Laptopun kapağını açtığımda bilgisayar açılıyor??

Kodla Büyü

dolpman

Site Gezgini
Herkese selam a. Toshiba satellite L850 1RJ Laptopu yeni aldım. Başlat-kapat dediğimde bilgisayar tam olarak kapanıyor Fakat laptopun kapağını kaldırdığım anda pc açılıyor. Ben açılmasını istemiyorum.güç düğmesi ile açılmasını istiyorumda . Çözüme katkı verenlere şimdiden tşk.ederim...saygılar.

İlginç miş gerçekten. Bilgisayarı kapat ile kapattıktan sonra sadece güç butonu ile açılması gerekli, fakat kapağı kapatarak yapıyor iseniz hazırda bekleme veya uyku moduna geçebilir hatta güç butonuna bassanız bile uyku moduna geçebilir. Denetim-sistem güvenlik-güç seçeneklerinden kontrol edin (1)
Çok zayıf ihtimalle bios üzerinde kapak ile aç (varsa ben duymadım) seçeneği olabilir. Fakat mouse, klavye, lan ile seçenekler var.

Denetim masasında güç ayarlarını kurcalayın. kapağı kapattığında ve açtığında nasıl davranacağını ayarlayabilirsiniz.

siz değerli arkadaşların cevapları için çok tşk.ederim. sorun çözüldü. toshibalarda böyle bir özellik varmış bunuda öğrenmiş olduk.biosa giriyorsunuz ve sonra
Wake up lan disable
wake on keyboard disable
crtical battery wake up disable
panel open power on disable yaptım olduuu.
Not:anlayacağınız işletim sistemi ile çözülecek bir durum söz konusu değil..

Probleminizin kaynağı Panel open power on ayarının enable olması. Aslında ihtiyacı olanlar için güzel bir özellik. Şahsen ben bilgisayarımda olmasını isterdim.

Geri