laptopum çat diye kapanıyor:(

Kodla Büyü

hardware

Üye
arkadaşlar merhaba. Toshiba Laptopum var ve her zaman değil ama arada bir çat diye birden kapanıyor. ne yapabilirim? lütfen yardımcı olur musunuz?

Hocam bence cat diyeden kastetmeye çalıştığı şey biranda neolduğunu anlamadan kapanıyor demek istemiş..

O anda bir program çalışıyormu PCde yani?

Batarya problemi olabilir bi kontrol edin elektrikteykende yapıyormu diye elektrikteykende yapıyorsa Ramlar de sorun olabilir...

Hocam sizinki gibi bir problemler karşılaşmıştım. O bilgisayarda toshibaydı. Sorun şundan kaynaklanıyordu:

LCD nin kapatıldığı zaman bilgisayarı beklemeye alan mekanizma bozulmuştu ve özellikle touchpadin yanında bir yere hafifçe bastırdığımız zaman bilgisayar sizinde dediğiniz gibi çat diye kapanıyordu. Laptop olduğu için içini açmaya cesaret edemedim. Servise verdik.
O kısmı yapıp hallettiler ve düzeldi.

Size tavsiyem büyük ihtimalle böyle bir sorun vardır. Yada bir kısım bilgisayarı yeniden başlatıyor. Güç ünitesiyle ilgili bir sorun olduğu zannediyorum...

Saygılarımla....

Hocam büyük olasılıkla fazla ısınmadan kaynaklanıyodur.Fanların tozlanmış olabilir bi de fanlar aşağıdaysa laptop'un altından hava alacak şekilde boşluk bırak

Bende de Casper var niye aldıysam.... Problem problem üstüne :(
aynı problemi yaşıyordum durduk yere beklemeye alıyordu,biraz kurcalayınca anladım kapağın kapandığını sanıyormuş bilgisayarım :)
ve beklemeye alıyormuş, garanti falanda yok! güç seçeneklerinden kapağı kapattığımda hiç bir şey yapmayı seçtim.
En pratik çözüm :) umarım seninkide bu kadar basittir.

Hatta bu mesajı yazarken ekran yine gitti almayın almayın CASPER almayın....! :x

:x bilgisayar değil stres jeneratörü :?

Geri