Laptopun Turuncu Işığı Yanıyor Görüntü Gelmiyor Fan Çalışıyo

Kodla Büyü
Muhtemelen ekran kartı arızası. Ekran kartın ana karta gömülü ise tamiri zor, değilse yenisini al veya ekran kartını ısıt belki çalışır.

Harddiski sök. Alttaki hava deliklerini bantla kapat hocam. Pili çıkar laptopun iyice ısınması için havlu turu biseyle alttan klavyeyi kapatacak şekilde sar ve çalıştır. Kendi ısısıyla kapanana kapar çalışsın. Kapandıktan sonra iyice sogusun . sonra büyük ihtimal görüntü gelecektir.

ayscev' Alıntı:
Harddiski sök. Alttaki hava deliklerini bantla kapat hocam. Pili çıkar laptopun iyice ısınması için havlu turu biseyle alttan klavyeyi kapatacak şekilde sar ve çalıştır. Kendi ısısıyla kapanana kapar çalışsın. Kapandıktan sonra iyice sogusun . sonra büyük ihtimal görüntü gelecektir.
Hoca değil büyük ihtimalle öğrenci. Yaşıda küçük zannımca

Re: Ynt: Laptopun Turuncu Işığı Yanıyor Görüntü Gelmiyor Fan Çal

ayscev' Alıntı:
Çivi çiviyi sökermiş.
yıllardır bu işin içindeyim. öyle bir şey yeni duydum.
İşlemciyi patlamak için Kesin çözüm gibi geldi bana.

Ramlari kontrol et hocam...

Arkadasin bahsettiği olayın benzeri chip ısıtip yapanlar var ama o durum gibi değil. Üstelik çalıssa bile hata sürekli tekrar etmeye devam ediyor.

her_dem' Alıntı:
ayscev' Alıntı:
Hoca değil büyük ihtimalle öğrenci. Yaşıda küçük zannımca

Hangimiz öğrenci değiliz. Her gün yeni şeyler öğrenmiyor muyuz hayatta? Ama meslegim öğretmenlik. Yaş konusunu ise iltifat kabul ediyorum. Bunlari yazmadan ekran ciplerini firinlamak diye birşey var mi arastirsaydin keşke hocam.

Re: Ynt: Laptopun Turuncu Işığı Yanıyor Görüntü Gelmiyor Fan Çal

COBOL' Alıntı:
ayscev' Alıntı:
Çivi çiviyi sökermiş.
yıllardır bu işin içindeyim. öyle bir şey yeni duydum.
İşlemciyi patlamak için Kesin çözüm gibi geldi bana.

İşlemci patlamaz boyle hocam. Belli bir ısıya deldiginde bilgisayar kendini korumaya alıp kapatır

Ben elektronikle de ilgileniyorum aynı zamanda. Her türlü tamir malzemem var. Sıft bu durumdaki bir laptop için sıcak hava üflemeli istasyon takımı aldım. Fırınlama tekniğini kullandım görüntü gelmedi sonra ekran kartının kenarlarına yani lehimlerine sıcak hava tuttum lehimleri tazeledim görüntü gelmişti. Sıcak havadan sonra görüntü gelmiyorsa ekran kartın gitmiştir.

Geri