Laptoptan TV ye görüntü verme

Kodla Büyü

emines

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar daha önce duymuştum ama yapamadım tv deki görüntüyü laptopa nasıl verirz. Yani mesela film izleyecez ama türünden dolayı Divx le tv e izleyemiyoz ama Vlc ile bilgisayarda izleyebiliyoruz. BU görüntüyü nasıl tv ye aktarırız. Ara kablo proğram felan mı lazım.bilgisi olan varmı??

ara kablo var, bir ucu fare klavye ucuna benziyor, tv ye bağlantı kablosu dediğinde verirler. diğer ucu sarı beyaz kırmızı, program lazım değil. ama kablo kısa, (bende şöyle olmuştu, tv uydu arasındaki kabloyu çıkardım,bir ucu scart bi ucu sarı beyaz kırmızı kablo; tv arkasına scart tarafını laptopun arkasına takılan ara kabloya sarı kırmız beyaz tarafını taktım.) diğer tarafı projeksiyon aletini açmak gibi. fn+f5 tuşuna basıyorsun, görüntü gelene kadar birkaç sefer bas. bu kadar.

Ben yaptım görüntü siyah-beyaz aktarılıyor çok uğraştım renklendiremedim. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

arkadaşlar ben devamlı laptopumdaki görüntüyü tv ye aktararak sinema izlerim..Görüntüyü aktarmak için arkadaşın dediği gibi kablo gerek...Düzeneği kurduktan sonra uzaktan kumandadan av tuşuna basarak siyah beyaz veya renkli olarak izleyebilirsiniz... :) :) :)

eğer laptopda TV çıkışı varsa (şu an tüm laptoplarda var) ara kablo sayesinde tv'ye görüntü aktarılabiliyor. Ekranın siyah çıkmasının nedeni de görüntü ayarlarından kaynaklanıyor.

O kablonun ismi S-Video kablosu. :) Eğer TV nin böle bir girişi varsa buraya yada ayrıca bir cihaz (DVD player, receiver vb.) yardımıyla görüntü tv ye aktarılabilir.

bugün teknosaya gittim kablo almak için bana görüntü sadece lcd, plazma tv de aktarılabilir dedi. benim tv 72 ekran tüplü tv olmazmı yani., orda olmaz dediler, birazda garip baktılar bana çok utandım vallahi :oops:

:) olsun hocam denedin en azından..av-1 ve av2 kanallarını degiştirnce siyah beyaz gidiyor..birde görüntü ayarları var..masaüstü sağ tuş-çıkış oradan tv ..en uygun seçenekleri var..bu laptoplar arası farklılık gösterebilir fakat genelde görüntü ayarlarını degiştirmek gerekiyor...

saolun hcam doğrusu teknosada öyle muamele görünce başka yere sormaya cesaret edemedim. Bİde başka bilgisayarcılara sorayım

tüplü tüpsüz farketmez arkadaşlar.

Eğer s video çıkışı var ise her türlü tv ye aktarım yapılabilir.Tv de de bir scart giriş olmalı

hocam benimkide tüplü ben bağlıyorum. s video adlı kablo varya onu takıyorsun makineye birde tv ye uydu video vs bağladığımız bi kablo var onuda tv ye tak. bunlarıda birbirine bağla. girişleri uyuyor zaten.

sende teknosadakilere anlatırsın artık

merhaba hocam ben bu yöntem ile evde 72 ekran tüplü tvde film oyun herşeyi yapıuyorum.
Bu işlem için gerekli olan kabloyu elektronikçilerde daha rahat bulursun ben 5 metrelik aldım 5 ytl verdim.
Sana lazım olan kablo iki ucuda svideo çıkışlı kablo yani laptoptaki çıkış ucundan aynısı tvde var oraya takacaksın. Sonra laptopdan fn + f3 yada f5 laptoptan laptopa değişebilir bu tuş.

Anlaşılmayan bişey varsa hocam belir açıklayayım yine

Arkadaşlar arkadaşım danıştı ben de yardımcı olmaya çalışıyorum ama beynim sulandı iyice, siz bir el atın gözünüzü seveyim :S

Laptoplarında ne hdmi ne s-video ne de rca girişi var. sadece vga varmış. tv de ise s-video ve scart var. elimizdeki kablo ise bir ucu vga bir ucu 3'lü rgb ve bir de s-video ama iki s-video da dişi birbirine uymuyor yani.

bu kabloyla yani, vga yı takıp diğer 3 lüyü de scarta takılmış ıçlara takarak bağlantı sağlamak mümkün mü? bana değil gibi görünüyor ama sizce? başka bir yolu var mıdır dönüştürücü ile?

Geri