Laptop USB Aygıtlarının Çalışmaması

Kodla Büyü

kaanktr27

Üye
Asus X550ep model bir laptop'um var. Usb portlarındamı bir sıkıntı var bilmiyorum usb mousem var takıyorum çalışmıyor. Flash belleğim var o nu da takıyorum çalışmıyor ancak telefonu takınca şarj oluyor. Sorun ne acaba? Biosdan usb flash sport kısmı enabled aygıt yöneticisi seri veri yolu kısmındanki herşey sarı ikonluydu hepsini kaldırdım donanımı tekrar tarattırdım gene sarı ikon oldu 3 kez denedim olmadı. hepsini güncelle dedim kod 32 hatası verdi. O hatayı çözdüm. yeniden başlattım. Ve sarı ikon kalkmıştı sevindim mutlu oldum. tekrar taktım flash belleği mouseyi gene olmadı aygıt yöneticisine girdim tekrar hepsini kaldırdım yeniden tarattırdım. gene çalışmadı bu sefer tekrar güncelle dedim güncel dedi ve listeden seç güncelle dedim onlarada başarılı dedi. sonra tekrar denedim olmadı. yeniden başlattım olmadı. Denemediğim şey kalmadı herşeyi yaptım 1 gün uğraştım olmadı. Yardım edin ne yapabilirim öneriniz varmı?

hocam sanırım asus laptopların kronik sorunu bu durum. benzer durumları en az 4-5 asus laptopta gördüm.

hocam pardus un live cd (çalışan cd ) ile bilgisayarı açıp bide öyle denermisin? bende asus k555u var aynı sorun bende de oldu windows 10 günceleme yapmış yazıcım usb bellekler çalışmıyodu sistem geri yükleme yapınca düzeldi. pardus da çalışıyorsa sıkıntı windows dadır

talcid' Alıntı:
hocam pardus un live cd (çalışan cd ) ile bilgisayarı açıp bide öyle denermisin? bende asus k555u var aynı sorun bende de oldu windows 10 günceleme yapmış yazıcım usb bellekler çalışmıyodu sistem geri yükleme yapınca düzeldi. pardus da çalışıyorsa sıkıntı windows dadır
hocam dediğiniz şeyi indireyim sıkıntı değil kesin sonuç verir değerimi birde sistem geri yükleme yapamıyorum 2 kere denedim 2 sindede hata verdi vazgeçtim

ozcanikli' Alıntı:
kuzey köprüsü arızalanmıştır. kuzey chip değişirse düzelir.
zannetmiyorum telefonu takınca şarj oluyor sadece flash bellek yazıcı usb mouse onlar çalışmıyor. windows da sıkıntı olabilirmi hocam?

Geri