Laptop TouchPad Sorunu

Kodla Büyü

kondansatör

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ;
Sorunum şu ki , bir laptopa "win to flash" programı aracılığı ile oluşturulmuş flash diskten Xp Sp3 sistemli olarak format attım.(Cd yanımda yoktu ve bu yol biraz uzun sürsede herneyse..)

Bilgisayarın kurulumu bittikten sonra touchPad saçma sapan çalışmaya başladı.Sanki belli bölgeleri görmüyor algılamıyor gibi oraya buraya sıçrıyor mause

1. Çözüm olarak tekrar temiz iş olsun diye dvd den Windows 7 kurdum ama yine aynı hata
2. TouchPad driverini yükledim tekrardan yine aynı
3. Bios utility ve chipseti de yükleyince mavi ekran hatası verdi tekrar Win 7 kurdum ve aynı hata

Acaba sıkıntı nerdedir :?:

Merhaba;

İmlec hızınızı azaltın, uygulama yazılımında hareketlilik ve dokunma ayarlarını yapılandırın. Değişiklik olmazsa tekrar bakalım.Kolay gelsin

peki soruya birde şun eklesem:

touchpad donanımsal olarak arızalansa, çalışmaz hale gelse nasıl tamir edilebilir?

designbote' Alıntı:
peki soruya birde şun eklesem:

touchpad donanımsal olarak arızalansa, çalışmaz hale gelse nasıl tamir edilebilir?

Hocam bildiğim kadarıyla bir malzemenin sıkıştırılması (plastik, cam, kağıt .... gibi) sonucunda elde ediliyor. Tamiri olabileceğini sanmıyorum. Tahminim sorun touchpad değiştirilerek çözüleceği yönünde. Ama teknik servislerden daha sağlam bilgi alınabilir.

Geri