Laptopa Windows Kuramıyorum

Kodla Büyü

muabote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Laptop Windows 7 kuramıyorum. Hata verip duruyor. Hard diski çıkarıp haricen bilgisayara bağladım. Öyle işletim sistemi başlangıcını kurayım dedim. Onda da hata verdi. Hata resimlerini ekledim. Yardımcı olur musunuz.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    73.2 KB · Görüntüleme: 728
  • 2.jpg
    2.jpg
    60.5 KB · Görüntüleme: 728
Farlı işletim sistemleri denedin mi? Elindeki Cd de sorun olabilir. Bunun haricinde de bios legacy mode diye bir şey varsa bu modu seçtikten sonra USB veya CD başlangıç bölümü yapabiliyorsun.
Eğer sorunu bu yolla çözmezsen benzer özellikleri olan laptoptan image alıp imageden yükleme yapabilirsin.

Sayın hocam,
Windows 7 harici diske yüklenemez. Hatada da bunu söylüyor zaten.
Diski bir bilgisayara (masaüstü de olur) normal şekilde bağlayıp, orada kurulumu başlatın. İlk yeniden başlama işleminde bilgisayarı henüz POST ekranındayken kapatıp, sabit diski söküp, problemli laptop'a bağlayıp, kurulumu devam ettirin.
Ancak öncesinde disk laptopa takılıyken kurulum yapmak istediğinizde aldığınız hatanın ekran görüntüsünü eklerseniz daha iyi olur.

hasari' Alıntı:
Farlı işletim sistemleri denedin mi? Elindeki Cd de sorun olabilir. Bunun haricinde de bios legacy mode diye bir şey varsa bu modu seçtikten sonra USB veya CD başlangıç bölümü yapabiliyorsun.
Eğer sorunu bu yolla çözmezsen benzer özellikleri olan laptoptan image alıp imageden yükleme yapabilirsin.

Hasari hocam xp denedim. bu seferde başlangış dosyalarını yüklerken bu hatayı verdi.
2 farklı harddisk takıp denedim. Durum aynı. Acaba laptopda mı sorun var ?

Ekli dosyalar

• xp.jpg
    xp.jpg
    100.4 KB · Görüntüleme: 651
yakuphan' Alıntı:
Sayın hocam,
Windows 7 harici diske yüklenemez. Hatada da bunu söylüyor zaten.
Diski bir bilgisayara (masaüstü de olur) normal şekilde bağlayıp, orada kurulumu başlatın. İlk yeniden başlama işleminde bilgisayarı henüz POST ekranındayken kapatıp, sabit diski söküp, problemli laptop'a bağlayıp, kurulumu devam ettirin.
Ancak öncesinde disk laptopa takılıyken kurulum yapmak istediğinizde aldığınız hatanın ekran görüntüsünü eklerseniz daha iyi olur.

Hocam başka laptopa takıp format atmayı deneyeceğim. ilk mesajda 1. resim hard disk takılıyken aldığım hata mesajı.

Kaç format attık. Geldi bizim laptopu buldu bu garip arıza. 2 haftadır farklı cd lerden format deniyorum. win 7, xp olmuyor. 2 hard disk denedim, ikisinde de bu hatalar çıkıyor. İlginç...

Hocam donanımın sağlam olduğunu anlamak için şu işletim sistemiyle aç kontrol et. Bu sistem USB den veya Cd den çalışabiliyor.
windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-1-portable-super-birsey-t122591.html

Bilgisayar sorunsuz açılıyorsa donanımda sorun yoktur yükleme ile ilgili sıkıntı vardır. Bu durumda modifiye işletim sistemleri yerine orjinal kalıplardan birini kullanarak yüklemeyi deneyin. Şayet sistem açılmaz hata verirse sorun RAM kaynaklı olabilir RAM modülü iki tane ise tek tek deneyerek yükleme yapmaya çalış. Yükleme yaparken de sadece C: bölümünü değil tüm alanları sil yeniden bölümle.
Gene olmasa sorun HDD dir HDD çıkar farlı bir bilgisayar üzerinden şu yazılımla test et sağlık durumu hakkında bir fikrin olur. Eğer HDD badsectorlar fazla ise değiştirmek gerekebilir.
donanim-genel-f43/hard-diskinizin-durumunu-ogrenin-t101634.html

Uefi kurulumdan kaynaklanabilir. 1.resimde hatayı aldığınız yerde shift+f10 ile komut satırına geçip diskpart komutlarını kullanarak hddyi mbr tablosuna geçirin. convert mbr olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Diskpart komutlarına netten bakın şimdi tam hatırlamıyorum.

bende win8 e win7 kuramadım sorun hemen hemen aynı gibi. yalnız ben cd den başlatamadım , direkt işletim sistemi üzerine kurayım dedim tıklayarak..onda da sıkıntı verdi...laptop acer

Muabote ve aynenbadi diskler gpt formatinda bolumlere sahip diskpart yapin olmadi diskleri başka bir bilgisayara 2. Disk olarak takin ve tüm bölümleri silin. Bios uefi ise bootu legacy support yapın. Umarim yardimci olur

Geri