Laptopda ekran kararması

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar

arkadaşımın hp compaq laptopu var düne kadar sağlamdı ama şimdi normal çalırken ekran görüntüsü sağlam ve de düzgün herhan gibi bir problem yok ama şarj cihazını taktıımızda ekran kararıyor vede görüntü görünmeyecek hal alıyor

benim kendi laptomun şarj cihazını taktım sorun aynı acaba problem nedir???

bataryamı ki. ekran kartı olacağını sanmıyorum çünkü elektriğe bağlanmadığında problem yok bbağlandığında problem var ekran kararıyor

sizce problem nedir ????

sarj olurken ekran ayarlarında bi değişiklik yapılmış olabilir hocam. sarj cihazını takınca sağ altta çıkan pile tek tıklarsanız çıkan menuden farklı bi seceneği secin.

arkadasım bende de asus marka bir laptop vardı. benzer bir problemim vardı. benimkisinde de sarjda kullanırken kararma meydana geliyordu. bios ve diger donanımları firmware guncellemesi yaptım simdi problemim cozuldu cok sukur.
sen de dene bence ;)
çözüm olur mu kesin bilmiyorum ama denemekte fayda var

evet laptop şuan yanımda olmadığı için dediklerinizi şuan uygulayamadım

ama diğer yorumlarınızı bekliyorum

akşam laptop gelecek ayarlarıyla uğraşacam fikirlerinizi bekliyorum başka ne olabilir sizce

arkadaşlar ararken buldum eğer böyle bir olay başınıza gelirse çözüm fn ve f7 tyşlarına beraber basmak

eski bir tarihli başlık ama
benimde hp compaq laptopum var
özellikle net den video izlerken ekran bir anda
o an hangi renk hakim ise ona dönüyor
mesela beyaz yeşil gibi
bir daha görüntü gelmiyor. açıp kaparsam masaüstü geliyor.
işlemçi sıcaklık programı var zorlamak istiyorum motogp oynuyorum hiç bir sıkıntı olmuyor.
ama video izlerken tak ekran gidiyor.daha bu gibi durumla karşılaşan oldumu?? sorun nedir.
şimdi ekran kartı güncellemesi yapacam.

Geri