uygun fiyatlı, kendi üstünde çıkan demo toner bitti şimdi muadil toner kullanıyoruz.

- Lazer yazıcı
- Siyah-Beyaz
hocam a101 e epson l3150 geliyor. İleriye dönük bir ürün tavsiye ederim.Renkli,dolumu çok kolay,wifi özelliği büyük rahatlık..

Xerox Phaser 3020 1500 sayfa baskı adedi ile ev için gayet yeterli. marka olarak da bilindik. kullanıyorum ve memnunum. toneri çipli 60 çipsiz 50 lira.

Brother Hl 1111 kullanıyorum, çok memnunum toneri mekanik sayaçlı iki vida söküp çarkı başa alarak toner bitti gibi hatalardan kurtalabilorsunuz, dolumu basit oldukça ekonomik, muadil tonerlerde 40 lira civarında.

demoydu sanırım koyu cıktıları aldıgım için cok uzun sureli kullanım kasım sonundan simdiye kadar anca yetti demo

Bende bu düşünceyle önce HP laserJet eskittim. birkaç yıl evde toner dolumu yaptım. "Dolan toner" isimli bir toner var, kolay doluyor ama yine de o tozu solumak zorunda kalıyorsunuz.
Sonra o yazıcı eskiyince Brother marka Lazer Yazıcı (L2700W) aldım. Bunun dolan toneri, daha kolay doluyor.

Ancak bunların üstüne, eşimin de sınıf öğretmeni olması dolayısıyla renkli yazıcı lazım oldu. Brother T810W kendinden tanklı, Mürekkep püskürtmeli yazıcı aldım.
Lazer yazıcıyı kullanmıyoruz. Eşim sınıfındaki öğrenciler için çıktı alıyor, yılda bir sıvı mürekkepleri doldurmak yetiyor.

O lazer yazıcıyı hiç almasak çok iyiymiş. Aralarında hız farkı var, lazer yazıcı dakikada 26 sayfa ise, mürekkep püskürtmeli dakikada 15 sayfadır.

Önerilerinizi okudum hocalarım. Okul idaresine bir renkli bir de siyah beyaz yazıcı almak istiyoruz orta halli fiyatlarda hangi cihazları tavsiye edersiniz? İdarede kullanılacak makineler olacağı için yoğun kullanılacağını es geçmeden cevap verirseniz çok memnun olurum :)

Ben 700 küsüre 2 sene önce canon pixma aldım. renklide çok yavaş yazıyordu. ayarlarıyla oynadım biraz ve kaliteyi azalttım bayağı hızlandı. okulun bursluluk sınavı gibi giriş belggeleri vs hep ondan aldık. sorun yok gibi. baskı kalitesi çok süper değil ama devlet okuluna yetiyor. ayrıca pandemi de epey süre kullanmayınca karttuşların kafası donmuş. programla temizlik vs yaptırdım olmadı. sonra netten araştırdım. karttuşların kafalarını sıcak suda bekletip silin diyordu. öyle yaptım tekrar düzeldi yine canavar gibi çalışıyor.
yani diyeceğim o ki bu makine bile iş görürken epson yada brotherin modellerinden alırken hiç çekinmeyin. canonun ucuzu bile iş görürken onlar canavar sayılır. tipini beğendiğinizi alın

Geri